Junioři obsadili na turnaji v Přerově druhé místo

Helena Hegeďová • 11.08.2019

O tomto víkendu odehrála vsetínský juniorka první čtyři přípravná utkání, a to v rámci přerovského turnaje. První den zde junioři změřili síly s Kralupy nad Vltavou a Táborem. V neděli na ně pak čekal Žďár nad Sázavou, jenž vyhrál loňský ročník tohoto turnaje, a domácí Zubři. A právě přerovští hokejisté byli jedinými přemožiteli vsetínského celku.

Za jedno utkání bylo možno získat až 7 bodů, a to díky upravenému hernímu systému. Zápas se hrál na 2x25 minut, přičemž se každá polovina brala jako samostatné utkání a byla zvlášť obodována. Po zápase následovalo prodloužení, případně samostatné nájezdy, v kterých se hrálo o další bod.

Zápasy VHK na turnaji

Kralupy nad Vltavou - Vsetín 2:4 (2:2, 0:2 - 0:1 v prodloužení)

Branky (1. část): 5. Januška (Němec), 25. Bradáček (Fleischman) – 9. Vavřík (Pernický), 23. Kožený (Veselý)
Branky (2. část): 9. Pospíšil (Tolkačev), 13. Kožený (Vavřík, Veselý)
Branky (prodloužení): 5. Frimel (Pernický, Veselý)

Vsetín - Tábor 7:4 (4:1, 3:3 - 1:1 v prodloužení - 1:0 sn)

Branky (1. část): 7. Vavřík (Veselý, Kožený), 9. Novosad (Frimel, Pospíšil), 15. Vavřík (Kožený, Zemánek), 24. Novosad (Frimel) – 7. Růžička (Mrázek)
Branky (2. část): 3. Zemánek (Veselý, Vavřík), 15. Tolkačev (Novosad, Frimel), 17. Pernický (Pospíšil) – 2. Knobloch (Komma), 16. Barták (Adamec), 19. Chocholoušek (Adamec, Barták)
Branky (prodloužení): rozhodující nájezd Kožený

Vsetín - Žďár nad Sázavou 4:0 (3:0, 1:0 - 2:0 v prodloužení)

Branky (1. část): 11. Klímek (Vavřík, Ondračka), 13. Ondračka (Vašenka, Klímek), 22. Vašenka (Ondračka)
Branky (2. část): 21. Jurek (Pospíšil)
Branky (prodloužení): 2. Pospíšil (Pernický, Frimel), 4. Kožený (Vavřík)

Přerov - Vsetín 2:1 (0:0, 2:1 - 0:0 v prodloužení - 2:0 sn)

Branky (1. část): ---
Branky (2. část): 4. Šimanský (Šabršula, Rozsahegyi), 22. Kuba (Indrák) – 1. Klímek (Vašenka)
Branky (prodloužení): rozhodující nájezd Zmeškal