Vstupenky online

Hokejový nábor na dětském dni se těšil z velkého zájmu dětí

Filip Bazala • 04.06.2012

V neděli odpoledne se v parku ve Vsetíně konal Den dětí s Annou, na kterém nechyběl ani stánek VHK Vsetín. Šlo o náborovou akci dětí, tedy potencionálních malých hokejistů. Byla zde také střelba na branku a hlavně Ondřej Němec a Jakub Štěpánek, kteří svou přítomností přišli tento nábor podpořit. Celou akci zorganizovalo nové vedení klubu Daniel Tobola s Petrem Neumannem.

Akce začala po jedné hodině odpoledne, kdy se ke stánku začali shlukovat děti s rodiči, aby si zastříleli na bránu, která byla pro ně připravena i s brankáři. Připraveny byly také zatavené letáky s informacemi o náboru mladých dětí do hokejové přípravky. Po druhé hodině dorazili na místo očekávání patrioti této akce a to Ondřej Němec s Jakubem Štěpánkem. Oba vsetínští odchovanci vyhověli přáním fanoušků a všem se podepsali, vyfotili i odpověděli na dotazy, které na mistry světa (2010) lidé měli. Celá akce měla volný průběh a poohlídnout se na ni přišli také trenéři s hráči, jako například Viktor Hlobil, Luboš Jenáček nebo Daniel Tesařík. Přítomni byli i Daniel Tobola s Petrem Neumannem, kteří mohli být potěšeni z velkého zájmu dětí, které po celou dobu konání akce u stánku byly.

Nový jednatel se k akci vyjádřil slovy: „Naší prioritou číslo jedna je v této chvíli nábor nových dětí. Chceme dostat děti zpět na zimní stadion, protože v nižších kategoriích trpíme velkým nedostatkem. Bez dětí můžeme hrát v mužích co chceme, ale pokud se situace v tomto směru nezlepší nebude to dobré. Proto tedy tyto nábory. Tato akce je jedna z prvních, kterou jsme se během prvních tří týdnů, kdy se ve vedení pohybujeme odhodlali uskutečnit. Budeme také oslovovat školky, školy atd. Máme nějakou vizi a té se chceme držet. První malá akce byla již na pivních slavnostech a nyní trochu lepší akce s Kubou Štěpánkem a Ondrou Němcem. Jsou jasným příkladem, že na Vsetíně vyrostli velcí hokejisté, což si dnes už hodně lidí neuvědomuje,“ odvětil jednatel Daniel Tobola.

Na tuto problematiku reagoval i Jakub Štěpánek: „Tyto akce jsou důležité, protože vždy je třeba se nějakým způsobem zviditelnit, zvlášť tady. Vsetín není nijak extra velké město na poměry v České republice, i když hokejovou tradici má. Je jenom dobře, že se tato akce uskutečnila. Musíme být realisté. V reprezentačním áčku ještě nějak žijeme ze dřívější doby, ale podle výsledků mládeže to do budoucna nevypadá nijak růžově. Na druhou stranu, tady v Česku se hokej uměl dělat a dělal se dobře, takže nevidím důvod proč by se ten trend nemohl nastavit zpátky. Chápu, že je málo dětí, což je jeden z hlavních důvodů a navíc v dnešní době jsou lidé na tom hůře s financemi. Ale myslím si, že to není jen financemi, ale také dobou. Děti raději hrají hry na počítači místo toho, aby sportovali,“ zakončil problematiku mládeže reprezentační gólman Štěpánek.

Hokejová přípravka, děti od čtyř let.

Pokud máte zájem přivést své dítě k nám na Vsetín, tak určitě kontaktujte pana
L. Konečného: 736 128 121.
Tréninky:
Pondělí: 17h (na Zimním stadionu a jeho okolí)
Středa: 16h (v tělocvičně základní školy Ohrada)
Čtvrtek: 16h (v tělocvičně základní školy Ohrada)

Fotogalerie:

Ondřej Němec dohlížel na dovednosti svého syna, kterého s sebou přivedl. Jakub Štěpánek čelil střelám "malého Němce", který už nyní pálí skoro jako táta. Oba reprezentanty po několika hodinách podepisování už trochu bolely ruce, ale to je neodradilo od rozdávání radosti ostatním. Jakub Štěpánek v rozhovoru s Danielem Tobolou. Zájem o autogramy a fotky byl velký, tak snad tomu podobně bude i při náboru nových dětí. O hokejové celebrity měly zájem i rodiče dětí. Tato maminka si nechala podepsat i dres.

banner pod článkem
×
Dnes v 13:15 | Dor.
HC RT TORAX Poruba 2011
VHK ROBE Vsetín