Porazí Vsetín v neděli dalšího favorita?

Václav Trávníček • 14.10.2006

V s e t í n / P r a h a – Pět dní po vydřeném vítězství nad rivalem ze Zlína a osmačtyřicet hodin od senzační výhry proti Pardubicím v prodloužení. V neděli v 16:30 vyjedou vsetínští hokejisté nad led pražské Sparty. Pokud na něm mistrovský celek porazí, připíší si třetí vítězné utkání v řadě proti favorizovanému mužstvu. Poslední dvě vystoupení Vsetína jen potvrzují fakt, že se Zelenožlutým daří daleko více proti mužstvům z čela tabulky. I první letošní měření sil mezi Vsetínem a Spartou dopadlo před televizními kamerami lépe pro Valachy. Vstupenka na zítřejší duel poslouží fanouškům také na večerní klání fotbalové Sparty s Baníkem Ostrava.

Holešovický klub je momentálně na pátém místě tabulky, avšak od vedoucího Znojma dělí svěřence trenéra Výborného pouhé dva body. O nebývalé vyrovnanosti letošní extraligy svědčí také fakt, že Sparta jihomoravany ve dvou vzájemných kláních dokázala porazit. V úvodním kole 2:1 a v pátek na orlím ledě pak 2:3 v prodloužení. Loňský mistr si zatím nevede špatně, kromě porážky se Vsetínem ztratil všechny body jenom s Kladnem (2:5), Vítkovicemi (5:1), Českými Budějovicemi (5:2) a Libercem (1:3). Naopak vítězně odešel ze soubojů proti Pardubicím (6:1), Zlínu (1:4), Slavii (2:6), Plzni (5:3), Karlovým Varům (4:1) a třineckým Ocelářům (2:9).

V klubových statistikách upoutá pozornost jméno Jaroslava Hlinky, jenž se svými šesti brankami a šestnácti asistencemi vévodí sparťanské produktivitě. Brankářská dvojice Salfický – Přikryl si drží téměř shodnou úspěšnost kolem 92%. Trenéři Výborný s Jelínkem však nebudou pro zápas se Vsetínem moci počítat se zraněným Martinem Podlešákem. Do utkání by už ale mohl naskočit uzdravující se Jakub Langhammer.

První duel: Jednoznačné vítězství Vsetína

„Zápas jsme hrubě nezvládli a můžeme soupeři jen pogratulovat,“ glosoval první střet odvěkých rivalů sparťanský asistent Marian Jelínek. „Prvních osm minut nebylo špatných, ale gól co jsme dali, nám paradoxně trochu uškodil. Šli jsme s výkonem dolů, hráči si možná pod vlivem včerejšího debaklu Vsetína mysleli, že soupeř nebude kousat. Druhá třetina byla jednoznačně v režii soupeře a ta utkaní rozhodla, Vsetín dal všechny čtyři branky,“ kroutil hlavou. „Pak jsme ještě měli přesilovku, ve kterém kdybychom dali gól na 4:2, tak by to bylo opět jiné, ale je to jen kdyby. Soupeř zaslouženě vyhrál.“

2. kolo: VSE – SPA 4:1
Branky: 21. Hrabal (Stantien), 23. Demel (Hrabal), 30. Rob (Horák), 37. Rob (Dubec) - 5. Sivek (Hlinka).

Sestavy v minulých kolech:

Vsetín: Štefl (23. Vehviläinen) - Kučný, Hrabal, Horák, Ostrčil (21. Bolf), Brincko, Galvinš - Demel, Stantien, Květoň - Davídek, Berzinš, Rob - Dubec, Sakrajda, Grill - od 21. Duba, Škoda, Hubáček

Sparta: Salfický - Ptáček, Tabaček, Vykoukal, Hanzlík, Černošek, Benýšek, Stehlík - Vrbata, Hlinka, Hlaváč - P. Ton, Štrba, Kratěna - Netík, Sivek, Hromas – Dragoun