Informace pro výherce modré sady dresů z právě skončené aukce

Redakce • 02.04.2020

Aukce modrých dresů, ve kterých hokejisté VHK ROBE Vsetín zkompletovali tradiční zbrojováckou trikolóru, ve čtvrtek večer skončila. Vynesla přesně 99 747 korun a tento výtěžek poputuje na projekt speciálního inline povrchu, který klub plánuje pro letní měsíce instalovat do prostoru ledové plochy na zimním stadionu. Samozřejmě v situaci, která to umožní. „Zejména naše děti by se totiž na této ploše mohly nadále rozvíjet ve svých dovednostech,“ sdělil už dříve jednatel VHK ROBE Vsetín Daniel Tobola.

V průběhu sezony 2019/2020, ve které oslavili výročí 80 let od založení hokejového oddílu, oblékli Valaši tři sady dresů reflektující jejich historické barvy. Po bílé a červené sehráli v únoru dvě utkání ve zbývající barvě úborů – modré! Tím zkompletovali svoji tradiční trikolóru. Právě bílou, červenou a modrou totiž na Lapači vyznávali dlouhá desetiletí až do roku 1993, kdy přešli k dnes již neméně tradiční zelenožluté kombinaci. Výtěžek z jejich aukce klub plánuje jednoho dne proměnit v inline povrch.

Stejný účel měla na domácích utkáních Vsetína i hokejová Tombola 50 na 50. Polovinu výtěžku získal výherce, ta druhá se v budoucnu promění právě v inline plochu. Stejným způsobem Vsetín zužitkoval výtěžek z tomboly z předchozí sezony a v bezprostřední blízkosti stadionu vybudoval střelnici, ve které se hokejová mládež zdokonaluje v práci s pukem.

Vyvolávací cena dresů kopírovala rok založení vsetínského klubu, tedy 1939 korun. Největší zájem měli dražitelé o dres Sebastiana Gorčíka (45 příhozů), za největší sumu pak účastníci aukce vynaložili za úbor Davida Březiny (7 050 Kč). Na podrobný průběh aukce se můžete podívat zde.

Vzhledem k opatřením souvisejícím s pandemií koronaviru budou dresy úspěšným dražitelům včetně certifikátů zaslány prostřednictvím služby PPL, platba je možná rovněž kartou.

Fotografie modré sady dresů