Vstupenky online

Představujeme soupeře pro čtvrtfinále play-off: HC Dukla Jihlava

Jan Tajzler • 07.03.2023

Základní část je minulostí a elitní osmička klubů Chance ligy se připravuje na start play-off. Vsetínští do něj vstoupí na domácím ledě a jejich soupeřem bude znovu jihlavská Dukla, se kterou se Valaši střetli i v posledních dvou odehraných play-off. Na Lapači věří, že letos už se rivala z Vysočiny podaří vyřadit, mnohé napoví již první zápasy, které hostí Vsetín. Čtvrtfinálová série hraná na tři vítězná utkání startuje ve středu od 17:30, druhé utkání je na programu o 24 hodin později.

Prodej vstupenek:

Vstupenku si nejrychleji koupíte zde (klikněte)

Pokladny na zimním stadionu pro koupi fyzické vstupenky budou v den obou utkání otevřeny od 16:15. Doporučujeme si pořídit vstupenku online cestou (viz odkaz výše).

SektorStáníSezení B, CSezení ASezení DSezení E, F KSezení GHosté
Cena150,- Kč280,- Kč250,- Kč220,- Kč200,- Kč180,- Kč220,- Kč

Partner utkání ČF1 8. března:

Partner utkání ČF2 9. března:

Na co se také můžete těšit?

Kromě samotného hokeje se můžete během domácích čtvrtfinálových zápasů těšit na bohatý doprovodný program:

 • Ve středu vhodí čestné buly gólmanská legenda vsetínského hokeje Radovan Biegl
 • Ve středu vystoupí synchronizovaný krasobruslařský tým Black Angels z FSC Kopřivnice
 • Během každého zápasu se uskuteční mini zápas v podání mládežnických hokejistů VHK
 • Během nástupu domácích hokejistů za zvuků hymny můžete na LED obrazovce sledovat videonahrávku, kterou nám v rámci podpory A-týmu poslala vsetínská MŠ Na Kopečku
 • Ve fanshopu můžete zakoupit nová play-off trička a šálu k play-off
 • K zakoupení bude i nová kniha Fenomén Vsetín Forever, třetí, aktualizované vydání úspěšného titulu z roku 2011
 • Nově bude možné zakoupit si několik nejprodávanějších produktů fanshopu i v našich bufetech během každého zápasu play-off
 • Tipovací soutěž během celého play-off o věcné ceny

Dukla předvedla povedený finiš základní části

Úřadující mistr Chance ligy prožívá specifickou sezonu už jen proto, že Dukla musí hrát v azylu. V Jihlavě se stále nezačal bourat Horácký zimní stadion, který má nahradit nová multifunkční aréna. Klub našel útočiště v nedalekém Pelhřimově, pár zápasů odehrál také v Jindřichově Hradci.

Během základní části se Dukla musela vypořádat nejen se stěhováním, ale také zraněními či absencí opor. Například Tomáš Čachotský neodolal vábení extraligového Motoru a v letošním play-off tak mateřskému klubu nepomůže. Dukla nakonec získala výměnou Čachotského do Motoru, odkud přišel Václav Karabáček, ten se v Chance lize znovu rychle aklimatizoval a ve 12 zápasech zaznamenal 8 branek a stejný počet asistencí. Produktivitu týmu nakonec ovládl Patrik Miškář (12+19). Nejlepším střelcem se stal Tomáš Harkabus (18+10), posledně jmenovaný rovněž pamatuje všechny série se Vsetínem a trenér Ujčík na něm zcela jistě bude spoléhat.

Po neuspokojivých výsledcích, které tým trápily především na přelomu starého a nového roku se Jihlava zvedla právě na vsetínském Lapači, kde před reprezentační přestávkou urvala vítězství 5:2, psalo se 45. kolo. Od té doby Jihlava prohrála pouze jednou, když v pikantním derby Vysočiny i počtvrté podlehla Třebíči, tentokrát poměrem 2:3 po samostatných nájezdech. Jinak Dukla jela a bez problémů zvládla i předkolo, do kterého vstupovala ze 7. místa. Pražskou Slavii vyřadila v nejkratším možném termínu a nyní se chystá ke startu čtvrtfinále na Lapači. 

Trenér Viktor Ujčík má před startem play-off konečně k dispozici uzdravené klíčové hráče. Řeč je především o forvardech Otakaru Šikovi (16+8) a Tomáši Havránkovi (3+6). Oba borci byli ze zdravotních důvodu v základní části limitování, ale nyní by měli být znovu připraveni plnit roli tahounů, především druhý jmenovaný má v paměti obě série se Vsetínem z posledních dvou play-off. 

Jihlava je známá skvělou hrou směrem do defenzívy. Znovu se bude moct opřít o služby odchovance Filipa Dundáčka, který dobře ví, jak na Lapači uspět. Během základní části podpořil útočnou činnost přesnými přihrávkami Filip Haman (1+16). K rychlému postupu z předkola play-off pak pomohl i obránce Daniel Kolář (1+2). Na důrazu umí přidat Vlastimil Bilčík, rovněž pamětník všech sérii se Vsetínem.

