Z dramatického souboje s Technikou bere dorost bod

Radek Bařina • 29.09.2018

Velmi nepovedený vstup měli dorostenci VHK Vsetín do zápasu s Technikou Brno. Po čtyřech minutách totiž prohrávali 0:2. V dalších minutách se Valaši postupně rozjeli, získali herní převahu, když se jim však v úvodu třetí třetiny konečně podařilo vyrovnat, inkasovali o chvíli později branku na 2:3. Přesto se Vsetínští nevzdali, znovu srovnali a po šedesáti minutách tak vydolovali jeden bod. O tom druhém se nakonec rozhodovalo až v samostatných nájezdech. V nich byla poměrem 2:1 úspěšnější Technika, z Lapače tak odjíždí s výhrou 4:3.

ELIOD Extraliga dorostu - 6. kolo - 1. část so 29.9.12:00
HC Technika Brno
3:4sn(0:2, 1:0, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 22. Kočí (Dědek), 41. Dědek (Půček, Babeliak), 54. Kočí (Kuchařík, Bednařík) – 3. Irajn (Frýza), 4. Fornal (Navrátil, Maštalíř), 44. Plevka (Fornal), rozh. náj. Navrátil. Rozhodčí: Cabák – Novák, Štefková. Vyloučení: 5:8 navíc Maštalíř (TEC) 10 min OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 112. Střely na branku: 49:23. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

VHK ROBE Vsetín: Tkadlec – Mikula, Velikovský, Kočí, Dořičák, Prčík, Kuchařík, Kunst – Bednařík, Rybár, Jurek, Babeliak, Urban, Půček, Dědek, Čajanová
HC Technika Brno: Nešpůrek (Bílek) – Kučírek, Růžička, Groch, Irajn, Šupa, Navrátil – Vrzal, Mareček, Líska, Přidal, Kubový, Plevka, Frýza, Maštalíř, Hrnčíř, Fornal, Filípek.

Do souboje tabulkových sousedů vlétla brněnská Technika pěkně zostra. V úvodním náporu si vynutila přesilovku, kterou sice neproměnila, pár sekund po jejím skončení ale vypálil Štěpán Irain a jeho přesná střela zapadla přesně k tyči Tkadlecovy brány. O půl minuty později už to bylo 0:2. Michal Fornal zůstal zcela zapomenut na hranici domácího brankoviště a nebyl tak pro něj problém usměrnit přihrávku do odkrytého kouta branky.

Domácí byli jako opaření a k ohrožení hostující svatyně se tak dostali až po sedmi minutách hry. Poté se jim však přeci jen podařilo nastartovat motory, vyrovnali hru a s přibývajícími minutami začali mít mírně navrch. Hodně blízko ke snížení byl Půček, po pěkné kombinaci ale nedokázal usměrnit těžkou přihrávku do odkryté brány. O chvíli později to tak mohli být Brňané, kdo zvýší svůj náskok, Mareček ale ve dvou šancích v rychlém sledu ztroskotal na Tkadlecovi. V závěru periody si první přesilovku zahráli i domácí. Blízko ke snížení byl Dořičák, který od modré trefil břevno. Úspěchem nedopadla ani série dorážek Přidala z bezprostřední blízkosti, po dvaceti minutách tak vedla Technika 2:0.

Co se Vsetínu nepovedlo v první třetině, povedlo se mu hned v úvodu druhé. Václav Kočí vypálil od modré, Nešpůrek puk přes houštinu těl neviděl a střela zapadla přesně k jeho pravé tyči. Snížení odstartovalo velký vsetínský nápor. Velikovského střelu z levého křídla ale vytěsnil Nešpůrek se štěstím mimo tři tyče a o chvíli později zachránila hosty ve vsetínské přesilovce tyč.

Od dvacáté páté minuty se s vyloučeními na Lapači roztrhl pytel, hru v pěti jsme tak ve zbytku třetiny takřka neviděli. Vsetín hrál přesilovek více, tři čtvrtě minuty dokonce v pěti proti třem, ani dvojnásobnou výhodu ale přetavit v branku nedokázal. A tak to Valaši zkoušeli i v oslabení, Technika totiž v této fázi utkání nehrála přesilovky vůbec dobře. V jedné z nich se sám na gólmana hostů řítil Bednařík, Nešpůrek však proti jeho zakončení pod víko předvedl skvělý zákrok vyrážečkou. A když tentýž vsetínský hráč promáchl puk před odkrytou brankou v závěru druhé třetiny, nesla si Technika do šaten těsný náskok 2:1.

Ve třetí třetině však Technika o náskok rychle přišla. V dohrávané přesilovce vypálil Půček, Nešpůrek puk vyrazil, ke své smůle však přímo do brusle dojíždějícího Matyáše Dědka, od níž se touš neomylně odrazil rovnou do sítě. Po půl minutě třetiny se tak začínalo od znova. Remíza ale nevydržela dlouho. Ve čtyřicáté třetí minutě si Brňané zahráli přesilovku a tu dokázali využít. Nikým neatakovaný Jakub Plevka si z rohu nabruslil s pukem až na mezikruží a přesnou střelou k levé tyči poslal hosty znovu do vedení. A nemuselo zůstat jen u toho. O tři minuty později měl velkou šanci Přidal, po průniku po pravém křídle branku těsně přestřelil.

Domácí se hnali za vyrovnáním, do šancí se ale příliš nedostávali. Až ve třiapadesáté minutě se do úniku dostal Kočí, bekhendovou kličku ale zakončil do gólmanovy lapačky. O pár sekund později mohl na druhé straně rozhodnout Fornal. Ukázkově proslalomoval domácí obranou, obešel i brankáře, zasunul puk za jeho záda a zvedal ruce. Jenže gólman Tkadlec v poslední chvíli dokázal vykopnout puk špičkou brusle a tento klíčový zákrok zřejmě zachránil Vsetínu body. Hned z protiútoku totiž vystřelil z pravého křídla Václav Kočí a na jeho střelu na vyrážečku gólman Techniky nedosáhl.

Tentýž hráč mohl o chvilku později strhnout vedení na vsetínskou stranu, napálil však pouze břevno. Dvě minuty před třetí sirénou to tak mohli být hosté, kdo strhne výhru na svou stranu. Hned dva útočníci se totiž řítili na osamoceného gólmana, Plevka ale dostal přihrávku na poslední chvíli a nedokázal už zvednout puk přes Tkadlecovu výstroj. Po šedesáti minutách tak skončilo utkání 3:3.

Prodloužení začalo nevyužitou domácí přesilovkou. Vsetín byl aktivnější i ve zbytku nastavené pětiminutovky, skórovat ale nedokázal a o druhém budu proto musely rozhodovat až nájezdy. Za hosty se trefili Groch a Ondřej Navrátil, za Vsetín pouze Půček. Druhý bod tak po vítězství 4:3 putuje do Brna.