Vsetínská juniorka jede, na Lapači si vylámal zuby i Havířov

Jan Tajzler • 03.10.2014

Celkem jednoznačné vítězství se zrodilo v pátečním podvečeru na vsetínském Lapači. Junioři přivítali v 7. kole Ligy juniorů celek AZ Havířov a již v první třetině udělali potřebný krok k dalšímu vítěství, když využili tři početní výhody a celkově ji vyhráli v poměru 5:0. Valaši však přišli o Filipa Stanislava, jenž ledovou plochu opouštěl na nosítkách. Nakonec se vsetínský brankostroj zastavil na čísle osm a hostující Havířov se čestného úspěchu dočkal až v samotném závěru utkání. V neděli zajíždí Jenáčkův soubor na led přerovských Zubrů.

LJ - 7.kolo pá 3.10.16:30
8:1(5:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 8. Stanislav (Bumbál, Svozílek), 9. Kuchařík (Zuzaník), 13. Grygar (Zuzaník, Kuchařík), 20. Surý, 20. Hryciow (Vaněk), 33. Vašíček (Bumbál, Španko), 46. Zuzaník (Kuchařík), 47. Slováček (Hryciow) – 57. Schmied (Taras, Heinzl). Rozhodčí: Fiedler – P. Blaha, Valentík. Vyloučení: 1:6. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 8:0, 8:1.
VHK ROBE Vsetín: Stojar (Bůbela) – Španko, Surý, Hryciow, Bumbál, Svozílek, Vašíček, Konopka, Mikula, Kuchařík, Zuzaník, Grygar, Bouda, Slováček, Stanislav, Vaněk.
AZ Havířov: Turšner (od 21. Kostka) – Gawlas, Staš, Heinzl, Regoš, Potočný, Křibík, Vyčesaný, Churý, Šmíd, Caruk, Polak, Schmied, Lejčko, Taras.
Do zápasu vstoupili aktivně domácí hráči. Hned ve druhé minutě se sám před Turšnerem zjevil Španko, ale jeho střela v síti neskončila. Další velkou šanci měl po nahrávce od Slováčka Surý, ale ani on sám před Turšnerem branku nevsítil. Zápas se nesl v útočném duchu, šance se vytvářela obě mužstva.

V osmé minutě přihrál přesně do mezikruží na Filipa Stanislava Bumbál a vsetínský útočník přesnou ranou k tyči překonal Turšnera. Uběhlo pár vteřin a Vsetín se radoval znovu. Kuchařík vyhrál buly a Zuzaník nahodil puk směrem k soupeřově bráně, v letu touš ještě tečoval znovu Lukáš Kuchařík a Turšner byl bezmocný – 2:0.

Ihned po buly však přišel atak v rohu kluziště na Filipa Stanislava, který musel stadion opustit v nehokejové pozici na nosítkách. Šanci si vytvořili i hosté, kdy Churý oklamal brankáře Stojara, objel branku Vsetína a snažil se zakončit do prázdné klece, obránce Vaněk však brance do sítě zabránil. Ve třinácté minutě Vsetín využil přesilovku, kdy Zuzaník přesnou přihrávkou před branku našel volného Ondřeje Grygara, který doklepl puk za záda Turšnera a Vsetín se radoval z luxusního vedení 3:0.

Valaši nadále pokračovali v tlaku a vyzkoušeli si ještě dvě přesilové hry. Ve druhé padla další branka. Svou střelu dorazil za Turšnerova záda Surý. Valaši tak využili přesilovou hru a čekala je okamžitě další. Na modré čáře napřáhl ke střele Michal Hryciow a Turšner v bráně neměl dostatečně dobrý výhled a puk tak proletěl mezi jeho výstrojí do brány. Vsetín vedl 5:0 a mohl spokojeně odcházet do šatny.

Do druhé třetiny vstoupili hosté se změnou v brance. Turšnera nahradil Kostka. Zelenožlutí ve druhé třetině kontrolovali hru, snažili se hrát ze zabezpečené obrany, ale i tak měli jasně navrch. Krátce po načnutí druhé poloviny zápasu byli Vsetínští v tlaku, který dokázal přetavit v gól tvrdou ranou od modré čáry Vojtěch Vašíče a domácí vedli už 6:0.

V pokročilém čase druhé třetiny se k přesilovce dostali konečně i hosté, ale až na pár nepřesných ran od modré čáry se k vážnější šanci nedostali. Do konce třetiny se nic zásadního neudálo a i po dvou třetinách byl tak rozdíl skóre více než optimistický pro domácí.

Třetí třetina pokračovala v tradici, tedy tlakem Vsetína. Ten zúročil brankou v šestačtyřicáté minutě Josef Zuzaník, když doklepl puk za záda Kostky. O minutu později přišla akce Ondřeje Slováčka, jenž si řekl ve středním pásmu o přihrávku a rozjel se směrem k brance Havířova. Ve velké rychlosti si hodil puk za brusle a trochu na způsob branky Tomáše Hertla proti Rangers vsítil osmou branku domácího týmu.

AZet v tuto chvíli už na ledě působil elmi odevzdaně. Nakonec se však zvedli a vsítili alespoň jednu čestnou branku. O tu se postaral Dominik Schmied po přihrávce od jmenovce Tarase. Do konce zápasu už jsme branku neviděli a zápas tak skončil jasným vítězstvím Vsetína 8:1, který prodloužil sérii vítězství už na sedm utkání v řadě.