Přesilové hry nám vyšly v pravý čas, říká František Zúbek

Jiří Kubják • 22.09.2011

Vsetínští hokejisté si připsali první vysoké vítězství v sezóně. Tým Uherského Hradiště porazili 8:1, když o úspěchu rozhodovala především první a třetí třetina. Útočník František Zúbek, jenž na ledě vyniká svou hbitostí, rychlostí a kličkami se stal hvězdou večera, když do branky soupeře nasázel hattrick. Po zápase nám poskytl rozhovor.

Františku, takový vstup do utkání jste asi nečekali, že?
Určitě ne, úvod utkání se nám moc nepovedl. Nehráli jsme dobře a ani se nám nedařilo dodržovat systém hry. Nakonec nám to tam i s trochou štěstí spadlo, z asi šesti střel jsme proměnili čtyři.

První branka padla po teči jednoho ze soupeřových obránců, dá se říct, že to soupeře mírně psychicky sebralo?
Ano, štěstí se opět přiklonilo na naši stranu, když si uherskohradišťský obránce sám tečoval kotouč do branky. Hodně podobné to bylo i u druhé branky. Jsme velice rádi, že to tak dopadlo.

Tempo zápasu bylo pozvolnější. Zřejmě jste z minima vytěžili maximum, je to tak?
Ano bylo to přesně tak. Nedařilo se nám dodržovat to, co jsme si před zápasem domluvili. I proto můžeme být rádi, že zápas skončil tak jak skončil. I když výsledek působí celkem jednoznačně, Uherské Hradiště nehrálo vyloženě špatně.

Důležitým faktorem byly skvěle sehrané přesilové hry. Ve většině případů vám pro jejich využití stačilo pouhých pár vteřin …
Je to tak, na tréninku jsme se snažili přesilovky nacvičovat a moc nám nešly. Dnes nám ale vycházely v pravý čas při zápase a to je důležité.

U tvé třetí branky, která padla při početní výhodě, ses asi omlouval Davidu Hoďovi, kterému jsi sebral puk na modré. Je to tak?
Ano přesně, David to tam měl ideálně nachystané na ránu z první, ale já mu to sebral. Nakonec mi ale dopomohl k hattricku, když mi puk přihrál a já skóroval do prázdné brány. Za to mu musím moc poděkovat. Důležité je ale hlavně to, že z toho byla branka.

Nezlobil se na tebe moc?
Ne ne vůbec ne. (směje se)

K dalšímu zápasu zajíždíte do Poruby, s jakou taktikou do něj půjdete?
Za každou cenu musíme zlepšit naši hru. Trenéři se nám neustále snaží vštěpit nějaký systém hry, na který si musíme zvyknout. Pokud se nám podaří utkání sehrát podobně jako ve Valašském Meziříčí, tak budeme spokojení.