Do třetice venku! Vsetín vyjede na led Techniky Brno

Helena Hegeďová • 19.01.2016

Venkovní trip, zahajující poslední čtvrtinu základní části, zatím Vsetínským nevychází podle představ, zatím z něj mají na kontě jediný bod za remízu s Novým Jičínem, a tak by si rádi spravili chuť právě proti brněnskému soupeři. Budou Valaši úspěšní? Nebo se bude radovat Technika, která v minulém zápase také neprodloužila šňůru šesti vítězných zápasů? Utkání čtvrtého celku s druhým začne ve středu 20.1. v 18:00 v Hokejové hale dětí a mládeže, a pro ty, co nebudou mít do moravské metropole cestu, by měl být k dispozici online přenos v podání redakce Techniky.

Na začátku posledního vzájemného těchto soupeřů dokazovala Technika, že výhra 5:3 ve vsetínském svatostánku na úvodu sezóny nebyla náhodou a dostala se do rychlého vedení 1:0. I přes snahu Vsetína dostat se do trháku ho Brněnští drželi zkrátka. Třetí třetina ovšem vyšla Vsacanům lépe, a svůj náskok navýšili až na konečných 7:3, což pro ně bylo po minulých výsledcích – prohře 3:5 a ubojované výhře 4:2 – více než uspokojivé. Zopakovat proti Technice výkon z minula by bylo žádoucí, dá se ale očekávat, že namotivovaný brněnský celek nedá nic zadarmo.

JASNÝ ÚKOL TECHNIKY - RESET VÍTĚZNÉ SÉRIE

Po debaklu 8:0 v Porubě se Technika rychle vzpamatovala, hned v dalším zápase dostala doping v podobě výhry nad letošním suverénem z Frýdku-Místku. V brněnském kádru všechno klapalo, a tak před posledním zápasem měli domácí na kontě 6 výher. Jako další je čekal rival z Hodonína, proti kterému chtěli nejdelší sérii výher v sezóně ještě prodloužit. Ovšem už v zápase s Opavou stále dotahovali a nakonec díky Michalu Brzobohatému obrali Slezany o dva body za vítězství po samostatných nájezdech. Vysokoškoláci dovolili derby rivalovi z Hodonína, aby jim oplatil porážku z Winter Classic, po výhře 2:0 se na ně bodově dotáhl a díky lepšímu skóre šel dokonce před ně. Vydobýt bronzovou příčku zpět nebude pro Brňany ale vůbec lehké. Nejen že je doma čeká tým žlutozelených, Drtiči mají na programu povinné vítězství na ladě Karviné.

I když se v zápase s Hodonínem nepovedlo nikomu z útočných, ani obranných řad Techniky vyzrát na soupeřova brankáře, vsetínská obrana by se měla dát velký pozor na Petra Jurču (20+11), hráče, jehož jméno slyší fanoušci od hlasatelů nejčastěji ve spojitosti se vstřelenou brankou. Je to ale také hráč, který má z Brněnských na kontě nejvíce trestných minut. Jurča je sice nejproduktivnějším hráčem domácích, není však jediným kdo dokáže kotouč dopravit za záda soupeřova gólmana. V této dovednosti mu konkurují spoluhráči Michal Brzobohatý (12+13) a Jakub Kadlec (10+16). Od modré pak ve sbírání přesných zásahů pomáhají nejvíce David Havíř (7+9) a Jan Habrovec (5+14).

Trenér Kaňkovský by po derby rád uvítal právě zlepšení přesnosti ofenzivy, a také přesilových her: „Dle mého názoru dnes rozhodovaly přesilové hry. Zvláště v druhé třetině jsme měli několik šancí, byla tam i přesilovka pěti proti třem, ale přestože jsme domácí přestříleli, nepovedlo se nám skórovat". Stejnou herní situaci nehodnotil pozitivně ani po posledním utkání ve Vsetíně: „Utkání rozhodlo, když jsme nevyužili dvě přesilovky 5 na 3, tam jsme mohli získat nějaký náskok nebo se ve třetí třetině dotáhnout, to si myslím že to utkání rozhodlo." Co se týče brankoviště - stálicí v brněnské bráně je pro tuto sezónu Pavel Jekel s průměrem 2,77 inkasované branky na zápas.

VSETÍN CHCE DOMŮ PŘIJET JEŠTĚ S TŘEMI BODY NAVÍC

Valaši jsou v podobné pozici, jako domácí celek. Chtějí opět najet na vítěznou vlnu, o kterou na venkovním tripu přišli, a stejně jako hráčům se sovou na hrudi jim triumfální tažení překazili hodonínští Oranjes, hlavně díky skvělému brankáři Zdenku Kotvanovi. Vsetínští ovšem již šanci na reparát dostali, a to v zápase s Novým Jičínem. Ten dokáže potrápit i favority, a tak po vyrovnaném zápase, kdy i skóre nasvědčovalo průběhu, následovalo za stavu 2:2 prodloužení a nakonec i samostatné nájezdy, které se opět ukázaly jako slabá stránka Valachů, jelikož ani potřetí v sezóně v nich nezískali bonusový bod.

Vsetínští v této fázi hry jedou jako přes kopírák. I před posledním zápasem s Technikou se museli otřepat ze dvou prohraných utkání proti Hodonínu (3:5) a Novému Jičínu (3:4sn). Poté však přišel prosinec a vlažné výkony z předchozích zápasů byly, díky znovunalezené formě, zapomenuty. Valaši se tak budou snažit „okopírovat" i další výsledek v řadě. Neúspěch na ledě Techniky by znamenal třetí prohru za sebou, což Valaši nezažili od prohraného semifinále s Prostějovem v play-off sezóny 2013/2014 a pokud bychom se podívali jen na základní část, nalezli bychom delší bezbodové období žlutozelených na konci roku 2013.

O tom kdo táhne ofenzivu Valachů není pochyby, stejně jako loňskou sezónu se na čele tabulky kanadského bodování vyhřívá, společně s Vladimírem Lukou z Frýdku-Místku, Jan Kolařík. Oba mají na kontě 49 bodů za 26 gólů a 23 asistencí. Čtyřicítku bodů už nastřádali také kapitán Daniel Vaněk a jeden z členů druhé formace – Petr Dvořák.

Sestavy z minulého kola:

Technika Brno: Jekel  – Habrovec, Vrba, Navrátil, Šidák, Zbořil, Sedlák, Havíř, Strýček – Jurča, Brzobohatý P., Čtvrtníček, Stehlík, Benýšek, Biolek, Bustin, Brzobohatý M., Piskoř, Kadlec, Látal, Boček.

Vsetín: Plšek – Tesařík, Řezáč, Nedbálek, Vrba, Ostrčil, Žák, Ambruz, Báchor, Zúbek, Vaněk, Kolařík, Slováček, Dvořák, Vítek, Abdul, Vávra, Kajaba, Ondráček, Hrazdira, Daněk.