Mistrovství světa startuje, Češi jdou do turnaje i se vsetínským odchovancem Janem Ščotkou

Redakce • 09.05.2024

Světový šampionát v ledním hokeji, který letos hostí Praha a Ostrava, startuje už tento pátek. V nominaci českého týmu nechybí jméno vsetínského odchovance Jana Ščotky, jenž momentálně obléká dres extraligové Komety Brno. Zápasy základní skupiny odehraje národní mužstvo v hlavním městě, kde hned ze startu vyzve silné Finsko. Držíme palce Janu Ščotkovi i celému týmu, aby zažil úspěšný turnaj a po posledním utkání slavil vítězství!

Nominace českého týmu na MS 2024:

Brankáři:
Lukáš Dostál (Anaheim, NHL), Petr Mrázek (Chicago, NHL), Karel Vejmelka (Arizona, NHL).

Obránci:
Michal Kempný (Sparta Praha), Radko Gudas (Anaheim, NHL), Jan Rutta (San Jose, NHL), Tomáš Kundrátek (Třinec), Libor Hájek (Pardubice), Jan Ščotka (Kometa Brno), Jakub Krejčík (Sparta Praha), David Špaček (Iowa, AHL).

Útočníci:
Ondřej Beránek (Karlovy Vary), Radan Lenc (HV71, Švédsko), Matěj Stránský (Davos, SWI), Michal Kovařčík (Jukurit, Finsko), David Kämpf (Toronto, NHL), Roman Červenka (Rapperswil, Švýcarsko), David Tomášek (Färjestad, Švédsko), Jakub Flek (Kometa Brno), Jáchym Kondelík (České Budějovice), Ondřej Kaše (Litvínov), Dominik Kubalík (Ottawa, NHL), Ondřej Palát, (New Jersey, NHL), Lukáš Sedlák (Pardubice), Daniel Voženílek (Třinec), Pavel Kousal (Sparta Praha).

Zápasy českého týmu v základní skupině MS:

• Pátek 10. dubna: Česko - Finsko (20:20)
  • Sobota 11. dubna: Norsko - Česko (20:20)
  • Pondělí 13. dubna: Švýcarsko - Česko (20:20)
  • Středa 15. dubna: Česko - Dánsko (16:20)
  • Pátek 17. dubna: Česko - Rakousko (20:20)
  • Sobota 18. dubna: Česko - Velká Británie (20:20)
  • Úterý 21. dubna: Kanada - Česko (16:20)