Sezóna 2003-2004: Pachuť 13.místa

Jarní euforie z nečekaného postupu do play-off vyprchala nečekaně brzy. Bezprostředně po skončení posledního čtvrtfinálového utkání se s týmem rozloučil trenér Jan Neliba, který se rozhodl zkusit štěstí v Českých Budějovicích. Nejlepší vsetínský střelec Radim Kucharczyk vyrazil na zkušenou do finského Ilvesu Tampere, Vsetínu dali vale také zkušení forvardi Marian Kacíř a Martin Kotásek.

2003-2004Nové trenérské duo Tabara - Režnar přivítalo útočníka Michala Hudce ze Slovanu, nejvýraznější jarní posilu, dále pak matadora Josefa Štrauba, útočníka Pavla Selingra a obránce Martina Vyrůbalíka. A jako obvykle i kupu ambiciózních mladíků v čele s Lubomírem Štachem, Robinem Kovářem nebo Radimem Hruškou.

Panoval-li před začátkem sezóny na Lapači mírný optimismus, přípravné zápasy a samotný začátek soutěže rozhodně neměly ambice pobavit vsetínského fanouška. Varováním mohl být už fakt, že v předsezónních utkáních prohrál Vsetín všechny své zápasy s extraligovými týmy a zvítězil pouze nad prvoligovou Opavou a Jihlavou. Během srpna testovali trenéři přes třicet hráčů, optimální sestava se však rodila ve velkých bolestech.

2003-2004Samotný start extraligy byl pro Vsetín nejhorší během jeho desetiletého působení v nejvyšší soutěži. Jediné vítězství během úvodních šesti kol srazilo tým na dno tabulky, těsně před beznadějně se potápějící České Budějovice. S nimi také vyšel vítězně v duelu o černého Petra již v 7.kole - díky tomu také Jan Neliba předčasně ukončil své působení na českobudějovické střídačce. Nicméně podobných radostí si mužstvo ani fanoušci příliš nedopřávali, po první čtvrtině soutěže patřilo Vsetínu 12.místo s vizitkou druhého nejméně produktivního útoku soutěže. Vsetín prohrával své zápasy často rozdílem jediné branky, jeho obrana naopak patřila k nejméně prostupným z celé extraligy. Radovan Biegl se v konečném účtování stal s velkým náskokem nejvytíženějším brankářem soutěže.

Změny v týmu, který si zpočátku dělal ambice na play-off, na sebe nenechaly dlouho čekat. Již v utkání 4.kola oblékl vsetínský dres třinecký hromotluk Jiří Hašek, z Karlových Varů přibyl tvořivý centr Libor Pavliš. Do Liberce oproti tomu odešel odchovanec Petr Vampola.

2003-2004Ročník 2003/04 byl vůbec bohatý na "hodinová hostování." Kolotoč kratičkých přestupů vedli především Vsetín se Spartou. Ve Vsetíně se na jeden zápas objevil prostějovský Radek Procházka, výměnou za Martina Vyrůbalíka přišel na pouhé tři zápasy Jaroslav Mareš, stejný počet sehrál útočník Petr Chytka. Zlínský Martin Čech nahradil na měsíc Marka Dubce, opavské duo Sochorek - Šebesta zase stíhalo plnit povinnosti v obou klubech až do vyčerpání všech sil. V lednu na Vsetíně krátce zazářil z Pardubic vypůjčený Tomaz Razingar a jedno utkání "za trest" sehrál za Vsetín také Radim Tesařík ze Zlína.

Nejvýraznější změnou se však nakonec ukázal prosincový návrat trenéra Jana Neliby na vsetínskou střídačku. V deseti utkáních po jeho příchodu Vsetín šestkrát zvítězil, ve 42.kole se přiblížil na rozdíl pouhých dvou bodů od posledního postupového místa do play-off. Jenže po následných prohrál s bezprostředními tabulkovými soupeři z Litvínova a Karlových Varů se vidina možného postupu do play-off stala utopií. Od té chvíle se už tým soustředil na udržení dostatečné vzdálenosti od posledních Českých Budějovic. Tři poslední prohrané zápasy poslaly tým nakonec na nelichotivé 13.místo - nejhorší ve vsetínské extraligové historii.

2003-2004Vsetín za celou dobu základní části nenašel jasného střelce. Dle konečných statistik byl nejlepší Zdeněk Sedlák s 12 brankami, z nich však 7 vstřelil v dresu Plzně, resp. Sparty. Nejlepšími střelci Vsetína se tak stali Demel, Hudec a Selingr, všichni zaznamenali 9 gólů. Pouze ve čtyřech zápasech se vsetínští hokejisté přehoupli přes 4 vstřelené branky. O mnohém vypovídá skutečnost, že v první čtvrtině soutěže byl na špici vsetínských střelců zadák Patrik Luža. Svou roli také sehrála marodka u klíčových hráčů: Josef Štraub většinu sezóny promarodil se zraněným kolenem, Tomáše Vaka skolily na více než měsíc neštovice, v klíčových závěrečných zápasech chyběl pro pochroumané stehno Libor Pavliš.

Byla to zvláštní sezóna, kde nad sportovní stránkou věci převážily úspěchy na ekonomickém poli. Vsetín dva ročníky po sobě přežíval bez jasného hlavního partnera, což se změnilo až na sklonku roku 2003, kdy tento dlouho osiřelý post obsadila společnost Česká spořitelna. Díky jejímu vstupu se podařilo stabilizovat rozpočet a po jedenácti letech došlo v klubu na změnu barev. Žlutozelenou kombinaci vystřídaly modré odstíny České spořitelny.

Sestava 2003-2004: Biegl (Masný, Plšek) - Jaškin, Frolo, Luža, Polák, Kuboš, Němec, Vyrůbalík, Kowalczyk, Kučný, Štach, Horák M., Horák R., Hrabal, Tesařík, Spitzer - Hudec, Pavliš, Demel, Dubec, Stantien, Vak, Selingr, Ambruz, Sedlák, Štraub, Vampola, Razingar, Hruška R., Sochorek, Šebesta, Mareš, Valko, Prokop, Procházka R., Sochor, Čech M., Vávra, Badiura, Květoň, Kovář, Mikšan, Chytka

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov