Víkend mládežnických turnajů: V akci budou junioři a deváťáci

Helena Hegeďová • 11.08.2022

Junioři a deváťáci mají o druhém srpnovém víkendu nabitý program. Mladší z obou kategorií odehraje v hlavním městě od čtvrtka 11. do neděle 14. srpna Billa Cup, tedy mezinárodní turnaj, který pořádá pražská Sparta. Junioři se v sobotu a neděli stejně jako v minulých letech zúčastní turnaje v Přerově.

Juniorský turnaj v Přerově

Juniory čeká o víkendu již tradiční turnaj v Přerově. Účastní se jej týmy z Ligy juniorů a letošní ročník slibuje opravdu kvalitní zápasy. Kromě Vsetína a domácích Zubrů se na ledě MEO Arény představí Motor České Budějovice, BK Havlíčkův Brod a AZ Havířov.

Hrát se bude v netradičním, ale pro Přerov typickém, formátu. A to 2 x 25 minut čistého času, přičemž každý poločas je bodován zvlášť - vítěz obdrží tři body, v případě remízy získají obě mužstva po jednom bodu. Po základní hrací době přijde za jakéhokoliv stavu na řadu pětiminutové prodloužení 3 na 3 v celé délce. Pokud skončí prodloužení nerozhodným výsledkem, budou následovat nájezdy. Vítěz prodloužení si připíše jeden bod, což znamená, že za zápas lze získat až sedm bodů. Valaši v minulém ročníku obsadili čtvrté místo, obhajovat prvenství budou domácí Zubři.

Zápasy juniorů VHK na turnaji:

• 13. srpna 9:45 AZ Havířov – VHK ROBE Vsetín
  • 13. srpna 13:45 VHK ROBE Vsetín – HC Motor České Budějovice
  • 14. srpna 12:30 VHK ROBE Vsetín – BK Havlíčkův Brod
  • 14. srpna 16:30 HC ZUBR Přerov – VHK ROBE Vsetín

Billa Cup (9. třída)

Už od čtvrtka 11. srpna budou na Billa Cupu v Praze soutěžit vsetínští deváťáci. Účastníků 47. ročníku prestižního turnaje je celkem šest a jsou rozděleni do dvou skupin, v nichž se utká každý s každým. Vsetínské čeká zápolení se Spartou a slovenskou Nitrou. Ve druhé skupině se představí Slavia, Třinec a Pilsen Wolves. Zápasy základní části jsou na programu ve čtvrtek a pátek, v sobotu přijde na řadu play-off a celý turnaj vyvrcholí v neděli 14. srpna zápasem o zlato a duely o konečné umístění.

Zápasy 9. třídy VHK v základní skupině turnaje:

• 11. srpna 18:30 HC Sparta Praha – VHK ROBE Vsetín
  • 12. srpna 14:00 HK Nitra – VHK ROBE Vsetín