Valaši vyrážejí na severní Moravu, čeká je Frýdek-Místek

Lucie Krampotová • 11.11.2014

Cesta vsetínského týmu základní části má další zastávku, tentokrát v Českém Těšíně, kde se Valaši utkají s Frýdkem-Místkem. V tabulce je Frýdek-Místek od Vsetína notně vzdálen - dělí je sedm příček a rozdíl dvaceti šesti bodů. Vsetín ale s domácím týmem nemá dlouhodobě příliš dobrou bilanci, dá se tudíž předpokládat, že i tentokrát bude jeho cesta za třemi body nelehká. Zda uspěje se ukáže během středečního večera! Utkání začíná ve středu 12. listopadu v 18:00 na českotěšínském ledu.

VHK Vsetín se po třinácti odehraných zápasech drží na třetím místě tabulky, Frýdek-Místek však balancuje na jejím opačném konci- s náskokem pouze jednoho bodu zahřívá předposlední, tedy desáté místo žebříčku. Tyto dva týmy se letos potkaly už jednou- a to na domácím stadionu Vsetína.

Frýdek-Místek: Jako na horské dráze

Přesně tak mohou diváku připadat letošní výsledky severomoravského týmu. Na začátku sezony pronásledovala tým linie proher, přerušena pouze dvoubodovým vítězstvím nad Valašskomeziříčskými Bobry. Nešťastný vstup do sezóny utl paradoxně zápas s HC RT Torax Porubou (momentálním lídrem tabulky), která Frýdku po samostatných nájezdech podlehla 3:4. Elánem naplněný tým poté zdolal i SHK Hodonín, v dalších kolech se s prohrami mísily i výhry nad Přerovskými Zubry a HC Slezanem Opava. Největšími Frýdecko-místeckými oporami by měli být Vít Stránský a Petr Lipina, kterým se v minulých kolech velmi dařilo a oba hráči zaznamenali několik branek a asistencí.

Minulý zápas? Těsná výhra Vsetína

Když minule Valaši vyrazili do Hodonína, přivezli si domů dvoubodové vítězství a výsledek 4:3 po nájezdech. Celkově se Vsetínu v letošní sezóně daří velmi dobře, prohrál pouze třikrát; a to s SHK Hodonín, HC Břeclav a HK Nový Jičín. Na dobrých výsledcích si mimo jiné nese medvědí podíl i brankář Petr Hromada, jež Vsetín už mnohokrát svými zákroky zachránil.

Potvrdí Vsetín své předchozí vítězství?

Když severomoravané na začátku října přicestovali do Vsetína, čekala je zde tvrdá porážka 1:4. Tehdy ale roli opěrného sloupu hrál Adam Mikšovský, který si ze zápasu odnesl dva góly a jednu asistenci. Do středečního zápasu však kvůli zranění nenastoupí. A není sám. Ani dva Martinové ve středu neoblečou zelenožlutý dres a svůj úterní svátek tedy osobně vítězstvím určitě neoslaví. Řeč je o Martinu Kubovi a Martinu Ambruzovi. Oproti tomu, další stálé opory valachů si utkání určitě nenechají ujít. V minulých zápasech se snad nejvíce prosadil kapitán Daniel Vaněk, zahanbit se nenechali ani František Zúbek, Marek Haloda, Martin Štrbík a Martin Kývala.

Sestavy v minulém kole:

VHK Vsetín: Hromada – Haloda, Zuzaník, Báchor, Tichý, Hryciow, Štědrý – Zúbek, Vaněk, Ambruz – Kolařík, Hrazdira, Slováček – Kývala, Daněk, Štrbík – Vítek, Kuchařík, Hruška.

HC Frýdek-Místek: Kubáň – Samiec, Teper, Podešva, Heider, Krutil, Charvát, Černín – Kopún, Lipina, Stránský, Slovák, Sluštík, Mach, Mamula, Vacula, Zedník Trenér: Miroslav Kameník.