Naše slabina? Malo důrazu a špatná koncovka, říká dorostenec Pelc

Petr Vychopeň • 11.10.2008

V s e t í n - Vsetínští dorostenci nedokázali navázat na tříbodový zisk z ledu Chomutova a 11. i 12. kolo prohráli. „Do utkání jsme vstoupili s nervozitou na hokejkách a od toho se odvíjela naše hra,“ hovoří Vítězslav Pelc o pátečním duelu s plzeňským Lasselsbergerem. Ten nakonec dopadl 2:5 v neprospěch vsetínského VHK. Druhý den Valaši zkřížili své hole s vrstevníky z lázeňského střediska, kterým nakonec podlehli těsně 1:2. „Je to obrovská škoda. Rozhodlo asi naše neproměňování šancí. S každou spálenou příležitostí klesalo naše sebevědomí,“ hovoří vsetínský bek, který se s námi krátce podělil o své dojmy.

Víťo, je odehráno další dvoukolo. Začněme u pátečního utkání s Plzní, co bys o něm řekl?
Bohužel jsme do utkání nevstoupili zrovna nejlépe. Hráli jsme s velkou nervozitou na hokejkách a od toho se odvíjela naše hra. Dostali jsme v 10. minutě dost nešťastnou branku z poloviny hřiště a jako by toho nebylo málo, záhy jsme inkasovali podruhé.

Ve druhé třetině se vám prostřednictvím Kajaby podařilo stav utkání snížit.
To je sice pravda, ale to od nás bylo všechno. Bohužel jsme utkání neotočili a prohráli vysoko 2:5, když v 58. minutě jen kosmeticky upravil stav spoluhráč Kitzberger.

Co podle tebe rozhodlo o tom, že jste na Lasselsberger nestačili?
Naší největší slabinou asi je, že před vlastní i soupeřovou brankou neklademe takový důraz, jaký by jsme měli. A zadruhé je to špatná koncovka.

V sobotu jste nastoupili k duelu s Karlovými Vary, které den předtím podlehli Zlínu vysoko 1:6. S čím jste do utkání vstupovali?
S jasným cílem, získat tři body.

Nakonec jste ale prohráli nejtěsnějším možným výsledkem.
Tak v první třetině jsme hráli vyrovnanou partii. I přes naší snahu jsme ale ve druhé části inkasovali jako první a po koncertě neproměněných šancí šlo naše sebevědomí dolů. Když jsme prohrávali o dvě branky, vrátilo nás do zápasu snížení Honzy Podešvy v 55. minutě. Bohužel druhá branka už se nedostavila a tak jsme prohráli 1:2.

Co vám po utkání řekli trenéři? Bylo to vyrovnané klání, ve kterém jste k bodům neměli daleko, o to víc to musí mrzet.
Hosté byli aktivní a měli více štěstí v koncovce, to rozhodlo. Těžko říct, jestli do Varů putují tři body zaslouženě, ale o to tady nejde. My jsme prohráli. Po zápase jsme si ale vše vyříkali a věříme, že příští týden to bude lepší.

Teď vás čekají dva další domácí zápasy. Berete domácí prostředí jako velkou výhodu?
Určitě. Domácí prostředí je vždy lepší. Doufám, že nás fanoušci přijdou podpořit.

Na Lapač přijedou Pardubice a Sparta, tedy týmy, s kterými už se potkáváte podruhé v letošní sezóně.
Ano, je to tak. Minule jsme si od nich odvezli drtivé porážky. Snad jsme se z toho poučili a doma jim to vrátíme!