VIDEO: VHK ROBE Vsetín prohlubuje spolupráci s partnery Climax a Kotrla

Klub • 01.06.2021

Vsetínští hokejisté získali před nadcházející sezonou další dvě velké posily. Jsou jimi společnosti Climax a Kotrla, které patří ke špičce ve svých oborech. Oba partneři podporovali VHK ROBE Vsetín již v minulosti, nyní dojde k výraznému prohloubení vzájemné spolupráce. Majitelé společností vstupují do správní rady klubu. Vedle stávajícího generálního partnera ROBE Lighting se tak s klubem ještě více propojí další významní hráči z regionu.

Bohatá historie, zdravé ambice a dosah daleko za hranice domovského Valašska. To jsou aspekty, které oba partnery s klubem spojují. Společnost Climax patří k největším evropským výrobcům stínicí techniky, Kotrla je přední českou společností v oblasti zpracování dřeva či autodopravy. Prohloubení spolupráce s VHK ROBE Vsetín má podporu generálního partnera ROBE Lighting i vsetínské radnice. Cílem je dlouhodobý rozvoj klubu a zlepšení práce s mládeží. Zástupci obou úspěšných společností, Miroslav Jakubec (Climax) a Dušan Kotrla (Kotrla, a.s.), zároveň vstupují do správní rady klubu. „Po našem pětiletém působení v klubu vítáme užší zapojení dalších dvou silných partnerů a věříme, že se nám společně podaří naplnit naše nejvyšší cíle pro vsetínský hokej,“ oceňuje Ladislav Petřek, spolumajitel ROBE Lighting.

„Jsme hrdí na to, že došlo k prohloubení spolupráce s tak významnými společnostmi z regionu, jako jsou Climax a Kotrla. Obě firmy vznikly na Valašsku a díky vlastní píli se vypracovaly do pozice, kterou nyní na trhu zaujímají. Rádi proto využijeme jejich zkušeností ve správní radě klubu, ať už se jedná o oblast obchodu či marketingu, které je možné aplikovat v hokejovém prostředí. Oba partneři jsou úspěšní ve svém podnikání a my jsme přesvědčeni, že nyní můžeme dosáhnout společných úspěchů právě v hokeji,“ sděluje Daniel Tobola, jednatel VHK ROBE Vsetín. „Po ekonomické stránce nám toto spojení dává stabilitu. Ke generálnímu partnerovi ROBE Lighting jsme získali další dva pilíře, o které se může vsetínský hokej opřít a dál se posouvat. Naší prioritou je rovněž zlepšení práce s mládeží, na kterou se nyní můžeme ještě více zaměřit,“ dodává.

Zleva: Dušan Kotrla, majitel Kotrla, a.s., Daniel Tobola, jednatel VHK ROBE Vsetín, Miroslav Jakubec, majitel společnosti Climax.

„Vsetínský hokej podporujeme dlouhodobě, protože sport vnímáme jako důležitou součást aktivního kvalitního života. Přijmout nabídku na členství ve správní radě klubu je pro mě ctí a výzvou zároveň. V Climaxu se snažíme rozvíjet místní region a hokej je jednou z oblastí, která může pomoci nejen zapojení mládeže, ale také podpořit valašskou hrdost. Rád své osobní zkušenosti z vedení v Climaxu zužitkuji v nové oblasti a věřím, že vsetínský hokej posuneme společně opět o kus dál,“ říká Miroslav Jakubec, majitel společnosti Climax.

„Patřím k fanouškům vsetínského hokeje a firma Kotrla, a.s. ho dlouhou řadu let podporuje. Když nám s panem Jakubcem byla nabídnuta místa ve správní radě, vnímal jsem to jako snahu vedení vsetínského hokeje posunout rozvoj klubu o kousek dál. Věřím, že zkušenosti, které mám jak z podnikání, tak ze sportovního prostředí, ve kterém se celý život pohybuji, mohou klubu pomoci v naplnění vyšších sportovních cílů. Pro mě je prioritní práce směrem k mládeží a podpora sportu jako takového pro širokou veřejnost,“ konstatuje Dušan Kotrla, majitel Kotrla, a.s.

„Město Vsetín vnímá jako dobrý signál, že se zástupci dvou významných podnikatelských subjektů a také dlouholetí partneři vsetínského hokeje budou podílet na chodu klubu přímo v jeho správní radě. Tento krok s sebou nese příležitost pro další rozvoj vsetínského hokeje, za kterým město Vsetín samozřejmě stojí, a posiluje vzájemnou důvěru v to, že se jak mládežnický, tak profesionální hokej ve Vsetíně bude ubírat správným směrem,“ reaguje Jiří Růžička, starosta města Vsetín.

Správní rada VHK ROBE Vsetín:

Předseda: Daniel Tobola
Místopředsedové: Miroslav Jakubec, Libor Forch
Členové: Dušan Kotrla, Radim Tesařík

Příběh společnosti Climax se píše už téměř 30 let. V roce 1992 Miroslav Jakubec založil svou firmu a dal tak práci prvním zaměstnancům. Dnes je Climax jednou z největších firem v Evropě, vyrábějících venkovní i vnitřní stínění. Její roční obrat je takřka 1,5 mld. Kč, vyváží do více než 30 zemí světa a zaměstnává přes 500 zaměstnanců. Za úspěchem Climaxu stojí podle Miroslava Jakubce poctivá každodenní práce a chuť učit se novým věcem: „Nechodíme do práce proto, abychom vydělávali peníze, ale proto, že nás baví tvořit a pomáhat lidem kolem sebe."

Webové stránky společnosti Climax:  www.climax.cz

Vznik společnosti KOTRLA a.s. se datuje od roku 1994. KOTRLA a.s. je středně velká rodinná firma, ryze česká společnost s českým kapitálem a transparentní organizační strukturou tvořenou konkrétními lidmi. „S pokorou si troufáme říci, že díky modernímu přístupu, úrovní a rozsahem nabízených služeb jsme se za dobu své existence stali jedním ze silných a stabilně prosperujících podnikatelských subjektů tuzemského trhu. A s více než 140 zaměstnanci patříme k významným zaměstnavatelům vsetínského regionu. Naše ambice není výše obratu, ale kvalita odvedené práce,“ říká majitel Dušan Kotrla.

Webové stránky Kotrla, a.s.:  www.kotrla.cz

Dnes v 17:30 | Muži