Vyrovnané utkání v Porubě skončilo vítězně pro Vsetín

Anna Pavlína Sedláčková, Patrik Rošič • 29.02.2020

Již od první třetiny bylo utkání velice vyrovnané a do kabin se odcházelo za stavu 0:0. Ale hned na začátku druhé periody se dvakrát prosadili Porubští, kteří se tak dostali do vedení, ve kterém setrvali téměř po celou třetinu, kdy se dvě minuty před koncem prosadili Vsetínští. V první polovině třetiny nepadly žádné góly. To až v 54. minutě Vsetín dorovnal a vypadalo to na prodloužení, ale pár sekund před koncem se Valaši prosadili ještě jednou a zajistili si tak všechny body do tabulky.

ELIOD Extraliga dorostu - 18. kolo - 2. část so 29.2.18:00
HC RT TORAX Poruba 2011
2:3(0:0, 2:1, 0:2)

Branky a nahrávky:21. Vehovský (Krz. Macias, Halata), 22. Chovanec – 38. Tobola (Kočí, Čajanová), 54. Kuchařík (Kunst, Dědek), 60. Kočí (Kunst, Babeliak). Rozhodčí:Novák – Bartek, Zicháček. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 220. Střely na branku: 21:50 (9:7, 8:26, 4:17). Průběh utkání: 2:0, 2:3.

HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Hlaváč, Černý, Kac. Macias, Bechný, Borkovec, Gelnar – Lambert, Koudelný, Ślusarczyk, Vehovský, Krz. Macias, Hradil, Halata, Chovanec, Stodůlka, Kovalčík.
VHK ROBE Vsetín: Janura – Velikovský, Kočí, Fojtík, Krajčík, Kunst – Bednařík, Babeliak, Tobola, Adámek, Kuchařík, Hrnčíř, Dědek, Turek, Čajanová, Jurek.

Úvod utkání vyšel jednoznačně lépe Porubě. Už ve čtyřicáté páté vteřině utkání mohl poslat domácí do vedení Maxim Vehovský, jenže Patrik Janura se proti jeho střele z první dokázal včas přemístit. Následně šli dvakrát za sebou v krátkém sledu Vsetínští na trestnou lavici. Porubští si dokázali vytvořit nebezpečné šance, ale hostujícího gólmana nepropálili. Ještě jednu velkou šanci před úvodní sirénou si vytvořil Pavel Chovanec. Jeho střela orazítkovala pravou tyč Janurovy Brány. Do šaten se tak šlo za bezbrankového stavu.

I začátek následující části patřil Porubským, jelikož už ve dvacáté sedmé vteřině druhé třetiny poslal Porubu do vedení Maxim Vehovský, který poslal kotouč do branky mezi Janurovy betony. Za minutu se Porubští radovali podruhé. Pavel Chovanec svou pohotovou dorážkou upravil skóre na 2:0. Poruba jako by polevila a najednou kralovali na ledě Valaši. Pár minut před koncem třetiny přece jen hosté snížili. Tomáš Tobola propálil přesunujícího se Marka Slíže.

Vsetínští do poslední části doslova vlítli a tlačili Porubu v útočném pásmu jen jak se dalo. Olej do motoru Valachů přidalo vyloučení na straně domácích. Ani to však nedokázali hosté využít, ale následný tlak po přesilové hře ano. Dominik Kuchařík tečoval ránu Kunsta a vyrovnal na 2:2. Přibližně osmdesát tři sekund před třetí sirénou si šel sednout na trestnou lavici Kacper Macias a hostům se naskytla velkolepá možnost naklonit zápas na svou stranu. To se jim i povedlo. V čase 59:51 rozhodl o výhře Vsetína Václav Kočí