Podešva táhne Vsetín. Ale jak dlouho ještě?

Václav Trávníček • 17.11.2007

V s e t í n – Včerejší duel proti Liberci a především ten dnešní proti Mladé Boleslavi byly vyloženě v jeho režii. V pátek vstřelil rozhodující gól, dnes vsítil rovnou hattrick. Útočník Martin Podešva je vedle Erika Hrni momentálně největší hnací silou juniorského Vsetína. Jak dlouho ale na Valašsku vydrží? Už loni vypomáhal seniorskému týmu v extralize, letos by do nejvyšší soutěže rád nahlédl ještě víc. A to se mu ve Vsetíně podařit nemůže.

Martine, po tak vydařeném dvojzápase musíte být maximálně spokojeni.
Určitě. Vyhráli jsme oba zápasy, máme šest bodů. Jsme šťastní.

Čekali jste, že získáte všech šest bodů?
Snadno to určitě nešlo. V obou utkáních jsme ztratili vedení a pak vyhráli o jednu branku, takže tak tak. Ale jsme moc rádi že jsme to zvládli a že se nám podařilo porazit Liberec i Mladou Boleslav.

Nedostavila se po včerejším náročném zápase únava?
Myslím, že ani ne. Máme dobře potrénováno, takže jsme v pohodě. Tyhle dvojzápasy snášíme dobře.

Oba zápasy měly totožný scénář. Začali jste dobrou první třetinou. Bylo součástí taktiky takhle na soupeře od začátku vlítnout?
Jasně. Liberec včera přijel pozdě a jeho hráči neměli moc času se pořádně rozcvičit. Tak jsme si v kabině řekli, že na ně vlítneme, protože jsme ve výhodě. Podařilo se nám dát rychlý gól a i když to pak nebylo ono, nakonec jsme vyhráli.

Ano, včera i dnes jste sice vstřelili první gól, ale vedení brzy ztratili a nakonec se museli o výsledek bát. Nebylo to stresující?
Trochu ano, ale nevzdali jsme se a bojovali. Věřili jsme, že když vyrovnáme, máme šanci vyhrát.

Proti Liberci jsi vstřelil rozhodující gól, dnes se ti povedl hattrick. Jak ho oslavíš?
Nebudu ho slavit nijak. Něco mě to asi stát bude, kluci něco vymyslí. Samozřejmě mě to potěšilo, protože jsem dal až do dnešního zápasu jenom šest branek, takže jsem se snad konečně rozjel. Jsem ale především rád, že jsme vyhráli jako tým.

Dohromady jsi za tento dvojzápas získal pět kanadských bodů a brzy se budeš přetahovat s Erikem Hrňou o první místo v týmovém bodování. Hecujete se?
Sleduji to, Erik je teď o bod nebo o dva přede mnou a samozřejmě mezi námi je rivalita. Ale kamarádská. Hecujeme se, ale spíš to bereme s nadsázkou.

Je poznat, že máte tuto sezónu jiné trenéry než loni?
Nějaké rozdíly pociťuji, ale myslím si, že pan Tabara je zkušený trenér. Podle mě se jede v podobných kolejích, takže to ani není moc poznat, že máme jiné trenérské vedení.

Mluví se o tom, že bys měl u juniorky zůstat u Vánoc a pak jako např. Erik Hrňa odejít jinam. Je tomu skutečně tak?
Abych se přiznal, ještě vůbec nevím, jak to se mnou bude. Nechám se překvapit.

Chtěl bys ve Vsetíně dokončit ročník, nebo tě to láká do některé ze seniorských soutěží?
Spíš bych chtěl zkusit extraligu nebo alespoň první ligu. Do Vánoc tady ale určitě zůstanu. Co bude potom, teď ještě moc neřeším. Uvidíme.