Vstupenky online

Dorost bude zápolit s lídry z Hané, juniorku čeká Šumperk a Poruba

Alena Ryšavá, Andrea Harmuthová • 17.01.2022

Herní tempo mládežnických soutěží nezpomaluje. Dorost čeká souboj s prvními dvěma mužstvy tabulky supiny E. Ve čtvrtek vyzvou na domácím ledě druhé Zubry. Poté vyrazí k sobotnímu klání na Hanou, kde budou zápolit s lídrem z Olomouce. Juniory budou v pátek hostit třetí Mladí Draci ze Šumperka. V neděli Na Lapač přijede tabulkový soused z Poruby.

Podaří se dorostu prolomit herní smůlu? Čeká je zápas s lídrem tabulky

Valašským dorostencům se v posledních týdnech moc nedaří. Dohrávka s Přerovem jim příliš nevyšla. Zubři byli střelecky aktivnější, nasázeli domácím pět branek a odvezli si vítězství. Uvidíme, zda se z toho Vsetínští poučili a v tomto týdnu si na Přerovské došlápnou. Zápas proti Havířovu, s kterým sousedí v tabulce, pro ně vypadal nejdříve nadějně, jelikož se dostali do vedení. Havířov však duel během poslední periody otočil a dorostenci nebodovali. Potřebné tři body nezískali ani ve třetím zápase uplynulé týdne, kdy prohráli v Porubě. Ta rozhodla utkání dvěma rychlými brankami ve druhé třetině a v poslední dvacetiminutovce upravila skóre na 3:0, Vsacané se neprosadili. Podaří se jim profalomit herní smůlu?

Zápas: 20. 1. Vsetín – Přerov 19:15

Vzájemné zápasy v sezoně:
14. 10. 2021 Přerov – Vsetín 7:3 (2:1, 3:1, 2:1)
Zubři se dostali do vedení už v první třetině a postupně ho navyšovali. Vsetín je v každé třetině korigoval pouze jednou přesnou trefou. Na bodový zisk to nestačilo.
25. 11. 2021 Vsetín – Přerov 2:7 (0:0, 2:2, 0:5)
Góly padaly až ve druhé třetině, kdy oba týmy vstřelily po dvou brankách. V poslední periodě ale Zubři ukázali svou Převahu, když Vsetínu nasázeli pět branek a odvezli si vítězství.
11. 1. 2022 Přerov – Vsetín 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Zubři do utkání doslova vlétli. Už po první třetině vedli o dvě branky a své vedení postupně navyšovali. Vsetínu se nedařilo dostat ke střele, a tak na žádný z přerovských gólů nenašel odpověď.

Přerovský dorost se s týmem ze Vsetína setkal už v minulém týdnu, kdy jej přehrál 5:0. Zubři byli od začátku střelecky aktivnější. V první části jsme mohli vidět dvě branky, další přišla během druhé dvacetiminutovky. V poslední části přidal Přerov ještě další dvě. Vsacané se proti nim neprosadili a Zubři tak z Lapače odvezli tři body. Ve druhém zápase se postavili proti lídrovi tabulky z Olomouce, a ten už pro ně dobře neskončil. Prohráli těsně, o jednu branku. Většina gólů padla v závěru utkání, ve kterém kohouti vstřelili tři branky a bylo rozhodnuto.

Zápas: 22. 1. Olomouc – Vsetín 17:00

Vzájemné zápasy v sezoně:
2. 10. 2021 Vsetín – Olomouc 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
Dorost skóroval od první třetiny, proti Olomouci si vypracoval čtyřbrankový náskok. Kohouti začali dotahovat až v posledních dvou minutách. Valaši ale zápas nepustili a své vítězství potvrdili trefou do prázdné branky.
20. 11. 2021 Olomouc – Vsetín 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Olomouc si v první polovině utkání vybudovala náskok tří branek, Vsetín sice vstřelil kontaktní branku, ale stále měl co dotahovat. V závěru utkání se pak ještě jednou prosadila Olomouc i Vsetín, který nakonec prohrál o jednu branku.
8. 1. 2022 Vsetín – Olomouc 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
První letošní utkání mělo spád. Vsetínští se ukázali hlavně v přečísleních a rychlých protiútocích. Chybělo ale přesné zakončení, a tak se do tříbrankové vedení dostala Olomouc, která už si zbytek zápasu pohlídala.

