Valaši mají play off na dosah. Porazí dnes Nový Jičín i podruhé?

Viktor Krus • 12.03.2009

Ve čtvrtek odjíždějí vsetínští hokejisté do Nového Jičína s jediným cílem – vyhrát. V případě vítězství nad severomoravským kádrem můžou příznivci VHK slavit postup do play off. Jenže hokejisté z Nového Jičína v prvním utkání ve Vsetíně ukázali, že se o vyřazovací boje chtějí poprat. Uspějí vsetínští hokejisté v novojičínském stánku a postoupí do play off a nebo zhlédneme ještě jeden duel na Lapaeči? Zápas sledujte v rámci změn stavu tradičně od 18ti hodin.

Nový Jičín trošku překvapil celou druhou ligu v úvodním duelu předkola play off. Obraný a tvrdý styl hry dělal Vsetínu i přes jeho drtivou kanonádu řádné problémy, které vyřešil až v prodloužení vítězným gólem Pavel Rajnoha. Severomoravský tým ukázal svou kvalitu a bojovnost, kdy stáhl nejdříve dvou brankové a následně jednobrankové manko. Zápas v Novém Jičíně tedy zřejmě nebude pro VHK žádnou procházkou růžovým sadem a domácí se pokusí rozhodně vyrovnat pro ně nepříznivý stav série. V případě, že Nový Jičín doma uspěje série se přestěhuje opět na Lapač, kde by se také rozhodlo, kdo postoupí do další fáze sezóny.

V novojičínském celku se v úterý blýsklo i několik mladíčků, kteří zastoupili starou gardu hokejistů. Jako největší hvězdu hostů v minulém zápase můžeme označit mladičkého gólmana Tomáše Kozáka, který si připsal 42 zásahů. Svými zákroky doháněl vsetínské hokejisty k šílenství a za svá záda propustil jenom čtyři branky. Dalším úspěšným mladíčkem byl Lukáš Bacul, který dvakrát překonal vsetínskou jistotu Lukáše Plška a jednou přihrál na gól. Hokejista Petr Štindl z řad mladíčků se vryje do paměti vsetínské defenzívy. Tento bývalý vsetínský junior dvakrát úspěšně přihrál a i díky němu se v zápase vsetínští obránci řádně zapotili. Dalšími hráči, kteří se bodově prosadili v předkole, jsou Marek Tomášek, Ondřej Sluštík, Martin Skaloš a Bohuslav Hruškovský.

Úterní utkání předkola play off:

Vsetín – Nový Jičín 4:3 pr. (2:0, 0:2, 1:1 – 1:0)

Hráči Valašského hokejového klubu potvrdili roli favorita a vykročili do předkola play off pravou nohou. S Novým Jičínem to však vůbec neměli lehké. Soupeř kousal a dokázal vymazat nejprve dvoubrankový náskok a poté i vedení Vsetína 3:2. Zápas, v němž Valaši trestuhodně nevyužili řadu šancí a přesilovek, tak došel až do prodloužení. Tesně před jeho koncem rozhodl o vítězství domácích obránce Pavel Rajnoha. Rozhodne se dnes na jičínském ledě už v základní hrací době?

Sestavy v minulém zápase:

Vsetín: Plšek - Matula, Šimek, Šenkeřík (47. Pšeja), Rajnoha, Haschka, Zavrtálek - Marek, Gergela, Vaněk - Hrňa, Štraub, Mikeš - Knebl, Podešva, Ašer

Nový Jičín: Kozák - Vašut, Štindl, Hruškovský, Valchář, Gulda, Marek - Lhotský, Macháček, Gulda - Bacul, Tomášek, Toman - Skaloš, Částečka, Sluštík