U těchto dětí je důležité rozvíjet všeobecný předpoklad pro sport, říká Jan Podešva

Redakce • 05.07.2019

Druhou a třetí třídu má na starost pro ročník 2019/2020. Absolvoval s nimi samozřejmě i celou letní přípravu. Bývalý hokejista Jan Podešva v klubu už třetí rok pokračuje jako trenér mládežnických kategorií a po své hráčské kariéře se velmi dobře uchytil i jako trenér mládeže. Pro klubový web odpovídal mistr juniorské extraligy ze sezony 2010/2011 směrem k letní přípravě jeho dvou ročníků, u kterých bude letos jako hlavní trenér.

„Druhá třída trénovala dvakrát týdně. Využívali jsme tělocvičnu základní školy Sychrov, ale také umělku u Kostky. Pokud bylo špatné počasí, pohybovali jsme se na a kolem stadionu. Trénovali jsme cviky na koordinaci pohybu, ale také jsme hrávali florbal, fotbal, házenou a podobné hry, aby to děti i bavilo a na tréninky chodili. Dětí chodil hojný počet jak ve druhé, tak i třetí třídě. S tím jsem byl spokojený,“ říká k tréninkům druhé třídy Jan Podešva

„Třetí třída trénovala třikrát týdně. Využívali jsme také tělocvičnu na Sychrově, opět jsme hrávali hry, ale také byly opičí dráhy, kotouly, přeskakování laviček atd. Aby si děti osvojily koordinaci pohybu. Co třeťáky hodně bavilo byl les nad vodárkou. Hráli jsme tam různé honičky. Takové nabíhané sprinty do kopce formou her. To je bavilo nejvíce, tak tam jich na trénink přišlo vždy nejvíce. Trénovali také středy na umělce. Trénovali jsme opět koordinaci pohybu, drobné hry, starty z různých poloh a samozřejmě fotbálek,“ pokračuje v povídání o třetí třídě.

„U těchto dětí je důležité rozvíjet všeobecný předpoklad pro sport. Říkal jsem rodičům na schůzkách, že nebudu nikomu zakazovat, jestli dítě jde na tenis nebo na kolo nebo půjde s námi běhat do lesa. Je důležité, aby děti uměly kotrmelec, hodit s balonem, zahrát si vybíjenou, fotbal, na kole ať umí jezdit a poté se to strašně projeví na ledě. Hokej je těžší sport a když dítě ten všeobecný předpoklad pro sport má, tak se s ním pracuje lépe, než když je to zaměřené jen na jeden sport. Hlavně to dítě musí bavit ať chodí sportovat s úsměvem,“ zakončuje rozhovor trenér druhé a třetí třídy Jan Podešva.

Fotogalerie: