Druhou třetinu základní části zakončí Valaši domácím duelem se Šumperkem

Jan Tajzler • 04.01.2022

Na Lapači se schyluje k prvnímu soutěžnímu utkání roku 2022. Mezi valašské kopce přijede o důležité body bojovat celek Šumperku. Draci ještě před vánočními svátky drželi nadějnou 7. pozici, nyní se však namočili do sestupových vod. Vsetín by naopak rád potvrdil formu a v domácím prostředí znovu potěšil své příznivce. Utkání mezi Valachy a Draky uzavře druhou třetinu základní části Chance ligy a odstartuje ve středu v 17:30.

Partner utkání:

Šumperk hledá cestu ze sestupových příček

Draci se nacházejí v nabitém tabulkovém pásu, když mezi 7. a 14. pozicí je rozdíl pouhých šest bodů. Šumperk se v krátkém období přesvědčil, že ani série tří výher v řadě (Ústí nad Labem, Havířov, Frýdek-Místek) v nabité Chance lize nic neřeší, protože hned poté svěřenci trenéra Janečka posbírali zase tři porážky, když postupně podlehli Benátkám nad Jizerou i Kolínu. V posledním duelu přitom Draci byli vyrovnaným soupeřem favorizované Jihlavě a o možnost bodovat přišli v domácím utkání až v 58. minutě, když padli těsně 3:4. Výsledkem je aktuální 13. místo, které předurčuje jeho majitele bojovat o záchranu.

Cestu do bezpečných pozic tabulky bude za Draky nejvíc hledat Lukáš Žalčík, jenž je s počtem 20 branek druhým nejlepším střelcem soutěže. Produktivitu Draků táhne Tomáš Vildumetz (12+21). Mezi opory týmu patří také Denis Kindl (8+19). Z obránců pak umí útočnou činnost mimořádně podpořit Tomáš Drtil (2+18).

V brankovišti Šumperk sází na mládí, konkrétně na Vojtěcha Mokrého, nadějný brankář drží Draky s procentuální úspěšností zákroků na úrovni 91,42 procent a průměrně inkasoval 2,82 branky na zápas. Za Šumperk v letošní sezoně chytali také Martin Holík nebo Richard Běhula.

Připíše si Vsetín první domácí výhru v novém roce?

Valaši zvládli přelom roku poměrně dobře. Prohráli sice ve Frýdku-Místku, ale chuť si spravili v domácím střetnutí proti Benátkám nad Jizerou (3:1). Zelenožlutým se povedl i vstup do nového roku, když v pondělním utkání na ledě Kolína otočili nepříznivý stav a brali všechny body za výhru 5:3.

Lví podíl na posledním vítězství v Kolíně měl Luboš Rob, když v závěru třetí třetiny srovnal na 3:3 a hned na to obstaral i vítěznou trefu, aktuálně se tak dělí o pozici nejlepšího střelce týmu společně s Janem Bergerem, když oba borci mají na kontě 14 zářezů. Luboš Rob se navíc dostal do čela produktivity celé soutěže s celkovou bilancí 14+22, bude jistě zajímavé sledovat jej v konfrontaci se šumperským Tomášem Vildumetzem.

Vsetín aktuálně vede tabulku co se úspěšností zápasů na domácím ledě týče, formu na Lapači bude chtít potvrdit i ve středeční premiéře roku 2022 proti Šumperku. Letošní vzájemné utkání pod vrcholky Jeseníků ovládli Valaši celkem jednoznačně v poměru 7:2. Nyní je na řadě odveta, zápas startuje od 17:30.

Sestavy v posledním kole:

Vsetín: Sachr – Jerofejevs, Ondračka, Smetana, Š. Jenáček, Říha, Hryciow, J. Jenáček – Jonák, Pšurný, Rob – Hořanský, Gago, Březina – Berger, Vlach, Zeman – Půček, Kucharczyk, Klímek.

Šumperk: Mokry – Pěnčík, Drtil, Rutar, Hrachovský, Řezáč, Hamrlík, Dudycha – Kratochvíl, Kindl, Žálčík – Vachutka, Vildumetz, Kohút – Furch, Macuh, Spratek – Antoníček, Scheuter, Horký.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov