Liga bude opět o něco kvalitnější, slabého soupeře nebude, myslí si před startem soutěže Viktor Hlobil

Filip Bazala • 14.09.2014

Po dlouhých týdnech tréninku, tvrdé dřiny a přípravných zápasů je tady opět mistrovská část sezony. Vsetín ve středu vstoupí do soutěže zápasem s Novým Jičínem. „Uděláme vše proto, abychom před vlastními fanoušky zvítězili,“ říká přesvědčivě Viktor Hlobil. Ten bude v sezoně stát bok po boku na střídačce mužů s Lubošem Jenáčkem, se kterým povedou tým mužů věřme do úspěšné sezony. Ta startuje už 17.9. klasicky od 17:30.

Trenére, jak probíhala příprava na sezónu u mužů?
Suchá letní příprava startovala počátkem května a končila na konci června. Trénovali jsme každý den. Poté kluci dostali dovolenou a sešli jsme se až týden před nástupem na led. Ještě jsme potrénovali na suchu a 4. srpna jsme šli na led. Rozdělili jsme si trénink na tři hodinové bloky a hodně jsme si dali záležet na cvičení kondice. Poslední týdny už jsme začali více trénovat taktické situace, přesilovky, bránění středního pásma, obranného pásma a vše, co bychom chtěli aplikovat v mistrovské soutěži.

Byla příprava náročnější než vloni nebo se to dá srovnávat?
Je to srovnatelné. Bylo to zhruba stejné jako vloni, co se té suché přípravy týče, protože se ten plán opakuje. Na ledě to však bylo trochu náročnější.

Máte za sebou osm přípravných zápasů, co vám ukázaly?
Čtyřikrát jsme remizovali a po nájezdech zvítězili, třikrát jsme zvítězili normálně a jednou prohráli. Vyzkoušeli jsme si hráče i ty nové co se k nám hlásili. Ze startu jsme měli snad dvanáct beků, ale bohužel někteří kluci odešli kvůli pracovnímu vytížení. Na poslední chvíli, kdy už nás bylo jenom osm obránců, tak jako malý kluk utekl Michal Žák. Je hráčem Nového Jičína, ale byli jsme domluveni, že zůstane u nás. Nějak si to rozmyslel a postavil nás před hotovou věc, my už nemohli nic udělat. Kádr tedy teď čítá sedm obránců a třináct útočníků. Budeme se snažit ještě jednoho obránce přivést. Navíc chceme časem do týmu zabudovat i Ondru Slováčka, který se rozehrává v juniorce. Jednu dobu to byl jeden z nejlepších hráčů ročníku 1994 v republice, teď se vrátil z Vítkovic a bude hrát u nás.

Co do herního projevu vám přípravné zápasy ukázaly?
Věnovali jsme se hodně tomu, co bychom chtěli hrát v sezoně, tedy hodně fyzicky náročný hokej. Například v posledním zápase s Porubou jsme dvě třetiny hráli to, co bychom chtěli předvádět i v sezoně. Budeme hrát na čtyři formace, abychom měli síly celých šedesát minut. V některých zápasech podobně jako vloni jsme se potýkali s nedisciplinovaností. Býváme až moc vylučování a v mistrovských utkáních nás to může stát body. Snad si kluci dají říct.

Rozhovory před sezonou 2014/15:

Klub: Daniel Tobola (připravujeme)
A-tým: Viktor Hlobil (právě čtete)
Junioři: Luboš Jenáček
Starší dorost: Zdeněk Čech
Mladší dorost: Petr Fojtů
__________________________________________________________________

Tým před sezonou opustili někteří hráči a přišli noví. Podařilo se odchody nahradit?
Zatím těžko hodnotit. Odešel nám nejlepší střelec René Kajaba do Prostějova hrát první ligu. My jsme jej chtěli nahradit Honzou Kolaříkem, ale ten se hned ve druhém přípravném utkání se zranil, takže ještě nemůžeme říct, do jaké míry Reného nahradil. Fyzicky je na tom dobře a teď se jen uvidí v jaké formě je. I přes zranění chodil se sádrou trénovat a makal na sobě. Věříme, že roli střelce u nás bude plnit. Dále přišel také David Hrazdira, velmi talentovaný mladý hráč, šikovný na kotouči, dobrý bruslař. V obraně jsme z juniorky zapracovali do A-týmu Michala Hryciowa a z Pardubic se vrátil Michal Štědrý. Dále je v obraně novou tváří Marek Haloda, který přišel z Přerova. Původně jsme s ním počítali jako s útočníkem, ale hraje v obraně, kde se mu vede velmi dobře, takže už tam nejspíš zůstane. Obránců je málo, ale tihle mladí kluci hrají velmi dobře a zatím plní vše, co po nich chceme.

Snažíte se tedy přivést ještě nějakého obránce?
Ano. Manažer obvolává potencionální hráče. Máme dva kluky v hledáčku a pokusíme se aspoň jednoho získat. Je to ale stále ještě v jednání, takže musíme počkat, co přinesou.

S jakými cíly vstupujete do soutěže?
Bylo to řečeno už mockrát. Chtěli bychom se usadit v první čtverce týmů už od začátku soutěže. Chtěli bychom mít dobrý vstup do soutěže, protože od něj se bude vše odvíjet. Chceme, aby se nám konečně podařilo vstoupit do play-off z první čtverky a v něm dojít co nejdále.

Vloni jste u áčka nastupoval po boku Juraje Jakubíka, letos s Lubošem Jenáčkem. Jak probíhá vaše spolupráce?
S Jackem se známe dlouhé roky. Trénovali jsme spolu starší dorost, ale i muže, takže víme co od sebe očekávat. Rozdělili jsme si role, v přípravě to fungovalo, takže by v tom neměl být žádný problém.

Které týmy budou nejtěžšími soupeři v lize?
Rozhodně to bude opět Poruba, Přerov, ale myslím, že i Jičín bude dobrý. Soutěž bude zase trochu více kvalitnější a slabého soupeře už není.

Ve středu startujete soutěž proti Novému Jičínu, jak se na zápas připravujete?
Čekají nás ještě před zápasem tři tréninky, kde se budeme na soupeře podrobněji připravovat tak, abychom zápas zvládli. Jde o první soutěžní zápas, takže zvítězit bude chtít každý. Hrajeme doma a před svými fanoušky chceme vítězit.