Vstupenky online

Novým trenérem Vsetína je Jiří Režnar

Michal Berg • 02.04.2003

V s e t í n / J i h l a va - Jak potvrdil manažer HC Vsetín Oldřich Štefl, Zdislava Tabaru na vsetínské lavičce doplní v příští sezóně dosavadní trenér prvoligové Dukly Jihlava Jiří Režnar. Dvaačtyřicetiletý trenér a bývalý obránce původem z Opavy by měl vedle Zdislava Tabary zůstat přinejmenším jednu sezónu. Podle vyjádření Oldřicha Štefla by měla být zacována vsetínská tradice dvou hlavních trenérů s rovnocennými pravomocemi.

Jiří Režnar je odchovancem opavského hokeje a s vyjímkou dvouleté vojny v Jihlavě strávil ve Slezsku také celou svou hokejovou kariéru, celkem 18 sezón. Do nejvyšší soutěže se jako aktivní hráč nepodíval, jelikož svou kariéru solidního obránce zakončil v sezóně 1995-96 právě v okamžiku, kdy se Opava probojovala do extraligy.

Poté započal svou trenérskou dráhu, nejprve jako trenér mládeže, k mužům se poprvé dostal v rozehrané sezóně 1997-98, kdy v Opavě dělal asistenta tenéru Oslizlovi. Později se přemístil do Havířova, kde místní Pantery trénoval s Ivo Peštukou v sezóně 2000-01, následující sezónu pak strávil jako hlavní trenér doma v Opavě, tentokrát už v první lize.

Vloni v létě jej zlákala nabídka jihlavské Dukly, kde dostal za úkol tým stabilizovat po několika změnách trenérů. To se mu povedlo a Jiří Režnar dovedl Duklu do finále první ligy, Kladno však bylo nad jihlavské síly.

Po skončení extraligového čtvrtfinále, když bylo jasné, že trenér Neliba ve Vsetíně končí, jej oslovil manažer Vsetína Oldřich Štefl a nabídl mu místo na vsetínské lavičce. Jiří Režnar, přestože měl nejprve v úmyslu pokračovat ve své práci v Jihlavě, tuto výzvu přijal a ani jeho dosavaní zaměstnavatel nebyl proti. Od prvního dubna je tak vsetínská trenérská dvojice opět kompletní.

banner pod článkem