Podařilo se nám využít šancí, hodnotí zápas s Šumperkem Jakub Apolenář

Anna Pavlína Sedláčková • 19.01.2020

V pátek se vsetínská juniorka postavila proti Šumperku, se kterým bývají zápasy vyrovnané a musí se pokračovat až do prodloužení nebo samostatných nájezdů. Tentokrát bylo vše jinak a Valachům se podařilo svého soupeře přestřílet 7:3. „Bylo jich málo a hlavně jsme se po první třetině semkli," uvádí jako příčinu výhry Jakub Apolenář, který si z tohoto utkání může připsat bod za gól v první třetině, který je zároveň jeho první ve vsetínském dresu.

Jakube, proti Šumperku jste vstřelil první gól Vsetína. Jak vypadal?
Proběhlo to tak, že Váša (pozn. Jan Vašenka) vyhazoval puk z obranného pásma na beka, tomu to ujelo a se štěstím jsem se potom ocitl sám před bránou a zvedl to bekhendem.

Utkání s Draky bývají většinou vyrovnaná, co bylo tentokrát jinak?
Bylo jich málo a hlavně jsme se po první třetině semkli, když jsme prohrávali 1:2, potom jsme začali všichni makat a přebruslili je.

Čekali jste, že dáte tolik gólů?
Ne. Proti Šumperku to jsou vyrovnané zápasy, jsou draví, bruslí. Podařilo se nám prostě využít šancí, které jsme dostali.

První třetina se vám nepovedla, co jste si do druhé řekli v kabině?
Trenér přišel, zdrbal nás. My jsme se vyhecovali a řekli si, že tu výhru ještě vybojujem.

Ve třetí periodě vaše góly ustaly, čím to bylo?
Hráli jsme dál, jen už jsme to nevyužívali nebo to tam prostě nepadalo.

Dneska jste nastříleli tolik gólů, ale proti Přerov se vám to nedařilo…
Dneska nám to lepilo docela hodně. Proti Přerovu jsme se dostali do šancí, ale nebylo to prostě ono.

Co očekáváte od Havířova?
Bude to hodně vyrovnaný zápas. Budeme muset bruslit, makat a nechat tam všechno, abychom vyhráli nějaké body taky venku.