Olomouc má za sebou dlouhou šňůru výher a právem stojí v čele tabulky Extraligy dorostu. V minulém týdnu zdolala Havířov, kde rozhodla až ve třetí třetině. Od začátku zápasu byli kohouti aktivnější, ve druhé periodě však Havířov utkání otočil ve svůj prospěch, kdy se dostal do jednobrankového vedení. Olomoučtí však nelenili a během chvíle si vzali vedení zpět. V poslední dvacetiminutovce přidali ještě čtyři další branky a bylo hotovo. O týden dřív zdolali Hanáci i Porubu, kterou přehráli o tři branky. Mají zatím slušně rozjetou druhou část sezony, uvidíme, zda budou ve výherní šňůře pokračovat i tento týden.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Konečný – Stodůlka, Kučný, Šedlbauer, Herman, Rigo, Bartošek, Koláček, Juráň, Vaněk, Škarka, Frolo, Pejchal. 
Přerov: Ryšavý – Škňouřil, Svozil, Janek, Polame, Harásek, Veselý – Galnor, M. Hanák, J. Hanák, Paska, Kolařík, Toman, Dobša, Kuchta, Svoboda.
Olomouc: Čerbák – Němec, Zimovčák, Šlahora, Vrána, Kalman, Galvas, Šulgan, Šenk, Miškovský, Kučera, Najman, Jeřábek, Bošek, Konobejl, Neoral, Golais, Belan.

Lídři kanadského bodováníBodující obránciGólmanská jedničkaPořadí v tabulce
VsetínAdam Raušer (2+3)Marek Stodůlka (1+0)Martin Konečný (93,10%)5. (20 b)
PřerovDavid Svozil (3+8)David Svozil (3+8)Martin Vojtek (90,29%)2. (41 b.)
OlomoucJakub Belan (9+7)Tomáš Galvas (2+6)Jakub Čerbák (93,41%)1. (52 b.)

Juniorka: V pátek do slůje Mladých Draků, v neděli doma proti Porubě

Vsetín je jedenáct kol před koncem soutěže s 36 body na pátém místě tabulky. Pátá pozice po základní části znamená play-down, kterému by se Valaši zcela jistě rádi vyvarovali. Na „bezpečné" třetí místo ztrácí čtrnáct bodů. Třetí pozici aktuálně okupuje páteční soupeř Vsetína, Mladí Draci. Na nejbližšího tabulkového souseda, Porubu, která bude nedělním soupeřem, má Vsetín aktuálně ztrátu osmi bodů. Ostravané mají však navíc ještě zápas k dobru. Minulý týden měla juniorka napilno. Ve středu odehrála dohrávku proti Technice, která byla vyrovnaným soubojem do posledních sekund. Vítězství 8:7 nakonec brali Brňané. Následně Valaši doma udolali Havlíčkův Brod 2:1 a poradili si i s pražskou Kobrou 6:3.

Zápas: 21. 1. Šumperk – Vsetín 19:00 Odloženo na 11. 2.

Vzájemné zápasy v sezoně:
12. 9. 2021 Šumperk – Vsetín 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Vsetínští v utkání ztráceli, ale ve třetí třetině, i díky přesilovým hrám, ukradli Mladým Drakům dobře rozehrané utkání.
15. 10. 2021 Vsetín – Šumperk 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
I ve druhém vzájemném zápase šli do vedení Mladí Draci, tentokrát si, i přes snížení Valachů ve třetí třetině,
náskok pohlídali a z Lapače brali vítězství.
7. 11. 2021 Šumperk – Vsetín 1:4 (3:0, 1:1, 0:0)
Šumperk opět lépe zahájil utkání, vytvořil si dokonce čtyřbrankový náskok, který Valaši pouze korigovali ve třetí třetině.
5. 12.2021 Vsetín – Šumperk 3:2p (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Poslední střetnutí týmu dopadlo lépe pro domácí, kteří do zápasu poprvé vstoupili lépe než jejich soupeř. O vyrovnaném klání muselo rozhodnout až prodloužení, které zajistilo, že body zůstaly Na Lapači.