V čem bude podstatný rozdíl oproti předcházejícím sériím v play-off je pozice v brankovišti. Dukla tentokrát nebude mít na své straně Maxima Žukova. Na Vysočině však vždy měli dobrý čuch na brankářskou pozici a letošní sázka na Adama Berana se ukazuje jako správná. Jednička Jihlavy odchytala v základní části 40 utkání s úspěšnosti zákroků 91.10 % a průměrem 2.43 branek na zápas. V předkole pak Pražanům Beran povolil pouze 3 branky a úspěšnost zákroků vyšponoval přes hranici 95 %. 

Co se týče týmových statistik, Jihlava v základní části platila za jeden z nejvíce disciplinovaných týmů soutěže, když obdržela pouze 459 trestných minut, což byl třetí nejnižší počet. Dukla nejspíš věděla proč se chce vyhnout oslabením, v tomto ohledu patřila k podrůměru soutěže a podobné to bylo také v početních výhodách, kde Jihlava skončila až na 12. místě s využitím přesilových her přes 15 %. 

Vsetín má Jihlavě co vracet

 Tým Vsetína znovu vstupuje do play-off s těmi nejvyššími ambicemi. Navzdory výsledkovým výkyvům zvládli na Lapači zakončit základní části na 2. místě a k jejímu prvenství ztráceli pouhé dva body. To vše se však nyní maže. Před Valachy stojí výzva v podobě jihlavské Dukly, která Vsetínu vystavila stopku v posledních dvou ročnících vyřazovací soutěže. 

Série z let 2021 a 2022 přinášely vyrovnané bitvy, kde rozhodovaly o vítězi detaily. Na první pohled se zdá být jasný výsledek ze semifinále 2021, které Vsetín prohrál 0:4 na zápasy, ale hned ve dvou případech musely rozhodovat samostatné nájezdy, Valaši pak trestuhodně promrhali především dvoubrankové vedení v prvním utkání na jihlavském ledě. 

Finálová série z loňského roku je v čerstvé paměti fanoušků i hráčů samotných. Zde platilo pravidlo první branky a Jihlava předvedla, že soupeře z Valašska zvládne udolat i s pouze jednou vstřelenou brankou. Stalo se tak ve čtvrtém a nakonec i šestém utkání na jihlavském ledě, kde vsetínští střelci troskotali na hradbě jménem Maxim Žukov, tento muž měl lví podíl na obou vítězných sériích pro jihlavské barvy, ta finálová skončila 2:4 v neprospěch Vsetína, nyní však bude stát na opačné straně barikády, stane se znovu vítězem souboje tradičních značek české hokejové scény? 

Oproti loňskému ročníku se Vsetín během základní části prezentoval lépe ve speciálních herních situacích. V přesilových hrách si Valaši uhráli úspěšnost využití na hodnotě 20.74 %, což je třetí nejlepší počin v soutěži. Navzdory tolik opomíjené disciplíně vsetínský tým zvládal i oslabení, v tomto ohledu byl druhým nejlépe bránícím mužstvem soutěže s úspěšností 86.67 %. Vsetín také inkasoval druhý nejmenší počet branek, jeho defenzíva tedy rozhodně také vykazuje kvalitní hodnoty. 

Čtvrtfinálová série mezi Vsetínem a Jihlavou odstartuje prvními dvěma duely na Lapači, jejím vítězem se stane tým, který jako první dosáhne tří vyhraných utkání. Valaši touží po odvetě a tentokrát být v roli týmu, který ukončí sezonu jihlavské Dukle. Podaří se? První dva díly pikantní série startují na Valašsku ve středu od 17:30, ve stejný čas jen o den později započne i druhé utkání. 

Sestavy v posledním utkání: 

Vsetín: Žukov – Kajínek, Jenáček, Němec, Česánek, Smetana, Ondračka – Jonák, Bērziņš, Rob – Holec, Klhůfek, R. Půček – Sihvonen, Přikryl, Š. Bláha – Hořanský, Lichanec, Jenyš – Číp.

Jihlava: Beran – Kolář, Haman, Bilčík, Kočí, Vala, Dundáček, Dvořák – Harkabus, Skořepa, Karabáček – Havránek, Miškář, Šik – Chlubna, Handl, Pořízek – Cachnín, Křehlík, V. Brož

Termíny čtvrtfinále play-off:

ČF1: Středa 8. března
Vsetín – Jihlava (17:30)

ČF2: Čtvrtek 9. března
Vsetín – Jihlava (17:30)

ČF3: Neděle 12. března
Jihlava – Vsetín

Případné další termíny:

ČF4: Pondělí 13. března
Jihlava – Vsetín

ČF5: Středa 15. března
Vsetín – Jihlava (17:30)

Pavouk čtvrtfinále play-off:

 • SK Horácká Slavia Třebíč - HC ZUBR Přerov
 • LHK Jestřábi Prostějov - HC Stadion Litoměřice
 • HC RT TORAX Poruba - PSG Berani Zlín
 • VHK ROBE Vsetín - HC Dukla Jihlava
banner pod článkem