Na Ráně je Rostislav Klesla

Aleš Koňařík • 27.09.2004

V s e t í n – Čtenáři stránek vybrali v anketě prvního účastníka on-line rozhovoru Na Ráně. Stal se jím dvaadvacetiletý obránce Rostislav Klesla, toliko hráč Columbusu Blue Jackets a momentálně oblékající modrý vsetínský dres s číslem 97. Novojičínský rodák je držitelem zlata z juniorského šampionátu, v NHL hraje pravidelně již dvě sezóny a je považován za jednoho z nejnadějnějších zadáků nastupující hráčské generace. Rostislava Klesly se ptejte zde

Novojičínský rodák patří k hráčům, kteří velice brzy zamířili za oceán. V Česku Klesla odehrál sezónu 1997/98 za extraligové juniory z Opavy, poté jako šestnáctiletý zvolil zámořskou cestu. Patří mezi nejnadějnější hráče své generace. Jeho start za Vsetín v sezóně 2004/05 je extraligovou premiérou.

V roce 2001 byl členem zlatého týmu do 20 let, ve kterém patřil k nejlepším jednotlivcům. V 7 zápasech získal 7 bodů (3+4) a úspěšný byl i v hodnocení +/- bodů, získal kladných 8. Získal cenu pro nejlepšího obránce a byl vybrán do All-Stars turnaje. O rok později byl nominován do seniorské reprezentace, na MS ve Švédsku vstřelil svůj premiérový gól a přidal dvě asistence.

V zámoří nastupoval v sezóně 1998/99 v soutěži USHL za Sioux City Musketeers, v následujících dvou letech hájil barvy Brampton Battalion. Byl vybrán do All-Star nováčků OHL a CHL, v roce 2001 byl už nominován do All-Stars celé soutěže. V roce 2000 si jej jako 4.volbu v prvním kole draftu vybral tým NHL Columbus Blue Jackets, za který v témže roce sehrál 8 zápasů. První gól v NHL zaznamenal proti Calgary.

Od ročníku 2001/02 nastupuje v sestavě Columbusu pravidelně, byl nominován do All-Stars nováčků NHL. V minulé sezóně však vinou několika zranění (problémy s kolenem, zlomené zápěstí, naražený bok) odehrál pouhých 47 zápasů.