Kapitán Vít Jonák po třetím čtvrtfinále: Utkání rozhodlo jedno střídání, musíme zachovat chladnou hlavu

Redakce • 14.03.2022

Do třetího čtvrtfinálového utkání vstoupili náramně. Hokejisté VHK ROBE Vsetín po trefě Romana Půčka otevřeli skóre a vedli 1:0. Pak ale přišel zlom, Valaši putovali do třech a Slavia zápas otočila, nakonec slavila výhru 5:3 „Utkání rozhodlo jedno střídání, kde jsme se nechali možná zbytečně vyloučit. Když se toho vyvarujeme, myslím, že jsme lepší tým, a kvalitu ukážeme,“ zachovává klid kapitán Valachů Vít Jonák. Jeho tým bude chtít v úterý sérii srovnat na 2:2 a vynutit si rozhodující duel na Lapači.

Soupeři jste vstřelili tři góly, proč to na vítězství nestačilo?
Měli jsme dobrý vstup do utkání, vstřelili jsme první gól. Škoda, že jsme vedení neudrželi o něco déle. Potom zápas rozhodlo jedno naše střídání, kdy jsme neudrželi nervy na uzdě a inkasovali v oslabení, ještě k tomu ve třech. To byl asi zlomový okamžik, který rozhodl celé utkání.

Jak jste celou klíčovou situaci, kdy jste v prostřední části šli do třech, viděl ze svého pohledu?
Popravdě jsem to od úplného začátku neviděl, viděl jsem už jenom melu kolem branky, do které jsem se přidal. Nevím, jak to přesně vzniklo.

Jaká je nálada v kabině po třetím čtvrtfinálovém utkání?
Série se hraje na tři vítězství. Poslední krok je nejtěžší. Myslím, že dnešní zápas hodíme za hlavu, a navážeme na jeho začátek, potažmo na poslední třetinu. Ta z naší strany nebyla špatná. Do zítřejšího zápasu půjdeme s tím, že sérii vrátíme na Lapač, kde ji vyhrajeme.

Zmínil jste poslední třetinu, kdy jste byli velmi aktivní. Říká se, že v play-off se konce zápasů přenášejí do dalšího průběhu série…
To platí i v základní části. Tím, jak člověk dokončí zápas, je nastavený do toho následujícího. Myslím, že když do zítřejšího utkání nastoupíme tak, jak jsme hráli ve třetí třetině, a uděláme všechno tak, jak máme, nebojím se, že bychom měli prohrát.

Změníte před úterním zápasem něco?
Něco si k tomu řekneme. Určité věci uděláme jinak, ale k nějakým velkým změnám není důvod. Vysvětlíme si nějaké detaily, které jsme dneska dělali špatně. Jinak dnešní utkání rozhodlo opravdu jedno střídání, kde jsme se nechali možná zbytečně vyloučit. Když se toho vyvarujeme, myslím, že jsme lepší tým, a kvalitu ukážeme.

Emoce k hokeji a obzvlášť k play-off patří, ale nebylo jich v pondělí možná až trochu moc?
Samozřejmě, že emoce k hokeji patří. Člověk ale občas musí zachovat chladnou hlavu a negativní emoce přetavit ve zdravé naštvání. A ne v to, abychom se nechali vylučovat.

Co říkáte na fanoušky, kteří vás přijeli do Edenu podpořit v hojném počtu?
Chtěl bych jim za to moc poděkovat. Bylo super, že nám udělali prakticky domácí atmosféru. V takové se hraje mnohem líp. Možná jsme se tím i nechali trošku strhnout. Z jejich strany to bylo parádní a věřím, že v úterý to bude stejné.