Porazit Opavu byla povinnost, v Hodoníně to budeme mít mnohem těžší, přiznává Tomáš Vávra

Ondřej Slováček • 10.01.2016

Třemi body se podílel na osmigólovém přídělu, který si ze sobotního utkání odvezl opavský Slezan. Útočník Tomáš Vávra si nepřipouštěl, že by se severomoravský celek mohl po utkání radovat z úspěchu. „My se hlavně soustředíme na silnější soupeře, utkání s Opavou bereme jako povinné vítězství.“ Vsetínský forvard však upozorňuje na další zápasy, které zelenožluté čekají na kluzištích soupeřů. „S těmito soupeři si musíme dát hlavně pozor na defenzivu, protože mají spoustu šikovných hráčů dopředu, kteří jsou schopni svoje šance proměnit.“

Máte za sebou páté vítězství v řadě. Jak jste se připravovali na zápas proti Opavě?

My se hlavně soustředíme na silnější soupeře, protože tohle jsou pro nás povinná vítězství. Na Opavu jsme se nějakým způsobem nepřipravovali, jdeme zápas od zápasu a hrajeme si to svoje.

Takže trenéři vás k ničemu konkrétnímu nenabádali?

Připravovali nás na pár hráčů. Říkali nám, ať si dáváme pozor na jejich přesilovky, protože to hrají především na Pavla Selingra, ale to všechno víme, takže nějaká speciální příprava na Opavu nebyla.

Jaké je vaše hodnocení zápasu?

Máme tady vyrovnané útoky a hrajeme dobře do ofenzivy. V zápase jsme měli tak velkou sílu do útoku a dali jsme hodně gólů, což je důležité.

Jak se vám zatím jeví spolupráce ve vaší lajně s René Kajabou a Lukášem Finsterlem, kterého však na tento zápas zastoupil Josef Daněk?

Společně jsme odehráli asi nejlepší utkání v Kopřivnici, když ještě Renda jezdil z Prostějova a trenérům se ta spolupráce líbila, tak nás poté dali dohromady natrvalo. V posledních pěti zápasech jsme se ale trochu hledali, nemohli jsme dát žádnou branku, odskakovaly nám puky, snažili jsme se to každý urvat sám a moc jsme si nepomohli. Těžko říct jestli se to dneska nějak oživilo, Lukáš si dneska odpočinul a hrál místo něj Pepa Daněk, kterého trenéři potřebovali nasadit, aby nevypadl ze zápasového rytmu. Myslím si, že naše spolupráce je dobrá a je jen otázkou času, kdy si to sedne.

V druhé třetině jste zvyšoval vedení Vsetína na 4:1. Jaký to byl pocit a z čeho vyplynula tato gólová situace?

Tak určitě je hezké dát branku na domácím ledě před našimi fanoušky, kterým moc děkujeme za velkou podporu. Snažíme se dávat hodně branek, aby se jim to líbilo. Ten můj gól vyplynul ze situace, kdy Michal Žák vyhazoval puk ze třetiny, já si ho u mantinelu převzal a následně jsme se dostali do přečíslení. V první moment jsem to chtěl nahrávat na Rendu Kajabu, ale už jsem byl v takové dobré střelecké pozici, že jsem to zkusil vypálit pod vyrážečku na bližší tyč a spadlo mi to tam.

Nyní vás čeká venkovní miniturné, kdy se třikrát představíte na ledě soupeřů. Nejprve Hodonín, poté Nový Jičín a Technika Brno. Co čekáte od těchto zápasů?

S těmito soupeři si musíme dát hlavně pozor na defenzivu, nesmíme propadat, protože mají spoustu šikovných hráčů dopředu, kteří jsou schopni svoje šance proměnit. Musíme prostě hrát tu naší hru, kterou po nás chtějí trenéři. Hodonín je velmi nepříjemný soupeř, hraje se tam hodně těžko a také tam bývá bouřlivá atmosféra. Nebude určitě to lehké utkání, každopádně tam jedeme urvat nějaké body. Nový Jičín, také nepříjemný soupeř, jsou tam dobří bruslaři. Myslím si, že tam bude rozhodovat, kdo vstřelí první branku. A na Technice se poslední dobou hraje celkem dobře, tak doufám, že to potvrdíme.

Zápasem v Hodoníně vyvrcholí třetí čtvrtina soutěže. S čím půjdete do poslední čtvrtiny základní části? Budete už zkoušet nějaké nové věci na play-off?

Tak my pořád stíháme ten Frýdek, což se nám už asi nepodaří, ale budeme se snažit udržet naši druhou příčku a hrát tak, abychom nevypadli z té naší pohody. Do každého zápasu půjdeme na sto procent, protože chceme vyhrávat. Máme pohodu v kabině, jsme tady super parta, takže si myslím, že by byla škoda, kdybychom tu poslední čtvrtinu podcenili. Do play-off musíme dopilovat defenzivu, protože my dáme čtyři nebo pět gólu a pak už začneme všichni bláznit, každý chceme dát branku, otevíráme to více vzadu a následně propadáme, což bychom ve vyřazovací části dělat neměli. Bylo by dobré, kdybychom pořád hráli v pěti dopředu i dozadu.