Valaši se v generálce na derby střetnou s pardubickou rezervou

Jan Tajzler • 27.01.2023

Vsetínský tým v sobotu vyrazí znovu na půdu soupeře, tentokrát zamíří do Chrudimi, kde své zápasy odehrává pardubický B-tým. V Dynamu chtějí udělat vše proto, aby rezervní tým zůstal v profesionální soutěži i pro příští ročník a po novém roce se tento plán východočeskému klubu daří plnit. Valaši půjdou do utkání v roli jasného favorita, letos pokaždé pardubickou rezervu porazili, podaří se jim to i počtvrté? Souboj Valachů s Dynamem odstartuje na chrudimském stadionu v sobotu od 18:00.

Dynamo se odlepilo ode dna

Pardubicím pomáhá měsíční výpomoc dvou zkušených útočníků z ambiciózního druholigového Znojma. Jan Hruška zaznamenal v osmi utkáních skvělých 12 kanadských bodů za 3 branky a 9 asistencí. Tomáš Svoboda dokonce za stejný počet zápasů nastřílel 7 branek a na dalších 6 asistoval, vskutku skvělé statistiky zkušených forvardů, kteří mají letité zkušenosti z působení v nejvyšší soutěži. I díky nim se Dynamo odrazilo z poslední příčky a využilo obrovské krize šumperských Draků. Na severomoravský celek však čítají pouze tříbodový náskok, navíc výpomoc produktivních útočníků skončí k poslednímu dni v měsíci, takže pro zápasy se Vsetínem i Prostějovem budou chtít Pardubice využít jejich potenciál na maximum. K tomu všemu si Dynamo může pro duel s Valachy stáhnout i hráče z prvního týmu.

Dlouhodobou produktivitu pardubické rezervy vede Ondřej Matýs s 12 brankami je zároveň nejlepším střelcem a přidal ještě 10 asistencí. Pozor si Vsacané musí dát také na Tomáše Kauta (8+13). Z obránců pak umí výrazně podpořit útočnou činnost Jan Zdráhal (6+16). A již zmíněnou pomoc z extraligového kádru by mohl obstarat Daniel Rákos (5+9).

Obrovskou kvalitu mají Pardubice v brankovišti. Milan Klouček by určitě z fleku mohl naskočit zpět do nejvyšší soutěže, v Dynamu chytá sice za poslední tým soutěže, ale jeho čísla jsou solidní. Ve 35 odchytaných duelech obdržel průměrně 2.71 branek a úspěšnost zákroků má téměř na 92% hodnotě. Valachy rozhodně nečeká v Chrudimi nic jednoduchého, při porovnání formy z posledních pěti utkání jsou Pardubice dokonce na 3. místě tabulky.

Potvrdí Vsetín návrat formy?

Valaši před týdnem přerušili černou sérii, když naplnili roli favorita na ledě šumperských Draků a zvítězili 5:2. Nárůst produktivity pokračoval i ve středečním šlágru na Lapači, Vsacané ve speciální červené sadě dresů deklasovali v souboji o čelo tabulky Porubu 5:0, vůbec poprvé na domácím ledě nastoupil do brankoviště Tomáš Vošvrda a hned slavil čisté konto. Nárůst střelecké formy pak potvrdila třetí útočná formace, když se znovu prosadil Pavel Jenyš i Riku Sihvonen, hned dvě branky v utkání zaznamenal obránce Jiří Říha.

Vsetínští se bodové dotáhli v tabulce na Porubu, ta má ale zápas k dobru. O tři body před valašským mužstvem je stále Třebíč. Vsetín ale celkem jistě míří za upevněním elitní čtveřice, která zaručuje start play-off na domácím ledě. Tým trenéra Weintritta však chce určitě víc a hlavně neponechat nic náhodě s blížícím se závěrem základní části. Další utkání ve kterém Vsetín bude plnit roli favorita odstartuje na chrudimském stadionu v sobotu od 18:00.

Sestavy v posledním kole:

Pardubice B: Klouček – Bukač, Zdráhal, Nedbal, Kubíček, Chabada, Drtina, Kaštánek – Urban, Hruška, T. Svoboda – Matys, Kaut – Kaplan, P. Machač, Lichtag – Rouha, M. Machač, Půhoný.

Vsetín: Vošvrda – Smetana, Němec, Voženílek, Říha, Hryciow, Krajčík – Jenáček, Hořanský, Bērziņš – Rob, Půček, Klhůfek – Jenyš, Přikryl, Sihvonen – Š. Bláha, Lichanec, Berger.