Vsetínští junioři ani tentokrát nezklamali, Litomyšl přestříleli v každé třetině

Anna Pavlína Sedláčková, Helena Hegeďová • 10.01.2020

Hned v první třetině převzali iniciativu domácí, kteří se v polovině periody prosadili hned dvakrát a na konci třetiny přidali ještě jeden gól. Druhá část zápasu byla plná gólů, které padaly spíše ve prospěch domácích. Ale ani hosté nebyli pozadu, když se jim v 38. minutě podařilo prosadit v oslabení. Ve třetí třetině bylo zase plno vyloučení, a právě jednoho z nich se Valachům nakonec podařilo využít.

Extraliga juniorů - 30.kolo pá 10.1.19:15
HC Litomyšl
8:3(3:0, 3:2, 2:1)

Branky a nahrávky:12. Hilšer (Zeman, Vavřík), 13. Vašenka (Apolenář, Vrána), 20. Zeman (Ondračka, Hilšer), 28. Vavřík (Klímek, Hilšer), 34. Klímek (Zeman, Hilšer), 40. Ondračka (Klímek, Apolenář), 43. Hilšer (Ondračka, Klímek), 55. Vavřík (Klímek, Ondračka) – 24. Háněl (Dostál), 38. Večeřa, 46. Voříšek (Vytlačil, Večeřa). Rozhodčí: Blaha – Kučera, Kociňák. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na bránu: 42:25. Diváci: 82. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 7:2, 7:3, 8:3.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Holáň, Zeman, Kožený, Pernický, Houser, Ondračka – Hilšer, Apolenář, Pospíšil, Veselý, Vrána, Klímek, Vašenka, Vavřík, Frimel.
HC Litomyšl: Batěk – Myška, Bláha, Fila, Lipenský, Drbal, Zahradník – Voříšek, Háněl, Lichtag, Kašpar, Edl, Vytlačil, Večeřa, Dostál, Jakubec.

Vsetín začal utkání lépe, držel se v pásmu a měl i lepší pohyb. Ve dvanácté minutě přesné souhry při stabilním rozestavení využil Adam Hilšer, jenž nabídku od modré čáry neodmítl a od pravé tyče poslal kotouč do bližšího horního rohu. Během dalších dvou minut Valaši navýšili, střelou z pravého kruhu se prosadil Jan Vašenka. První dějství okořenila také bitka, po níž na trestnou lavici usedli Pospíšil, Frimel a Jakubec. Litomyšl ve své přesilovce 4 na 3 nic nevymyslela, naopak Vsetín se ozval ještě osmadvacet sekund před koncem, kdy střelu Toma Ondračky od modré tečoval Patrik Zeman.

Litomyšl nehrála vůbec odevzdaně, ve čtvrté minutě druhé třetině se prosadil Ondřej Háněl. Hosté najednou zablokovali modrou čáru a byli to oni, kdo se častěji dostával to útoku. I Vsetín se ale nakonec protlačil do ofenzivy. Michael Vavřík zametl puk do odkryté brány, načež zůstal ležet před brankovištěm a na střídačku mu museli pomoct spoluhráči.

Východočeši opět ztráceli tři góly a hnali se do útoku. Z mezikruží se však trefil Daniel Klímek, který navýšil náskok domácích. Ani v tuto chvíli to Litomyšl nevzdala a Martin Večeřa se z levého křídla prosadil ve vlastním oslabení. Střela to nebyla těžká a gólman Málek nebyl s jejím výsledkem vůbec spokojený. Náladu mu mohla zpravit branka Toma Ondračky, jenž se stačil prosadit ještě před koncem prostřední dvacetiminutovky.

Oba celky začaly třetí třetinu ofenzivně. Vsetín se zásluhou Adama Hilšera, který dokončil kombinaci k volné pravé tyči, prosadil v 43. minutě. Litomyšl odpovídala v 46. minutě, kdy Málkovi propadla střela Jakuba Voříška. Opět se jednalo o poměrně jasnou situaci, jejíž nevyřešení si Málek vyčítal. Valachům se po vyloučení Lichtaga a následné dvouminutovém trestu pro hráčskou lavici za nesportovní chování dostalo minutu a půl dlouhé přesilovky 5 na 3.

Domácí fanoušci za hlasitého povzbuzování očekávali další góly, jejich oblíbencům však na požadovanou desítku chyběla střelba. Ještě jednu branku však přidal Michael Vavřík, který využil přesilovou hru v 55. minutě. Vsetín svého soka zatlačil i v posledních minutách, ale gólman Batěk si se všemi pokusy poradil. Vsacané ve svém prvním zápase roku 2020 zvítězili poměrem 8:3.