Vstupenky online

Po 26 letech míří Valaši do Sokolova, přivezou z ledu nováčka potřebné body?

Jan Tajzler • 25.10.2019

Naposledy to bylo 4.12. roku 1993, kdy Vsetín musel absolvovat dlouhou cestu na druhou stranu republiky, aby změřil své síly s týmem Sokolova. Domácí tehdy slavili těsné vítězství 4:3. Tentokrát však Valaši nechtějí nic ponechat náhodě a do vzdáleného města soupeře míří s jednodenním předstihem. Poslední vsetínský trip do Sokolova pamatuje jediný člověk, je jím trenér Luboš Jenáček. Podaří se mu a jeho týmu potvrdit roli favorita? Nebo se, prvoligovým návratem, nadšení fanoušci domácích dočkají cenného skalpu Vsetína? Počkejme si do sobotního večera, utkání na západě Čech startuje v 17:00.

Sokolov: Body se odtud nevozí zadarmo

Prožívají velkou euforii, fanoušci v Sokolově chodí na profesionální hokej po dlouhých 22 letech. V tabulce návštěvnosti patří západočeskému klubu 9. místo, průměrně si na místní stadion najde cestu 827 diváků, což stačí na to, aby za sebe Baník dostal Slavii Praha či donedávná moravskoslezské bašty z Havířova či Prostějova. Vedení klubu jde patriotům naproti. Management Sokolova totiž po postupu ze 2.ligy nesáhl k velkolepé obměně kádru, příležitost mají dostat ti, co si postup do vyšší soutěže vybojovali, toleranci pak mají borci se vztahem k regionu. Tato kritéria splňují i borci z Karlových Varů, extraligový klub je úzkým partnerem Sokolova a s tímto statusem ještě před týdnem působil v kádru nováčka Sebastian Gorčík, který se však nyní bude prát za úspěch zelenožlutých barev.

Pod taktovkou osvědčeného mentora Karla Mlejnka se však ze Sokolova nikomu nevozí body lehce. Ano, Sokolov sice momentálně na 15. pozici v tabulce Chance ligy a ztráta na elitní osmičku, kde se mimochodem nachází právě Vsetín, činí 17 bodů, ale černožlutí umí v domácím prostřední trápit i favority. Vítězství nad Frýdkem-Místkem 4:3 nebo třeba Chomutovem 4:2 či Přerovem po samostatných nájezdech 4:3 se určitě počítají. Na vítězství se tu nadřela i Jihlava, která musela absolvovat přestřelku 4:5. Není pochyb o tom, že fanoušci poženou své borce i do boje proti Vsetínu, tím spíš, když Sokolov na Lapači svedl vyrovnanou bitvu a padl těsně 2:3.

Nováčka momentálně táhne Matěj Zdražil (5+8) společně s Tomášem Vracovským (4+9). Zkušenosti z Karlových Varů se snaží uplatnit i Jaromír Kverka (5+7). V obraně pak najdeme obávaného a důrazného obránce Petra Přindiše, ten sice zatím nebodoval, ale prvoligové zkušenosti už má a je jasné, že s přístupem své hry nedá vsetínským útočníkům nic zadarmo. Kdo však bude pokusy Valachů krotit především, to budou maskovaní muži. Největší důvěru zatím dostal Ondřej Kuchař, jenž průměrně inkasoval 4,08 branek a úspěšnost zákroků má těsně pod 87%. Sokolov má k dispozici ještě Domininka Fečo či talentovaného mládežnického reprezentanta Jana Bednáře.

Podaří se konečně potvrdit domácí vítězství? 

Vsetínský tým potvrdil svou kolísavou formu, když po venkovním nezdaru uspěl na domácím ledě proti Havířovu. K důležitému vítězství dokráčeli Valaši výborným výkonem v prvních dvou třetinách, kdy si vybudovali pohodlný tříbrankový náskok. „Výborný výkon, první dvě třetiny byly parádní. V té třetí jsme byli trochu pasivnější, snažili jsme se držet výsledek. Ale jsme rádi, že máme ze zápasu tři body, což je v této fázi sezony důležité,“ neskrýval po skalpu Azetu trenér Jiří Dopita.

Nyní Vsetínští míří znovu na půdu soupeře a touží po jediném, přerušit trend posledních kol, kdy domácí vítězství střídá venkovní nezdar. Vzhledem ke vzdálenosti obou měst zvolili zelenožlutí přesun do dějiště utkání již v pátek. A vsetínským fanouškům, kteří se do Sokolova také chystají, nezbývá než doufat, že se hráči dostatečně aklimatizují, aby mohli v sobotním večeru potvrdit roli favorita. O motivaci bude mít vsetínský tým postaráno už jen pro to, že osobnost týmu Radim Kucharczyk oslaví na tripu do Sokolova jubilejní 40. narozeniny. Lídr týmu určitě bude chtít své narozeniny oslavit jedině vítězstvím.

Vsetín vyráží do Sokolova po dlouhých 26 letech, poslední slovo pod Krušnými horami měli domácí. Valaši jsou i na druhé straně republiky pasování do role favoritů, body ze Sokolova potřebují jako sůl, pokud se tedy chtějí přiblížit pozicím, které jsou od začátku sezony cílovou destinací vsetínských představ. Utkání v Sokolově startuje v 17:00, pokud se na dlouhou cestu odmítáte vypravit, pak můžete sledovat přímý přenos na portálu hokejkatv.cz nebo číst podrobnosti o dění na ledě v textové onlajn reportáži.

Sestavy v minulém kole:

Sokolov: Fečo – Přindiš, Kadeřávek, Tomeček, Vodička, Rulík, Michálek, Šafář – Vracovský, Kverka, Stříbrný – Rohan, Vrána, Křemen – Švec, Osmík, Kovařík – Čejka, Kuběna, Bečvář.

Vsetín: Gába – Kudělka, Slováček, Dudáš, Jeřábek, J. Drtina, Holomek, Hunkes – D. Tůma, Kucharczyk, Jonák – Dostálek, Rehuš, Procházka – L. Volf, Pechanec, Gorčík – Karafiát, Šilhavý, Hořanský.