Nechceme naše rozhodnutí unáhlit, říká Radim Tesařík

Redakce • 29.03.2018

Na otázku, kdy bude mít Radim Tesařík čas na rozhovor nám odpověděl: Zavolejte asi tak za měsíc! Tedy tak nabitý posezónní program má v tuto chvíli sportovní manažer Radim Tesařík. Pro klubový web si však našel čas ihned a za to mu díky. Bývalý hokejový obránce má společně s vedením a trenéry práci pří stavbě týmu na další sezonu, ale i co se práce s partnery týče. Jak hodnotí uplynulou sezonu a jaké jsou vyhlídky směrem k té nadcházející?

Radime, z pozice sportovního manažera, jak hodnotíte sezonu?
Z mého pohledu sezona nebyla zlá. První dva zápasy sezony byly z naší strany excelentní, ale do dalšího průběhu sezony nám moc nepomohly. Přišel po nich velký útlum. Celý mančaft se trápil. Během sezony se nám poté podařilo nějak vhodně doplnit tým a nakoplo nás to. Tím se nám nakonec podařilo i splnit předsezónní cíl, tedy play-off. Konec sezony byl z naší strany ne perfektní, ale tak nějak jsme si to herně představovali.

Jaké byly reakce partnerů na uplynulou sezonu?
Když se sezona z naší strany nevyvíjela dobře, tak samozřejmě byly směrem ke mně nepříjemné otázky proč se nedaří a já to musel vysvětlovat. Ale byli i partneři, kteří to viděli tak jak to bylo. V zápasech, které jsme prohrávali i doma šlo vidět, že mančaft chce vyhrávat. Zápasy byly hodně vyrovnané a rozhodovaly je jedna nebo dvě individuální chyby. Šlo vidět, že tým na to má, ale chyběl takový ten „bonbónek“. Někteří partneři to tak viděli. Ke konci sezony však byly ohlasy už takřka jen pozitivní.

Byl to i případ hlavního partnera firmy ROBE?
Já na pana Petřeka a pana Valcháře (majitelé firmy) nedám dopustit. To jsou zlatí lidé. Jsou to rození Valaši. Mají rádi sport, a to nejen hokej. Podporují i fotbal, tenis, házenou a další. Jsem strašně rád, že jsem se s nimi vůbec mohl potkat. Ještě jednou tímto bych jim chtěl poděkovat za tu podporu, kterou do hokeje dávají.

Takže od nich jste otázky proč se nedaří nedostával?
Ne. Tam to bylo spíš tak, že když jsem byl během zápasu nervózní, tak pan Petřek uklidňoval mě (směje se).

Je po sezoně. Co nyní naplňuje váš čas?
Po sezoně se hrály ještě zápasy první ligy v play-off, nyní je to baráž o extraligu, takže zápasy sledujeme jak v televizi, tak i na stadionech. Sledujeme i zápasy slovenské extraligy. Máme nějaké nabídky na stolech na některé hráče, takže je chceme vidět v akci. Ozývají se hodně i agenti, kteří nabízejí hráče. Takže v tuto chvíli vše sledujeme, ale nechceme se za každou cenu unáhlit. Snažíme se tým poskládat hráči tak, aby byli dobří jak na ledě, tak i mimo něj, tedy měli i dobrý charakter. Na Vsetíně se to tak dělalo vždy, protože je to takový domácký klub.

Koncem dubna by měla začít letní příprava. Kolik procent soupisky do té doby chcete mít?
To v tuto chvíli ještě nevíme. Do přípravy s muži však určitě naskočí naši talentovaní mladíci. Dolaďujeme i smlouvy s hráči, kteří zůstanou. Takže ti určitě do letní přípravy nastoupí. Jak jsem říkal, nechceme za každou cenu hráče mít už teď, protože vloni jsme hráli až do dubna a v květnu ještě stále chodily nabídky hráčů. Pracujeme a sledujeme i zahraniční hráče. Jsme v kontaktu s kamarádem Sasu Hovim, se kterým řešíme nějaké hráče i z finské ligy. Takže těch možností je více.

Radim Tesařík s Markem Hedvábným (esports.cz) a Pavlem Setikovským (ČSLH) při předávání ceny Jakubovi Teperovi za vítězství v anketě Sympaťák WSM ligy.

Jaké máte signály od partnerů? Budou chtít pokračovat?
S nikým jsem se ještě konkrétně nebavil. Jsou partneři, kteří přislíbili další spolupráci už během sezony. Během měsíce už to chci dávat dohromady. Budu rád, když s námi partneři budou pokračovat. Play-off se podařilo, a i když se během sezony nedařilo, tak partneři viděli, že se hráči snažili a vyhrávat chtěli. Kolikrát už byl výsledek jasný a hráči se i tak snažili s tím něco udělat.

Takže o budoucnost vsetínského hokeje se bát nemusíme?
Budu dělat svou práci tak jak nejlépe umím na 110 %. Z mojí strany můžu říct, že na tom budu pracovat. Fanoušci jsou můj hnací motor. Když vím, že budou chodit lidi, tak o to víc se budu snažit, aby se sehnaly peníze a tým se mohl vhodně doplnit. Bez peněz dobrý tým těžko poskládáte. Když se nebude hrát dobrý hokej a nebude se vyhrávat tak přestanou chodit i lidi.

Vy jako bývalý výborný hokejista. Jak vám se dívalo na vsetínský hokej?
Naši trenéři jsou zastánci, takového bruslařského hokeje. Hodně silový, fyzicky náročný moderní hokej. Fanouškům se líbil, alespoň jsem to tak od nich slyšel. Hra se přelévala ze strany na stranu a šancí bylo hodně. Takový hokej se líbit musel.

Vloni jste odpovídal, že vás práce baví. Platí to stále i po prvoligové sezoně?
Je to příjemná práce po kariéře. Během sezony, když opadly schůzky s partnery, jsem se přidal k realizačnímu týmu mladšího dorostu, který bojoval o záchranu. Práce s mládeží mě chytla, chodil jsem s klukama i na tréninky, zápasy a byla to strašně příjemná změna. Budu rád, když i příští rok se mi podaří s mladými chodit na led. Budu se snažit nabyté zkušenosti z kariéry předat dál. Takže rád se angažuji i v této pozici.

Chtěl byste závěrem něco vzkázat?
Velké poděkování jak partnerům, tak hlavně fanouškům. Kdekoliv přijedu, i v republice, protože mám hodně kamarádů, tak berou Vsetín jako pozitivum. Vsetínský hokej jde zase nahoru a my budeme rádi, když postupnými krůčky to budeme zlepšovat, abychom dělali radost jak fanouškům, tak i nám samotným. Protože když něco děláte, musíte z toho mít radost, a aby vás to naplňovalo

Přečtěte si další posezónní rozhovory: