V Opavě nás nečeká nic jednoduchého, ví Vávra. Návrat do Vsetína si užívá

Václav Trávníček • 18.11.2015

Jeho třetí útok s Abdulem a Finsterlem je momentálně možná nejsilnější zbraní Vsetína. Útočník Tomáš Vávra byl i v úterním utkání s Moravskými Budějovicemi hodně vidět a podepsal se pod vítězství Valachů 4:2. „Třetí třetina nám ukázala, že musíme hrát pořád stejně. Když jsme chtěli hrát na krásu, pramenila z toho vyloučení,“ řekl po zápase čtyřiadvacetiletý hráč, který se před sezonou vrátil na Lapač po šesti letech z angažmá v Ústí nad Labem.

Překvapily vás Moravské Budějovice něčím?
Věděli jsme, že jdou nahoru jak herně, tak výsledkově. Sledovali jsme videa a tušili, jak budou hrát: jednoduše, agresivně. Mají silové hráče, takže dohrávali souboje, hodně stříleli a tlačili se do brány. To nám trochu dělalo problémy.

Možná proto jste brzy prohrávali 0:1. Byla to velká komplikace?
Neřekl bych.. Víme, co máme hrát a co po nás trenéři chtějí. Hrajeme si svoji hru. Možná nás inkasovaný gól trochu nakopl, protože za chvíli už jsme vedli 2:1.

Kdy jste tušil, že utkání dotáhnete do vítězného konce?
Když budu mluvit sám za sebe, po druhé třetině jsem věřil, že už to dotáhneme. Prostřední část jsme hráli famózně, soupeře jsme do ničeho nepustili. Kdybychom proměnili další šance, mohl zápas skončit větším rozdílem. Třetí třetina nám ale ukázala, že musíme hrát pořád stejně. Měli jsme hodně vyloučených a brzy dostali gól.

Podcenili jste vstup do třetí části?
Nechci říct, že to bylo vyloženě podcenění. Ale chodí na nás lidi, máme parádní publikum. Za stavu 4:1 jsme chtěli hrát pro ně, na krásu. Jenže z toho pramenila naše vyloučení, která soupeře dostávala do hry. Ukázalo se, že to takhle nejde. Že musíme hrát celých šedesát minut. Naštěstí jsme to pak umlátili, máme výborné hráče na oslabení. Musíme si na to ale dávat pozor.

Je tady spousta skvělých hráčů. A také ambice

Pod vítězství jste se podepsal gólem, zároveň jste spálil jste dvě tutovky. Vyčítal jste si to hodně?
U první šance to udělal Jindra Abdul parádně. Prostrčil puk bekovi pod nohou, já ho moc neviděl a najednou vyletěl. U druhé příležitosti zase Jindra naznačil střelu, gólman mu vyjel, a dal mi přihrávku před prázdnou bránu. Zbytečně jsem se tam unáhlil, mohl jsem si kotouč zpracovat a vystřelit. Místo toho jsem zbytečně hrál z první.

Vypadá to, že váš útok s Abdulem a Finsterlem si vůbec sedl, je to tak?
Myslím, že hrajeme dobře, agresivně a jednoduše. Snažíme se nahazovat puky, chodit tam a dohrávat soupeře. Je jedno, jak je lajna poskládaná, máme tady spoustu výborných hráčů. Začalo to už v Kopřivnici, kde s námi hrál Renda Kajaba. Tam jsme jako třetí lajna také hráli dobře. Jindra, který nás doplnil nyní, je zase šikovný na puku, hraje hlavou. Musím to zaklepat, docela se nám daří a dáváme góly. Věřím, že to bude pokračovat.

Jste tedy zpětně jste rád za rozhodnutí vrátit se z Ústí nad Labem zpátky na Valašsko?
Jsem hrozně rád, že jsem tady. Měl jsem i nějaké jiné nabídky. Čekal jsem do poslední chvíle, co by mohlo být někde jinde, ale nějak jsem cítil, že bych se chtěl vrátit na Vsetín. Byl jsem šest roků pryč a už mě to tu hodně táhlo. V loňské sezoně jsme v play-off vypadli s Chomutovem. Sezona nám skončila dřív, takže jsem se chodil dívat na Lapač, jak hrají kluci. Ta atmosféra mě úplně vtáhla. V tomhle bylo rozhodování jednodušší. Navíc tu jsou nějaké ambice, chce se tu něco uhrát, i když Frýdek-Místek má opravdu výborný mančaft. Četl jsem rozhovor s Piechou, říkal, že oni jsou profíci a trénují dopoledne. Kdežto většina kluků tady chodí do práce. Vrátí se v šest večer a ještě si jdou zatrénovat, zatímco ve Frýdku-Místku už dávno odpočívají. V tom je možná rozdíl, ale jinak tu máme fantastické podmínky pro to, abychom jim byli co nejvíce vyrovnaným soupeřem.

U dětí si dobiju baterky. Je s nimi sranda

Jak vy osobně zvládáte přechod z první ligy do druhé?
Zvykal jsem si na začátku, protože v Ústí jsme také trénovali dopoledne. Teď už jsem se s tím docela srovnal. Pomáhám tu s trénováním malých dětí. Je to výhoda, že jsem často na ledě, jindy je to unavující, protože děti někdy nejsou moc zvládnutelné. Když přijdou ze školy, je trochu náročné je usměrnit. Ale dobíjí mi to baterky, protože je s nimi sranda.

V sobotu vás čeká utkání v Opavě. Co od něj očekáváte?
Nebude to nic jednoduchého. Když tu bylo exhibiční utkání, jel jsem se podívat na ně podívat do Valmezu. Opava hrála velice dobře, po prvních deseti minutách tam měl jeden kluk hattrick (Jakub Vítek). Mančaft mají určitě dobrý, ostatně ve 2. lize není snadného soupeře, navíc se na nás chce každý vytáhnout. My ale jdeme zápas od zápasu, ani moc nesledujeme tabulku. Hrajeme si to svoje a to, co po nás trenéři chtějí. Chceme dál sbírat body a držet se nahoře.