Zápisník Josefa Turka #11 - Svoji filozofii nechceme měnit

Václav Trávníček • 18.02.2008

V s e t í n - Předposlední dvojkolo mají za sebou vsetínští dorostenci. Protože si mladí Valaši už v předstihu zajistili účast ve vyřazovacích bojích, hrají momentálně už jen o co nejlepší umístění v elitní šestnáctce. Uplynulý víkend měl pro zelenožluté rub i líc. Zatímco na ledě ostravské Sarezy prohráli vysoko 6:2, o den později to byli oni, kteří nadělovali: Třineckým Ocelářům nasázeli sedm branek. „Konečně nám to tam napadalo,“ liboval si trenér Josef Turek, jenž se s námi opět podělil o své dojmy.

Do Ostravy jsme jeli jenom s jedním brankářem, ale na ledě jsme byli lepším týmem

„V pátek jsme prohráli, takže samozřejmě s výsledkem spokojení nejsme. Je třeba ale říct, že dvě třetiny jsme byli lepším týmem. Měli jsme víc ze hry, na branku jsme vyslali o dvanáct střel víc než soupeř. Bohužel jsme proměnili jenom dvě. Střílení branek ale nedá naučit, s tím se hráč buď narodí, nebo nenarodí. Nic s tím na tréninku neuděláme. Nás tohle trápí celý ročník, je to taková naše černá můra. Z utkání proti Sareze jsme měli trošku obavy, protože brankářská jednička Petr hromada se nám zranil. Na severní Moravu jsme tedy odcestovali jenom s jedním gólmanem, Richardem Dohnálkem. Je to hráč osmé třídy, ročník 1993. Nechytal špatně, pokryl dost střel.

Na klucích bylo v utkání vidět, že se snaží a že se po reprezentační přestávce zvedli. Po Novém roce se nám totiž moc nedařilo. V pátek jsme však doplatili na střeleckou impotenci. Rozhodlo, že jsme pak inkasovali blbé, slepené góly. Přestože však výsledek 6:2 vypadá jednoznačně, musím zopakovat, že jsme byli dvě třetiny opravdu lepším týmem.“

Slováček s Jaškinem? Proti Třinci nejlepší

„V sobotním duelu proti Třinci jsme do branky opět postavili Dohnálka. K dispozici jsme už měli Ondřeje Slováčka, který se do týmu vrátil po zranění. Společně s Dmitrijem Jaškinem byl nejlepším z našich na ledě - udělal tři body. Je to hráč sedmé třídy, ročník 1994. Dostává u nás pravidelně šanci. Má velkou perspektivu, v patnácti zápasech zaznamenal sedm bodů. Bylo by dobré, kdyby se na něm pracovalo dál a pomáhalo, aby šel jeho talent nahoru, aby se rozvíjel. A možná by se mohli zamyslet někteří starší hráči, proč je hráč ze sedmé třídy herní inteligencí převyšuje.

Jinak bych chtěl všechny pochválit. Vyhráli jsme a konečně dali plno branek. I když musím říct, že soupeř měl gólmana z devátých tříd, ročník 1992. Z naší strany byly k vidění pěkné akce, třeba Kuba Pořický s Pepou Ptáčníkem. Ale nejlépe se utkání povedlo Ondřejovi s Dmitrijem.“

Play off klepe na dveře, ale nechceme se zbláznit!

„Do konce základní části zbývá poslední dvojkolo. Nic ale neměníme, nechceme se zbláznit, že bychom začali s blížícím se play off třeba dvoufázově trénovat. To ne. Pokračujeme pořád v naší filozofii, kterou jsme měli i za pana Kopřivy. Někteří tvrdí, že se má před začátkem vyřazovacích bojů přidat, ale já jsem opačného názoru. Spíš ubereme. Kdybychom do toho najeli, už bychom nechytili začátek play off. To by nebylo ono.“

Předchozí díly:

Zápisník Josefa Turka #10 - A dost, takhle by to dál nešlo!

Zápisník Josefa Turka #9 - Úspěch v podobě jistoty play off nás moc těší

Zápisník Josefa Turka #8 - Dvě utkání plus nula bodů, rovná se špatný spánek