Poradí si Vsetínští po Hodonínu i s Přerovem?

Václav Trávníček • 24.09.2010

Posíleni středečním domácím triumfem nad Hodonínem odjedou vsetínští hokejisté v sobotu do Přerova. Hanácký klub, který před sezónou podepsal dlouhodobou smlouvu s pivovarem ZUBR, zatím v tabulce okupuje sedmou pozici a drží domácí neporazitelnost. Podaří se kouzlo Maxi-Tip Areny zlomit právě vsetínským hokejistům? Utkání startuje v sobotu v 17:00 a sledovat ho můžete v rámci on-line přenosu.

Když letos v létě oznámil přerovský klub prodloužení smlouvy s pivovarem Zubr na pět let dopředu, jedno bylo jasné: Žlutomodří hokejisté nebudou mít nouzi o finance. Přerov loni v září otevřel zrekonstruovanou Maxi-Tip Arenu, letos přidal dlouholetého partnera. Vypadá to, že nové vedení přerovského hokeje to myslí s postupem do vyšší soutěže vážně. Ostatně touto ambicí se nijak netají a odpovídá tomu i skladba mužstva.

Pozitivní zprávou pro Přerov je, že v klubu pokračuje gólman Radek Tihlář, jenž loni klestil Zubrům cestu v play off. Zajímavostí je letní přerovská anabáze Ondřeje Martiníka. Produktivní útočník se loni neshodl s trenérem ve Valašském Meziříčí a tak sezónu odehrál ve Frýdku-Místku. Letos v červenci zakotvil u meziříčských rivalů ze Vsetína, kde vyjednával o smlouvě. Poté se přesunul do Přerova, aby následně konvertoval zpět do valašskomeziříčského dresu.

Hanáckému klubu se vstup do soutěže povedl na výbornou. Zubři na domácím ledě vyřídili Valašské Meziříčí 11:2. Tento zápas ukázal, že síla Přerova bude především v domácím prostředí. Zatímco v druhém utkání v Maxi-Tip Areně přestříleli Přerovští Orlovou 6:4, oba venkovní duely Oslizlova družina prohrála, když nechala body v Hodoníně a Novém Jičíně, přičemž vstřelila vždy pouze dvě branky. Jak tomu bude v sobotním klání?

Přípravné zápasy? Vždy remíza

Příprava, 10.8.2010
HC ZUBR Přerov – VHK Vsetín 2:2 (0:0, 0:1, 2:1)
Branky: 56. Martiník (Sršeň), 59. Sršeň (Sedlák, Faltýnek) - 35. Sýs, 42. Korčák.

Řekli po zápase: „Remíza nás mrzí. V patnácté minutě třetí třetiny jsme si řekli, že už to dohrajeme. A najednou nějaký nevyhozený puk, soupeř do toho plácnul… a dopadlo to, jak to dopadlo. Rozhodčí sice Přerovu neuznal branku, utkání se tak mohlo vyvíjet jinak, ale závěr zápasu je pro nás každopádně ponaučení do budoucna. Nemá se to stávat. V soutěži si tohle musíme pohlídat, utkání v klidu dohrát, sebrat tři body, sbalit se a odjet domů.“ Zbyněk Spitzer
_________________________________________________________________

Příprava, 13.8.2010
VHK Vsetín – HC ZUBR Přerov 3:3 (1:0, 2:1, 0:2)
Branky: 14. Rapant (Ševčík), 9. Vaněk, 38. Farda (Knebl) - 30. Ferenc (Sedlák), 41. Sršeň (Pala), 53. Palička (Holý).

Řekli po zápase: „Vyhraná utkání ztrácíme v posledních minutách hry. Musíme na tomhle zapracovat. Svoji roli v tom bude hrát i smůla, ale každopádně se na to musíme zaměřit. Je štěstí, že se nám to stává teď v přátelácích. Musíme se snažit tuhle chybu odstranit, aby se nám v mistrovských zápasech už nestávala.“ Daniel Brynecký

Předpokládané sestavy:

Vsetínu bude chybět útočník Jiří Korčák, jenž léčí poraněné koleno. Naopak do sestavy se v minulých utkáních vrátil obránce Pavel Zavrtálek, jenž na Valašsku hostuje právě z Přerova. Kvůli nejasnostem s prodloužení hostování, ke kterým se přidalo i léčené Zavrtálkovo zranění, chyběl zkušený obránce Vsetínu v přípravných zápasech a v začátku sezóny. Zubři hlásí prázdnou marodku a měli by do utkání nastoupit v plné síle.

Přerov: Tihlář – Faltýnek, Pala, Osina, Vlček, Sklenář, Pírek – Kolář, Sprušil, Ditrich - Sedlák, Hanák, Kotásek - Menšík, Kohút, Sršeň - Palička, Kundrátek, Holík.

Vsetín: Plšek - Šafařík, Farda, Spitzer, Kapr, Zavrtálek, Zelenka, Pelc - Tesařík, Bajtek, Dubec, Brynecký, Vaněk, Ševčík, Vítek, Plachtovič, Sýs, Dědek, Rapant, Knebl.