Sparta se opět rozjíždí, Vsetín stále více strádá

Aleš Koňařík • 03.12.2005

V s e t í n – Se ztrátou jedenadvaceti bodů na předposlední Litvínov se vsetínští hráči vracejí po dvou kolech na vlastní led, kde je čeká utkání pražskou Spartou. Pražané se v posledním kole otřepali ze série nepřesvědčivých výsledků a s chutí si zastříleli proti karlovarské Energii, kterou přejeli v poměru 6:1. Zato vsetínská ztráta zápasu v Třinci 17 vteřin před koncem už překvapila asi málokoho. Prohra na ledě Ocelářů byla již pátou vsetínskou porážkou v řadě při celkovém skóre 5:14.

Ze vsetínské kabiny: Šanci dostali prvoligoví hokejisté

Odchody Patrika Luži a Robina Bacula se Vsetín pokusil vykompenzovat hostováním obránce Dušana Brincka ze Sarezy a momentálně čtvrtého hráče bodování druhé nejvyšší soutěže, havířovského Pavla Zdráhala. Brincko se při svém prvním startu za Vsetín zapsal do statistik asistencí u jediné trefy Ondřeje Steinera. Naproti tomu Vsetín opět utužil družbu s prvoligovým Jindřichovým Hradcem, jehož dres oblékli také v rámci střídavého startu útočník Ondřej Hruška a obránce Jan Zapletal.

HC Sparta

Sparťanský tým se stále pohybuje v neklidných vodách kolem osmého místa a není tomu tak dávno, kdy k němu Sparta jen vzhlížela. Návrat trenéra Františka Výborného na lavičku Sparty také hned neotočil kormidlo směrem k úspěchu. Sparta sice s 81 brankami patří k produktivnějším týmům soutěže, na druhou stranu však 78 obdržených gólů staví v defenzivní činnosti Spartu do podprůměru. Vsetín inkasoval jen o čtyři góly více. Vinu na tom měla a má i rozsáhlá marodka v řadách obránců, Spartě nadále chybí zranění Tabaček, Vykoukal a Nikolov.

A tak Sparta musí více spoléhat na schopnosti útočníků než na umění obránců. Kanadské bodování klubu vede Petr Ton (18+15) těsně následovaný Janem Markem (11+21). Poněkud s odstupem následuje 18ti bodový Martin Štrba (10+8).

Letošní zápasy

Vsetín – Sparta 3:4pp (2:0, 1:1, 0:2 – 0:1)
Branky:
3. Dubec (Steiner), 8. Tomík (Stantien), 28. Stantien (Tomík) - 32. Marek (Ton), 48. O. Kratěna (Marek, Ton), 60. Hlavačka (O. Kratěna), 64. Hlavačka (Ton).

Sparta – Vsetín 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky:
5. Vrbata (M. Růžička), 34. Chabada (J. Straka, O. Kratěna) - 58. Ivan (Dubec, Rob).

Pravděpodobné sestavy:

Vsetín: Altrichter (Hovi) - Horák, Bauer, Ponomarev, Kučný, Brincko, Augusta - Janků, Stantien, Jenáček - Valko, Steiner, Demel - Dubec, Zdráhal, Rob - Květoň, Duba, Sakrajda.

Sparta: Schwarz (Bříza) - Stehlík, Černošek, Dobroň, Hanzlík, Toman, Malinský, Kasík - Kratěna, Sivek, Chabada - Ton, Marek, Štrba - Netík, Straka, Špaňhel - Vopat, Kašpařík, Havelka - Langhammer.