Na úvod přípravy přivítají Vsetínští Přerov

Radek Bařina • 08.08.2011

První přípravný zápas na druholigovou sezónu 2011/12 čeká v úterý hokejisty VHK Vsetín. Pod renovovaným osvětlením Lapače navštíví Valachy tradiční rival z Přerova. Staronový kouč Viktor Hlobil a jeho kolegové Luboš Jenáček a Libor Forch tak budou moci poprvé otestovat nově se rodící kádr VHK v zápasové zátěži. Utkání začíná v 18:00 a pro ty, kteří se nebudou moci dostavit osobně, bude připraven tradiční online přenos.

Stejně jako pro Vsetín i pro Přerov bude úterní utkání na Lapači prvním přípravným zápasem v sezóně. Alespoň tedy oficiálně. V pátek si totiž Zubři vyzkoušeli tréninkový zápas proti SKA Petrohrad, tedy proti ruskému celku, který se v Přerově během nedávných dnů chystal na sezónu KHL. Tréninkový mač, hraný na čtyři třetiny, skončil výsledkem 14:4 pro celek z Ruska.

V loňském druholigovém ročníku se Zubři po celou dobu pohybovali v popředí tabulky a boj o příčky nejvyšší se od tohoto celku dá očekávat i letos. Tým před sezónou opustili obránci Jiří Osina, Peter Novajovský či útočník Tomáš Sršeň. Za ně ovšem získali Přerovští více než adekvátní náhradu. Z Olomouce přišel veterán Petr Brančík, ze Zlína mladík Jiří Goiš, z Frýdku-Místku zase Jan Kolařík, loňský nejlepší střelec východní skupiny druhé ligy. Svatyni svěřenců Pavla Sedláka bude i letos hájit Radek Tihlář.

Množství nových či staronových tváří bude k vidění i v dresu VHK. V něm už se sice neobjeví David Kapr, Pavel Zavrtálek, který ukončil kariéru nebo Robin Ševčík, jenž odešel do Prostějova, místo nich ale budou vsetínští trenéři zkoušet celou řadu potenciálních posil. Z obránců to budou například Mečiar, Hoďa nebo navrátilec Šimek, v ofenzívě se pak budou o dres Vsetína ucházet Zúbek, Jánský, či vrátivší se odchovanci Petr a Ondřej Hruškovi. Většina z výše zmíněných hráčů se ve vsetínských barvách jisté představí již v úterním utkání.

Ve stručnosti ještě připomeňme, jak spolu hrály oba celky v loňské sezóně. Jejich setkání v přípravné fázi skončilo remízami 2:2 resp. 3:3, přičemž Valaši ztratili obě výhry až v samém závěru. V mistrovských utkáních by však Vsetínští byli rádi i za ony smolné remízy. V Přerově totiž padli 1:7 a body proti Zubru nezískali ani doma – prohráli 3:5.

Možné sestavy:

Vsetín: Plšek (Hromada) - Žabčík, Spitzer, Mečiar, Šimek, Doležálek, Hoďa, Farda - Zúbek, Hruška O., Vítek, Tesařík, Brynecký, Dědek, Kubo, Korčák, Vaněk, Hruška P., Jánský, Holík, Plachtovič.

Přerov: Tihlář (Puš, Okáč) – Pala, Faltýnek, Vlček, Ferenc, Drábek, Krajíček, Sklenář, Jedlička – Pírek, Vaněk, Kočara, Hanák, Kotásek, Kolář, Sprušil, Ditrich, Menšík, Kundrátek, Sedlák, Sigmund, Kocan, Dočkal, Černý, Kolařík, Goiš.