Vstupenky online

Hudlerův útok hodně inkasoval, vysvětloval Tabara změny v sestavě

Aleš Koňařík • 01.12.2002

V s e t í n – Přes občasné herní výpadky zůstávala vsetínská sestava až na malé výjimky stále stejná. Změna přišla až v posledním zápase první poloviny se Slavií. K úvodnímu buly vyjel jako centr první pětky Tomáš Vak, Roman Stantien se přesunul na levé křídlo Hudlerova útoku. „Chtěli jsme změnit hru Hudlerova útoku, který hrál příliš ofenzivně a dostával hodně branek. S posunutím Stantiena na levé křídlo byla posílena především defenzíva této pětky,“ řekl Zdislav Tabara.

Mám za to, že tento tah se dnes vyplatil, a to jak v útoku, tak v obraně. Zbylé útoky byly promíchané více, je otázka času, kdy se lépe sehrají,“ pokračoval dále vsetínský trenér.

Nově sestavené formace dělaly vsetínským v úvodu utkání problémy, Slavia měla o to snaží pozici dostat vsetínské hráče pod soustavný tlak.

Všiml si toho i Jiří Hudler. „Ze začátku jsme se hledali. Začali jsme laxně a Slavie dobře bruslila. To už se stává, někdy se vstup do utkání povede, jindy ne. Vzpamatovali jsme se ve druhé části a pak už byli lepší. Skvěle chytal Biegl, jsme rádi, že se ho drží taková forma.“

Celkem 44 zásahů napočítali statistici vsetínské jedničce, a především v první třetině zachránil dobré tři-čtyři branky. Elitní střelci jako Beránek či Duda na Bieglovi opakovaně vyhořeli. V druhé brance se podobně převedl Roman Málek, na kterého vyslali vsetínští střelci jen o dvě rány méně. Biegl se přesto necítil proti nejlepšímu brankáři soutěže vyhecován více než obvykle.

„Slavia byla těžký soupeř, nějakou zvláštní motivaci jsem však necítil. Nezáleží mi na tom, zda nastupuju proti Pardubicím, nebo proti Havířovu. Roman Málek? Co všechno umí, dokázal až ve třetí části.“

banner pod článkem
×
Dnes v | Jun.
VHK ROBE Vsetín
HC RT TORAX Poruba 2011