Výborně! Starší dorostenci udolali Mladou Boleslav

Jan Tajzler • 02.02.2018

Do Vsetína tentokrát přicestovala Mladá Boleslav. Souboj mezi třetím a čtvrtým celkem nadstavbové skupiny přinesl branky až ve třetí třetině. Valaši se dokázali nejprve prosadit při dvojnásobné početní výhodě, aby hned záhy odskočili do dvoubrankového náskoku. Mladá Boleslav se namísto vstřelení kontaktní branky dostala do potíží ve vlastním oslabení, kdy trestné střílení proměnil Matiaško. Přesto dokázali Středočeši utkání zdramatizovat a snížit na rozdíl jediné branky, Vsetín si však závěr zápasů pohlídal a na Lapači tak cenné tři body zůstávají.

ELSD - 39.kolo pá 2.2.17:45
BK Mladá Boleslav
3:2(0:0, 0:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 45. Půček (Jenáček, Matiaško), 46. Půček (Petriska, Vašenka), 50. Matiaško (TS) – 53. Houška V. (Červenka, Zajíček), 55. Dotter (Houška V., Zajíček). Rozhodčí: Smilek – Novák, Rožánek. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 138. Střely na branku: 40:37. Průběh utkání: 3:0, 3:2.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Jenáček, Ondračka, Lašák, Kožený, Mikulenčák, Fojtášek, Vávra – Půček, Matiaško, Klímek – Baďura, Petriska, Vašenka – Lukačka, Pernický, Krupa.
BK Mladá Boleslav: Mašek – Novotný, Sýkora, Dotter, Houška M., Červenka, Klikorka, Imlauf – Zajíček, Simon, Novák, Čermák, Houška V., Jindra, Grim, Jelínek.

Úvodní třetina extraligového utkání nepřinesla nikterak atraktivní podívanou. Chvíle vzruchu přinesla až přesilová hra v podání Mladé Boleslavi, ve které zahrozil po přihrávce Klikorky Jindra, ale ani nadvakrát se mu nepodařilo překonat pozorného brankáře Málka. Vsetín si slibnou příležitost vypracoval v 11. minutě, Lukačka si zpoza branky všiml dobře postaveného Krupy, jenž se snažil okamžitě vypálit, ale také hostující brankář Mašek svůj tým podržel. Blízko k první brance v utkání měl Vsetín v početní výhodě, kterou zahrával od času 12:19, Kožený posílal přihrávku přes šíří pásma na Vašenku, ten puk sice ideálně nezpracoval, ale od brusle vsetínského útočníka se puk odrazil jen těsně mimo mladoboleslavskou bránu.

Nepříliš rychlé tempo hry nesvědčilo tvorbě brankových příležitostí, o kotouče se bojovalo spíše ve středním pásmu. Přesto mohl Vsetín před první sirénou otevřít skóre, Matiaško si narazil puk s Klimkem a prvně jmenovaný pak z pravého křídla postupoval zcela sám na Maška, bekhendem však beton hostujícího brankáře obhodit nedokázal a první třetina končila za bezbrankového stavu.

Druhá perioda přinesla mnohem vyšší tempo hry a činila se zejména Mladá Boleslav. Již v první minutě druhé dvacetiminutovky zahrozil nejprve Vladimír Houška, jenž po přihrávce Dottera mohl vsetínského brankáře překonat z bezprostřední blízkosti, ale ve své příležitosti selhal. Vsetínská obrana pak otevřela prostor také pro individuální akci Grima, ten však se svým bekhendem na pozorného Málka rovněž nevyzrál.

Středočeši byli ve druhé třetině nadále aktivní a ve 23. minutě opět vsetínská obrana musela řešit kombinaci v podání Imlaufa, jenž poslal kotouč do levé strany Vladimíru Houškovi, ten ještě vylepšil pozici pro Zajíčka, ale ani on nedokázal přesně zamířit a vyzrát na brankáře Vsetína. Valaši přerušili nápor Mladoboleslavských vybojovanou početní výhodou, ve které se Valachům dokonce podařilo dostat kotouč za Maškova záda, ale pro postavení útočícího hráče v brankovišti nemohla být tato branka uznána. Mladá Boleslav oslabení ustála a v polovině základní hrací doby byla znovu blízko vedoucí brance. Do samostatného úniku se řítil Čermák, ale trefil pouze horní tyč vsetínské svatyně.

