Play off uděláme, věří David Varga

Michal Kubáň • 20.01.2008

V s e t í n - Junioři nezklamali ani v sobotu a spravedlivě odčinili porážku s Třebíčí 8:2 z předchozího vzájemného duelu. Podobně jako Holomek a Ševčík chyběla k hattricku Davidu Vargovi jediná branka, přesto to po zápase Davidovi nevadilo, spíše naopak. Šikovný útočník vstřelil dvě branky a na jednu přihrál. „Krize je zažehnána, dostali jsme se z ní, ale přesto musíme makat na sto procent i v dalších zápasech," řekl Jako připomínku na odchod trenéra Tabary do hokejového nebe nastoupili hráči s černou páskou na rukávech a závěrečným potleskem za podpory nemáleho publika.

Junioři po pátečním zápase, kdy rozmetali Jihlavu 10:2, si s podobným výsledkem poradili i s šestým týmem extraligy juniorů – Horáckou Slavii Třebíč. Přesto se jejich branková kanonáda nerodila jednoduše. Byli to právě Vsetínští, kteří inkasovali první branku. Srovnání zařídil David Varga. „Jirka Plachtovič si nahrál puk za branou s Erikem Hrnou a já jsem si najel jen před branku, kde mi Erik nahrál a já skóroval skoro do prázdné branky,“ popsal úvodní branku Valachů její autor.

Štěpán Oberreiter, trenér Třebíče musel čelit velké marodce, a tak věděl, že souboj se vsetínským týmem nebude zrovna nejlehčí. Nezbyválo mu tedy povolat do týmu mladší a méně zkušenné hráče. „Kromě početné marodky někteří hráči museli také pomáhat u seniorů a hrát proti Prostějovu. „Vsetínští junioři si byli vědomi tohoto faktu. „Již v úvodu jsme hráli výborně a vytvářeli jsme si spoustu šanci. Chybělo jim hodně hráčů.“ Po páteční výhře se vítězná nálada přenesla i do sychravého sobotního odpoledne. „Vletěli jsem do zápasu dobře. Měli jsme sily, které jsem našetřili v pátek v Jihlavě, kde trenér točil všechny lajny,“ podotknul Varga.

Ve druhé třetině junioři doslova zasypali třebíčskou svatyni střelami, přesto vsítili jen dvě branky. „Šlo vidět, že jsme ve druhé třetině soupeře mírně podcenili a měli jsme smůlu. Navíc naskočili jsem do zápasu úplně naplno a nelze hrát celých šedesát na sto procent. „Přesto junioři během osmi minut nasázeli do třebíčské klece úctyhodných sedm branek. Šedesát ran vypálili Vsetínští na brankářskou dvojici Burgr – Mikulka, která byla kvůli vsetínské kanonádě přinucena se aspoň jednou prostřídat. Vsetínští junioři si dvěma výhrami přičítají šest bodů a s 59 body okupují čtrnáctou příčku extaligy juniorů. Do vyřazovacích bojů postupuje prvních šestnáct týmů. „Dostali jsme se z krize a doufám, že se dostaneme i do play-off."

Při závěrečné děkovačce se všichni hráči sjeli do kruhu, poté se postavili čelem k tribunám. Sundali si přilby na zem a potleskem začali vyvolávat jméno svého bývalého trenéra Zdislava Tabary. Za obrovského skandování se k nim přidali i ostatní diváci. „Napadlo nás, že bychom mohli udělat takové gesto pro panu Tabaru a tak jsme neváhali a provedli jsme to. Přece jen udělal pro každého z nás mnoho."