Sáhli jsme si na body a zjistili, že to jde, říká dorostenec Tyralík

Petr Vychopeň • 11.12.2008

V s e t í n - Ještě nedávno se dorostenci Valašského hokejového klubu trápili na předposledním místě. "Nehráli jsme vyloženě špatně," tvrdí bek David Tyralík. Vsetínské konto však na body čekalo marně a tak se nad působením zelenožlutých v extralize vznášel velký otazník. Teď vypadá situace o mnoho lépe, z posledních osmi utkání Valaši vybojovali patnáct bodů a momentálně je naleznete na dvacáté příčce. "Věřím tomu, že v dalším dvoukole potvrdí vzrůstající forma, každý bod má pro nás velkou cenu," praví David. V pátek Vsetínští změří síly s Havířovem venku a v sobotu doma s Vítkovicemi. Zvládnou opět zabodovat?

Davide, ještě před nedávnem vypadala situace okolo vsetínských dorostenců dost neslavně, byli jste předposlední. Poté ovšem nastala série podařených utkání, jak to vnímáš ty sám?
My jsme nehráli vyloženě špatně, soupeře jsme někdy přehrávali, dokázali ho přestřílet, ale na to se bohužel nehraje. Proti Hradci se to zlomilo, začalo nám to tam padat, sami jsme si začínali více věřit a jak říkáš, potom přišla ta podařená série.

V čem si myslíš, že nastala ta největší změna? Z posledních osmi utkání jste vytěžili celkem patnáct bodů, to tady ještě nebylo.
Myslím si, že to bylo o sebevědomí. Sáhli jsme si na body a zjistili jsme, že to jde. To jsme potřebovali.

Věříš tomu, že se ta série dá ještě natáhnout, že vás forma neopustila a vy ve sběru bodů budete pokračovat?
Ano, věřím. V naší situaci pro nás má každý bod velký význam.

Už v pátek, potažmo v sobotu, můžete dokázat vzrůst herní činnosti a vybojovat další body. Nejprve vás čeká duel s havířovskými Pantery, co bys pověděl k tomuto soupeři?
Havířov bude jistě nepříjemný soupeř, bude se hrát o hodně důležité body, protože kdyby se nám podařilo zvítězit, udrželi bychom se na kontakt play off. Náš hlavní cíl tuto sezónu je udržet extraligu, ale po očku sledujeme i týmy před námi.

V sobotu narazíte na vůbec nejlepší mančaft extraligy. Musí být dost deprimující – jít do zápasu s tím, že soupeř z čtyřiadvaceti střetů podlehl jen pětkrát.
Jasně, ale určitě do toho nepůjdeme se sklopenou hlavou, to by bylo to nejhorší. Při domámím utkání se Spartou jsme taky před zápasem věděli, že oni zatím prohráli jen jednou, ale nám se to utkání vyvedlo a podařilo se nám zvítězit. Proč to nezkusit zopakovat?

Každopádně v kabině musí vládnout lepší nálada, před vypuknutím zmíněného dvoukola jste obsadili dvacátou příčku, na dosah je další tým - Litvínov. Jak moc se atmosféra liší od dob, kdy jste prohráli například sedm utkání v řadě?
Určitě, v kabině to začalo žít. Hrajeme jako tým a ta pohoda se potom přenáší i na led. Když se prohrávalo, tak jsme sice makali a dřeli, ale nevedlo to k ničemu. Byli jsme pod tlakem, projevovala se nervozita a to nám moc nepřidávalo.

Už nějakou chvilku vám chytá posila na brankářském postu, Patrik Nechvátal. Zdá se v bráně jako veliká jistota, souhlasíš?
Souhlasím, Nechvi je výborný gólman a taky super kluk do šatny, takový pohodář. Hodně nás drží a to se potom odráží na výkonech celého týmu.

Ještě se vraťme k pondělnímu střetu se Zlínem. Mohli jste navázat třetí korálek na šňůru výher, ale nepodařilo se. Čím to?
Byli jsme hodně namotivovaní a určitě nám nechyběla ani chuť vyhrát, jenže to nešlo. Byl nám vyčítán špatný přístup, ale myslím, že všichni odvedli maximum. V kabině navíc začala řádit viróza. Bohužel, takový zápas přijde. Teď jsme ale připraveni na Havířov a Vítkovice, jdeme do toho s tím, že chceme urvat další body!