Vsetín zvládl duel s Žihadly a připisuje si čtvrté vítězství v řadě

Jan Tajzler • 17.11.2015

Státní svátek 17. listopadu se pro vsetínské hokejisty odehrával ve znamení souboje s celkem Moravských Budějovic. Žihadla přijela na Lapač odhodlána porvat se o bodový zisk a v úvodu utkání to na hráčích ve žlutočerných dresech bylo znát, když se v přesilové hře prosadil Havel. Vsetín však dokázal bleskově srovnat a ještě v průběhu první periody si vybudoval dvoubrankový náskok. Své vedení domácí Vsacané upevnili ještě ve druhé třetině, i přesto že měli herní převahu další branky nepřidali. Žihadla ve třetí části stačila ještě korigovat, ale více už jim zelenožlutí nepovolili. Vsetín tak slaví čtvrté vítězství v řadě. V sobotu zajíždí Jenáčkův soubor na půdu opavského Slezanu a poté se třikrát v řadě představí v domácím prostředí.

2. liga - 20.kolo út 17.11.17:30
HC Moravské Budějovice 2005
4:2(3:1, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Tesařík (Slováček, Dvořák), 16. Vávra (Finsterle, Abdul), 19. Vítek (Hruška, Tesařík), 35. Dvořák (Kolařík, Slováček) – 12. Havel (Šťáva), 50. Sobotka (Mikeš). Rozhodčí: Škach – Novotný, Axman. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1396. Střely na branku: 24:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 4:1, 4:2.

VHK ROBE Vsetín: Hromada – Nedbálek, Hryciow, Tesařík, Řezáč, Žák, Vrba, Báchor – Zúbek, Vaněk, Ambruz – Slováček, Dvořák, Kolařík – Abdul, Vávra, Finsterle -Vítek, Daněk, Hruška P.
HC Moravské Budějovice 2005: Šťastný – Sobotka, Pelikán, Sechovec, Randa, Peroutka, Šťáva – Matějka F., Rytnauer, Juráň, Havel, Peška, Mikeš, Paták, Trojan, Latner, Horký.

Do utkání vstoupili lépe hosté. Hráli jednoduše, dobře bruslili a nepouštěli domácí před brankáře Šťastného. Vsetínským nepomohly ani dvě přesilovky krátce po sobě. Jak využít početní výhodu, předvedly Budějovice ve 12. minutě. Ihned po buly vystřelil Šťáva, vzápětí se puk dostal ke stejnému hráči a jeho perfektní přihrávku proměnil zkušený Lukáš Havel – 0:1.

Vsetín srovnal o tři minuty později také v přesilové hře. Radim Tesařík vybruslil na levý kruh a zápěstím prostřelil Šťastného – 1:1. O půl minuty později hostující gólman poněkud podcenil situaci, když chtěl kotouč u své pravé tyče rozehrát a nevšiml si Tomáše Vávry. Ten uplatnil svůj důraz o protlačil puk za čáru a bylo to 2:1.

Následně hasil Daněk šanci Budějovic jen za cenu faulu. Hosté ale sehráli přesilovku hodně špatně; zaujala jenom Havlova tvrdá rána, která skončila na Hromadově masce. Po návratu z trestné lavice přišly velké chvíle centra čtvrté řady. Jeho první skvělou přihrávku Hruška ještě nezužitkoval, druhý milimetrový pas však David Vítek už ano – 3:1. V poslední minutě ještě mohl stav korigovat Randa, ovšem Hromadův beton byl na místě.

Nejlepší hráč VHK dle redakce:

David Vítek

Úvod prostřední části hry patřil opět Žihadlům. Po Horkého nahození Hromada asi netušil, že mu puk leží u brusle. Vzápětí Abdul namazal Šťávovi, ale jeho střelu zastavila pravá tyč. Ve 25. minutě měli hosté štěstí, že si Hryciow nevšiml úplně volného Vaňka a zakončoval sám. Těsně před polovinou utkání Abdul přihrál Vávrovi před prázdnou branku, ten ji ale netrefil.

Podobně se vedlo na druhé straně i Havlovi. Ve 32. minutě kryl Šťastný efektně Vávrovu ránu. Na druhé straně nejprve hosté doslova zazdili akci tří na jednoho, vzápětí se do šance dostal znovu agilní Havel, ale ani on nebyl úspěšný. V následujících okamžicích potěšila domácí fanoušky dvojice Kolařík – Dvořák. Nejprve Dvořák nedokázal dopravit kotouč do zívající branky, ale vzápětí už Kolaříkovu nabídku zpoza branky s přehledem využil a zvýšil na 4:1.

Vsetínští se dokázali dostat do přečíslení i ve vlastním oslabení, ale Kolařík tentokrát na Šťastném ztroskotal, podobně jako ve 40. minutě Mikeš na Hromadovi.

Závěrečná třetina začala šancí Ambruze a dvojice Kolařík – Dvořák, ale ani z jedné z nich neuhodilo. Poté Hromada vychytal Pěšku, jenže ve 46. minutě jeho vypíchnutí puku Patákovi posoudil rozhodčí jako nedovolené a nařídil trestné střílení. Vsetínský brankář ale vytasil stejný zákrok i podruhé a skóre se tak neměnilo.

Hosté rozhodně neskládali zbraně, ovšem na vsetínského mága s číslem 56 nevyzráli ani Matějka, ani Rytnauer. Na druhé straně Šťastný vychytal Kolaříka a pak se v 50. minutě se Budějovičtí přece jen dočkali. V přesilové hře sice Hromada kryl střelu Mikeše, domácí obránci však nedokázali dostat puk do bezpečí a Sobotka jej dotlačil za brankovou čáru.

Odpovědět se pokusila třetí pětka domácích, ale ani Vrba, ani Abdul kotouč za Šťastného záda nepropasírovali. V závěru ještě Hromada zlikvidoval šanci dua Matějka – Havel a následně i Patákovu ránu. Skóre mohl změnit v posledních vteřinách hry Zúbek, v rozhodujícím okamžiku jej kotouč neposlechl. Vsetínští tak zápas nakonec dovedli do vítězného konce a upevnili si tak druhou příčku v tabulce.

Luboš Jenáček (trenér Vsetína): „Moravské Budějovice od našeho posledního vzájemného zápasu udělaly velký výkonnostní skok. Čekali jsme těžký zápas a to se potvrdilo, když jsme brzy prohrávali 0:1. Měli jsme dobrou druhou třetinu, kdy jsme hodně hráli v pásmu soupeře, vytvářeli si šance a stříleli góly. Ve třetí části jsme hru možná částečně podcenili, když jsme si mysleli, že při vedení 4:2 se nic nemůže stát. Bylo to takové toporné, brankář Petr Hromada nás několikrát výrazně podržel a chytil trestné střílení. Jinak si myslím, že jsme nezahráli špatný zápas. Věřím, že body budou naskakovat a budeme si čím dál víc upevňovat druhé místo.“