Hokejisty Vsetína posílil zkušený útočník Juraj Majdan

Redakce • 10.08.2021

Aktualizováno o rozhovor: V den prvního přípravného utkání na nový ročník Chance ligy hlásí hokejisté VHK ROBE Vsetín další posilu. Zelenožlutý dres bude nově oblékat devětadvacetiletý útočník Juraj Majdan, jenž v minulosti získal extraligový titul s Litvínovem a v posledních sezonách působil na rodném Slovensku. „Juraj je zkušený útočník v ideálním věku a věříme, že bude v týmu plnit důležitou roli,“ uvedl jednatel klubu Daniel Tobola.

„Chtěl bych co nejvíc pomoci mužstvu, jak na ledě, tak v kabině, abychom hráli v horních patrech tabulky. A pak se uvidí. Myslím si, že se ode mě budou očekávat body, a abych byl lídr týmu. Jsem rád, že mám jasno o své budoucnosti, a že se můžu soustředit jen na hokej,“ uvedl Juraj Majdan, jenž poprvé nastoupí za Vsetín už v úterním přípravném utkání na ledě Prostějova.

Šikovný útočník se narodil 20. srpna 1991 v Dubnici, kde také začal s hokejem. Prošel mládežnickými výběry tamního klubu, následně se přesunul do Skalice a juniorský věk završil v Litvínově, odkud se odrazil do dospělého hokeje. Slovensko reprezentoval na mistrovství světa hráčů do osmnácti i dvaceti let, později přidal starty za seniorský národní tým. Největším úspěchem jeho dosavadní kariéry je mistrovský titul s Vervou v sezoně 2014/2015, který slavil společně s dnešním kondičním trenérem Vsetína Tomášem Frolem.

Posledních šest let strávil Juraj Majdan zpátky na Slovensku, kde nastupoval postupně za Banskou Bystricu, Zvolen, Poprad, Nitru, Košice, Michalovce a Nové Zámky. Celkem odehrál 319 utkání v české a dalších 245 ve slovenské nejvyšší soutěži. Od nové sezony bude bojovat za zelenožluté barvy.

Juraji, jak se zrodil váš přesun na Valašsko?
Můj agent zavolal do třech klubů na Slovensku, kde se nedohodl. S tím, že si angažmá můžu řešit sám. Tak jsem se ozval panu trenérovi Stantienovi. Přijel jsem se ukázat a na smlouvě jsme se dohodli velmi rychle. Jsem rád, že mám jasno o své budoucnosti, a že se můžu soustředit jen na hokej.

Hrálo velkou roli, že pocházíte z Dubnice, se kterou je spjatý i právě Roman Stantien?
Osobně jsme se neznali. Já jsem Romana Stantiena samozřejmě znal z hokeje, má za sebou obrovskou hráčskou kariéru. On mě možná reflektoval v mládeži nebo na slovenských kluzištích. Ale nikdy mě netrénoval, nebyli jsme společně v jednom klubu.

Měl jste o Vsetínu nějaké informace?
Za ty roky vím, co je Vsetín za klub. Ve své době byl nejlepším extraligovým týmem, hrál famózně. Minulý rok jsem se o Vsetínu bavil s Peterem Mikušem, který zde působil. Odehráli jsme spolu něco v Novým Zámcích na Slovensku. Říkal mi, že Vsetín má dobrou organizaci a super fanoušky.

Bavili jste se s trenéry, jaká by měla být vaše role v týmu?
Zatím ne, na to by bylo ještě brzy. Nyní nás čekají přípravné zápasy, ve kterých budeme trénovat a nacvičovat různé věci. Otázka, kdo bude mít v týmu jakou roli, přijde až časem.

Co od vsetínského angažmá očekáváte vy osobně?

Letní přípravu jste řešil individuálně?
Trénoval jsem ve Skalici u kamaráda, u kterého se připravují hráči jako Marian Studenič, Peťo Obdržálek nebo Ondra Šmach. Byl jsem tam šest týdnů a další čtyři doma v Litvínově, kde bydlím od doby, co jsem tam hrál.

Největším úspěchem vaší dosavadní kariéry je zřejmě extraligový titul právě s Litvínovem, souhlasíte?
Je to asi můj nejkrásnější týmový úspěch. I když také na Slovensku jsem hrál dvakrát finále, bohužel jsme v obou případech prohráli. A jedenkrát jsem vyhrál bodování. Ale s Litvínovem to bylo super. Zažil jsem tam nejkrásnější období, byl jsem tam sedm let. Mistrovský titul od nás tehdy nikdo nečekal. Měli jsme v týmu skvělé hráče, od kterých jsem se mohl učit, byl to opravdu zážitek.

Vaším tehdejším spoluhráčem byl dnešní kondiční trenér Vsetína Tomáš Frolo. Už jste se stihli pozdravit?
Samozřejmě. Froliče si z našeho tehdejšího týmu pamatuji velmi dobře. Ale jsem tu krátce, ještě přijde čas, kdy si popovídáme.

Zmínil jste, že jste byl mistrovskému titulu blízko i na rodném Slovensku. V letech 2016 a 2019 jste bral stříbro. Je váš sen získat zlato i na druhém břehu Moravy?
Jasně, že by mě to lákalo, protože Slovensko je moje rodná země. Věřím, že mám v hokeji ještě spoustu let před sebou. Bylo by hezké mít jednou zlato z české i slovenské extraligy. Ale uvidíme, co čas přinese. Stejně tak bych si chtěl zkusit zahrát ještě českou extraligu. Nyní mám cíl, abychom byli se Vsetínem úspěšní.

V prosinci vás čeká účast na D+D Real Winter Hockey Games ve Špindlerově Mlýně, kde pod širým nebem vyzvete Vrchlabí. Co pro vás takové utkání znamená?
Zaregistroval jsem to a úplně mě tento nápad nadchnul. Myslím, že je každého sen zahrát si právě takové utkání. Na Slovensku se uskutečnilo něco podobného v minulosti. Sice tehdy zrovna pršelo, ale kluci, kteří zápas hráli, byli nadšení. Tohle bude parádní zpestření a neskutečná akce.