Náročné cestování za soupeři. Valaši během sezony urazí až 14 tisíc kilometrů!

Tomáš Kopecký • 15.07.2018

Tristní stav české silniční sítě a nekončící opravy na nejvytíženější české dálnici D1 poznají Vsetínští pořádné na vlastní kůži. S trochou nadsázky můžeme říci, že se hokejisté budou během sezony potkávat častěji se svými spoluhráči, než ve společnosti přítelkyň či manželek. V rámci výjezdů po českých luzích a hájích (respektive zimních stadionech) urazí dohromady přes 13 900 kilometrů. Nejen řidič, ale i hokejista tvrdý chleba má. Jak je však na tom Vsetín v porovnání s ostatními týmy?

Přestože se ve WSM Lize zvýšil počet týmů na 15, je celkový počet ujetých kilometrů v porovnání s minulou sezonou nižší, a to zhruba o 300 kilometrů. Důvod je jasný – postup Karlových Varů do extraligy. Energetici se po roční přestávce vrátili zpět mezi elitu a Vsetínu tak ulehčili situaci s nejdelším výjezdem sezony. 

Jízdy z východních na západní hranice republiky však tímto zdaleka nekončí. Nejdelší vzdálenost nyní musí Valaši překonat na trase do Kadaně. Cestou na led Trhačů, o jejichž účasti v nadcházejícím ročníku se dlouho spekulovalo, urazí 450 km a stráví v autobuse více než pět hodin jízdy. To už je na hodně dlouhý spánek, případně sérii několika filmů. Na pomyslném druhém místě je Ústí nad Labem (421 km), poté následují Litoměřice (402 km) a Benátky nad Jizerou (370 km). 

Postupem Karlových Varů do nejvyšší hokejové ligy jeden soupeř z odlehlých končin ubyde, naopak kvůli rozšíření soutěže se zelenožlutým rýsuje další možnost výjezdu v rozumné dojezdové vzdálenosti. Navíc je to výjezd na místo velmi dobře známé – do ostravské RT TORAX Areny, kde Valaši zvítězili ve finále 2. ligy v sezoně 2016/17. 

Klub                 celkem km 
SK Kadaň			    450 km  
HC Slovan Ústí n. Labem 		421 km 
HC Stadion Litoměřice			402 km  
HC Benátky nad Jizerou			370 km  
Rytíři Kladno		        367 km  
HC Motor České Budějovice	    343 km  
HC Slavia Praha 	    	333 km
HC Dukla Jihlava			221 km 
SK Horácká Slavia Třebíč    	194 km 
LHK Jestřábi Prostějov  		101 km  
AZ Havířov 		         83 km
HC RT Torax Poruba 			 73 km
HC Frýdek-Místek     		 66 km  
HC Zubr Přerov              54 km

Kam ještě povedou kroky vsetínských fanoušků? Nejvíce jich můžeme očekávat v Přerově, Prostějově, Frýdku-Místku nebo Havířově. Jak je však známo, heslo „Na Vsetíně vychovaní, Vsetínu věrní“ platí už dlouhá léta a Valaši se vždy dokážou sdružovat na ledových kluzištích po celé republice. 

 Pokud by řidič jel průměrnou rychlostí 80 km/h (což je při běžné dopravní situaci málo pravděpodobné), na tuzemských silnicích by Valaši strávili zhruba 175 hodin. To dává dohromady více než týden čistého času. Navíc musíme připočíst možné nehody, zácpy… Zkrátka a dobře, výborná nálada uvnitř týmu musí být samozřejmostí, protože hráči spolu stráví mnoho času i mimo led. 

Nutno říci, že v tabulce porovnávající statistiky s minulou sezonou Vsetín klesl, a to ze třetího na šesté místo. Do čela se vyšvihla Kadaň, která najezdí přes 16 000 kilometrů. V závěsu za ní je Havířov (15 700 km). Přes Vsetín se v tomto součtu dostalo také Ústí nad Labem, Frýdek-Místek a České Budějovice.