Juniorka bude hrát krajský přebor, šanci dostanou i hráči bez vytížení

Klub • 02.06.2016

Po dvou sezonách v lize juniorů bude juniorský tým VHK nově působit v krajském přeboru mužů zlínského a jihomoravského kraje. Vsetínský klub se k tomuto kroku rozhodl po delším zvažování. „Důvodů bylo více, ale přihlédli jsme zejména k tomu, že juniorská extraliga je již druhou sezonou uzavřena. Tudíž chybí ta pravá sportovní motivace pro hráče jít za nějakým cílem případného postupu do vyšší soutěže,“ vysvětlil jednatel VHK Daniel Tobola.

Hokejová úroveň druhé nejvyšší juniorské soutěže má navíc v posledních letech sestupnou tendenci. Většina týmů na Moravě se potýká s nízkým počtem hráčů, což se projevuje na kvalitě utkání.

„Naše ročníky pro juniorku jsou také omezeny nízkým počtem hráčů a ti, kteří mají lepší výkonnost a ambici, mají možnost se porvat o šanci v juniorských extraligových týmech. Letos se o tuto možnost chce pokusit až pět našich odchovanců a náš klub jim v této možnosti rozhodně nebude bránit, jelikož i pro VHK se to může v dalších sezonách zhodnotit,“ poznamenal vsetínský manažer.

Dalším z důvodů tohoto rozhodnutí je skutečnost, že nově z ligy juniorů nebude nikdo sestupovat a krajské juniorské soutěže již nebudou, tudíž se klub může do ligy juniorů po roce případně znovu přihlásit. „V minulé sezoně měli naši trenéři možnost zhlédnout několik utkání krajského přeboru mužů a úroveň těchto utkání je vyšší než většina zápasů ligy juniorů,“ doplnil Tobola.

Juniorský tým může být do mužské soutěže posílen i o některé starší hráče či hráče A-týmu, kteří nebudou mít ve 2.lize odpovídající zápasové vytížení. Vsetínští junioři budou mít takto možnost získat zkušenosti v konfrontaci s mužským hokejem, které mohou ve své hokejové kariéře dále zužitkovat.