Nebyl to nápad APK. To přišlo z vyšších pater, míní o vyhazovu Vsetína Biegl

Václav Trávníček • 15.06.2007

V s e t í n – „To víte, že se mi to líbilo,“ rozplýval se po pátečním protestním pochodu vsetínský brankář Radovan Biegl. „Který jiný klub se může pochlubit takovými fanoušky jako ten náš?“ Na odchovanci královehradeckého hokeje byla vidět velká radost z podpory fanoušků. Zároveň ale nezapřel rozčarování, které plyne z rozhodnutí Asociace profesionálních klubů. Totiž že Vsetín navzdory snahám funkcionářů a fanoušků nemusí vůbec do příští extraligové sezóny nastoupit.

Máte informace, jak vypadá situace v současnosti?
Podle posledních zpráv, které se ke mně dostaly, se bude klub odvolávat k arbitráži. Takže budeme čekat jak to dopadne a dál trénovat. Připravujeme se jako na každou jinou sezónu.

Vymýšlel jste krizovou variantu na situaci, kdyby Vsetín licenci navzdory veškerému úsilí nedostal?
Nic takového v hlavě nemám. Krizová varianta – co to je? Já si vůbec nepřipouštím, že by Vsetín nehrál extraligu.

Takže i v kabině je dobrá nálada?
No, nemůžu říct že by to bylo nějak výrazně veselé, protože ta nejistota tam trochu cítit je. Jak ale říkám. Vsetín extraligu hrát musí. Chceme být na ledě nepříjemní a nedávat svoji kůži zadarmo. Proto musíme mít hodně natrénováno.

Jaký je váš osobní názor na rozhodnutí APK?
(zamyslí se) Nejde přece, aby nějací lidé – ještě k tomu ani ne právnická osoba – zvedli ruce a rozhodli, že prostě Vsetín hrát extraligu nebude. Co kdyby se třeba osm lidí najednou domluvilo, zvedlo ruku a odhlasovalo si, že se vyhodí třeba Slaviu, protože se jim nelíbí. Blbost! APK také nemůže vzít mladým klukům naději na to, aby hráli nejvyšší soutěž v jejich rodném městě.

Trváte na tom, že v souvislosti s vyhazovem Vsetína se schyluje k největší kauze českého hokeje?
Vyhození Vsetína byl zatím největší kopanec APK za poslední dva roky. A že jich bylo! Začalo to uzavřením extraligy a kaucí pětadvaceti milionů. Nedivím se, že to antimonopolní úřad zatrhl. Dalším kopancem bylo rozšíření extraligy na patnáct mužstev. A když bylo potřeba ty počty zase nějak srovnat, přišel kopanec největší: vyhazov Vsetína. Jenomže takhle to prostě nejde. Bude to nebezpečný precedens, což ti pánové v APK nedomysleli.

Změnilo to váš pohled na české kluby?
Já některé lidi, kteří jsou členy APK, znám osobně, takže mě samozřejmě tím rozhodnutím zklamali. Ale myslím si, že to nebyl až tak úplně jejich nápad. Podle mě se to zrodilo ještě o patro výš.

To znamená?
To znamená, že si to nechám pro sebe.

Takže teď budete dál čekat a trénovat?
Žádnou jinou možnost nemáme. Ona je to i otázka peněz, protože tady máme platné smlouvy. Kdybychom nehráli, tak co s námi bude? Pracovní smlouva zaniká za dvou podmínek. Buď za přírodní katastrofy nebo při úmrtí člověka. Teď by se tam muselo ještě připsat: „nebo po rozhodnutí APK“.