Mladá Boleslav měla ve druhé třetině k dispozici další dvě početní výhody, ale nedokázala se ani jednou prosadit, přesto znovu hrozila při vyrovnaném počtu hráčů na ledě. Ve 36. minutě vedl akci dva na jednoho Zajíček, dokázal dostat puk na Dottera, jenž okamžitě pálil z voleje, ale vsetínský Málek vytasil pohotovu lapačku a nadále trápil hostující útočníky. O dvě minuty později ztroskotal v samostatném úniku Vladimír Houška, jenž se snažil vsetínského brankáře překonat střelou zápěstím, ale Málek měl svůj den. Vsetín mohl mladoboleslavskou nemohoucnost potrestat v samotném závěru druhé třetiny, ale Matiaško ve své snaze překonat Maška střelou nad lapačku neuspěl, a tak i druhá třetina končila za bezbrankového stavu.

Třetí třetinu zahájila nedisciplinovanost mladoboleslavských hráčů. Nejprve byl vyloučen Matěj Houška a krátce po něm i hostující kapitán Dotter. Vsetínu se rázem naskytla dvojnásobná početní výhoda, kterou v čase 44:33 dokázali Valaši využít, konkrétně Roman Půček, jenž po důrazu Vsetínských v předbrankovém prostoru zakončoval do odkryté brány. Neuběhla ani minuta a zelenožlutí slavili podruhé. Domácím se znovu vyplatil důraz do brankoviště a podruhé v zápase slavil Roman Půček. S Mladou Boleslaví mohlo být ještě hůře, to by ale Klímek po slibně sehrané kombinaci nesměl ztroskotat na tentokrát připraveném Maškovi.

Mladá Boleslav dostala v čase 48:31 k dispozici početní výhodu, ale namísto kontaktní branky si přidělala další problémy. Půček vyrazil do útoku a přesnou přihrávkou poslal do samostatného úniku Michala Matiaška ten byl nedovoleně zastaven a rozhodčí nařídil trestné střílení. V opakovaném nájezdu Matiaško uspěl, když dokonale vykoupal Maška v mladoboleslavské bráně. Vsetín zahrozil také v další početní výhodě soupeře, tentokrát upaloval na Maška zcela osamocený Vašenka, ale neodkázal přesně zamířit. Následně se Mladá Boleslav dočkala první branky v utkání, když početní výhodu využil přesnou střelou Vladislav Houška. Vstřelená branka hosty povzbudila a v čase 54:06 už to bylo jenom o jednu branku, když přihrávku zpoza branky v podání Vladimíra Houšky zužitkoval kapitán Samuel Dotter

Vsetín si pak mírně zkomplikoval závěr utkání, když byl v čase 56:14 vyloučen Jenáček, ale hosté přesilovou hru ani nedohráli, neboť se provinil také hostující Matěj Houška. Vsetín už ve zbytku utkání hlídal jednobrankové vedení a dokázal zvítězit za tři body. Program vsetínského staršího dorostu pokračuje v neděli na ledě Žďáru nad Sázavou.

Josef Turek (VHK ROBE Vsetín): Podali jsme výborný výkon podpořený ještě lepším výkonem gólmana Málka. V tomto zápase je nejdůležitější, že jsme vyhráli za tři body. Chtěl bych všechny hráče pochválit, hlavně za tu poslední třetinu, kdy jsme odskočili soupeři o tři branky. Poté jsme si to vyloučeními trochu zkomplikovali, ale jsem rád, že jsme to dotáhli do vítězného konce.

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav): Především chci pogratulovat soupeři k vítězství. Byl to vyrovnaný zápas, ve kterém rozhodovaly přesilovky. My jsme v nich nevstřelili ani branku, a naopak soupeři se podařilo skórovat. To rozhodlo. Jinak to byl ale výborný zápas.