Šumperku se ke konci minulého roku příliš nedařilo. Černá série, která Mladé Draky postihla v prosinci byla přerušena vysokou předvánoční výhrou proto Chrudimi. Na tu ale Šumperští v úvodních zápasech nového roku nenavázali a z prosincové dohrávky proti Havlíčkovu i z prvního hracího víkendu, kdy se střetli s Porubou a Technikou, vyšli bodově naprázdno.

Poslední dva zápasy ale Šumperku vyšly. Mladí Draci během uplynulého víkendu posbírali šest bodů. V cestě jim stáli soupeři z posledních příček tabulky. Šumperk nejprve porazil během domácí páteční dohrávky brněnské Warriors 4:1. Stejným poměrem si v neděli poradil ve středních Čechách s Kralupy nad Vltavou.

Zápas: 23. 1. Vsetín – Poruba 13:00

Vzájemné zápasy v sezoně:
17. 9. 2021 Vsetín – Poruba 4:3 (1:0,3:0,0:3)
Valaši šli ve druhé části hry do tříbrankového vedení, které sice ve třetí části zápasu ztratili, výsledek si ale pohlídali a Ostravu po dramatu udolali.
17. 10. 2021 Poruba – Vsetín 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Druhé střetnutí dopadlo lépe pro Porubu. Ostravané měli od počátku zápas lépe rozehraný a Valachům se navíc nepodařilo během šedesáti minut vyzrát na strážce porubské klece.
17.11. 2021 Vsetín – Poruba 2:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Ve svátečním domácím zápase byla opět úspěšnější Poruba, která otočila během čtyřiceti minut utkání na svou stranu a rozdílem jedné branky zvítězila.
10.12.2021 Poruba – Vsetín 2:1 (2:0, 0:1,0:0)
Dobrý nástup do utkání ze strany Poruby znamenal prohru Valachů i v posledním vzájemném střetnutí. Ostravané o výhře rozhodli během první třetiny a snižující branka Vsetína ve druhé části hry už své ovoce nepřinesla.

Junioři Poruby mají za sebou úspěšný závěr minulého roku. Před Vánoci si připsali tři výhry řadě. Vítěznou sérii Ostravanů přerušilo až střetnutí s Pískem. Po novém roce odehrála Poruba zatím dva zápasy. Během prvního hracího víkendu hostila Šumperk, který porazila 5:1, následně doma vyzvala Přerov, s kterým padla 1:3. Minulý víkend Slezané nehráli, jelikož klání s Ústím nad Labem bylo odloženo pro karanténu Severočechů.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Hořejší – Mojžíš, Prčík, Machů, Sýkora, Fojtík, Liss, Čapka, Sviták – Przybyla, Veselý, Janíček, Bednařík, Bachánek, Maštalíř, Broža.
Šumperk: Ryšavý – Plhal, Koutecký, Netolický, Cekr David, Minařík, Cekr Filip, Blaháček, Křivohlávek – Pánek, Haas, Kesler, Šucha, Tomiczek, Polách, Horký.
Poruba: Slíž – Černý, Kelnar, Dinmukhammed, Fišara, Macias, Hlaváč, Ludvík – Siekierka, Chovanec, Barčák, Kolat, Prokeš, Mikula, Koudelný, Halata, Žák, Lysoněk.

Lídři kanadského bodování
Bodují mezi obránci
Gólmanská jedničkaPostavení v tabulce
Vsetín Adam Bachánek (9+23) Richard Liss (4+14) David Tkadlec (90,29 %) 5. (36 b.)
Šumperk Jakub Horký (13+12) Milan Křivohlávek (5+7) Milan Ryšavý (92,65 %) 3. (50 b.)
Poruba Matěj Halata (6+16) Filip Hlaváč (4+12) Marek Slíž (93,33 %) 4. (44 b.)
banner pod článkem