Úžasný obrat proti Technice! Junioři ovládli prodloužení

Helena Hegeďová • 26.01.2024

Ač junioři do zápasu vstoupili aktivně, trápila je po celou dobu utkání nepřesná koncovka. Také to byl důvod, proč se z ojedinělých akcí dostala do dvoubrankového vedení hostující Technika. Vsetínští se snažili o snížení, že Brněnští hokejisté si udržovali pohodlný náskok. Vše se změnilo až ve třetí třetině, kdy snížení na rozdíl jediné branky domácí výrazně nakoplo. Při hře bez gólmana, šest sekund před koncem základní hrací doby pak Valaši vyrovnali a šlo se do prodloužení, ve kterém domácí naplno využili psychickou výhodu z posledních minut třetího dějství.

Liga juniorů - 31. pá 26.1.19:15
HC Technika Brno
4:3p(0:1, 1:2, 2:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 33:29 Heinrich (L. Stodůlka, Koláček; 5/5), 42:05 Heinrich (Koláček; 5/5), 59:54 Kovář (L. Stodůlka, Matějíček; 5/5), 62:40 L. Stodůlka (Šedlbauer, Koláček; 3/3) – 10:22 Zduba (Červenka; 5/5), 23:53 Sladký (Zduba, Červenka; 5/5), 37:41 Trögner (Novotný; 5/5). Rozhodčí: Šico – Kociňák, Viskot. Diváci: 88. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3.

VHK ROBE Vsetín: Pavlíček – Šedlbauer, Mošnička, Machů, Fojtík, Zedek, M. Stodůlka, Herman – Heinrich, Urge, Cakl, Juráň, Kovář, Ostrčil, Matějíček, Koláček, L. Stodůlka, Urbánek.
HC Technika Brno: Hnízdil – Svoboda, Kadaňka, Spanel, Hejduk, Hrabinec, Rossokha, Čaňo – Smrž, Novotný, Zelinka, Večerka, Sladký, Kučera, Červenka, Zduba, Straka, Trögner, Pigl.

V první třetině začali lépe domácí, ale byla to Technika, kdo se dostal do větších šancí. Hosté se v oslabení dostali do situace dva na dva, přičemž Sladký obešel jednoho z hráčů Vsetína a měl volný prostor pro zakončení. Obešel i vsetínského gólmana, který navíc fauloval, ale gól z toho nakonec nebyl, protože si do brankoviště obětavě lehl Šedlbauer. Valaši byli ale i nadále aktivnější, drželi se v pásmu, ale vybrali si daň za svou nepřesnou střelbu. Jelikož puk nikdo v předbrankovém prostoru při předešlé akci netečoval, dostal se k němu v rohu Michal Červenka, který dlouhou přihrávkou vybídl Jakuba Zdubu. Ten už byl v ten moment za vsetínskou obranou a v individuální akci zakončil pod lapačku.

Zkraje druhé třetiny vyhrál Jakub Zduba vhazování na levém kruhu útočného pásma a poslal kotouč na Jindřicha Sladkého. Ten se střelou sice chvíli váhal, ale následně poslal kotouč přesně do levého horního rohu Pavlíčkovy branky. Stále přibývalo také vyloučení. Po Heinrichově přihrávce z levého kruhu pálil v mezikruží z první Lukáš Stodůlka. Hnízdil se zrovna přemisťoval, byl více nad ledem a nemohl tak zasáhnout levým betonem. Nakonec tak k ledu přiložil svou lapačku, do které kotouč schoval.

Domácí se v přesilovce i nadále tlačili do brankoviště a Cakl byl přesvědčený, že skóroval. Pokud ne z první střely, tak z dorážky určitě. Rozhodčí ale rozpažil. Nakonec ale Valaši snížili při hře pět na pět. Hostující Straka se sice po buly v útočném pásmu dostal ke kotouči jako první, Adam Koláček byl ale následně pohotovější, přebral štafetu a dostal puk před Hnízdila. U mantinelu byl těsně bráněn, a tak počkal, až kolem pojede Lukáš Stodůlka, kterému kotouč přenechal. Ten už jen vybídl zcela volného Davida Heinricha, jenž zakončoval do odkryté brány.

Navíc mohlo být záhy vyrovnáno. Ürge v přečíslení dva na jednoho trefil betony hostujícího brankáře. Hostům se však vyplatilo počkat. Pigl sice zaparkoval před brankovištěm a byl připraven na jakoukoliv dorážku nebo přihrávku, ale Matěj Trögner to vzal na sebe. U mantinelu převzal kotouč a Pavlíčka z levého kruhu prostřelil do vzdálenějšího horního rohu. Domácí na začátku třetí třetiny nikam nespěchali, zrovna rozehrávali zpoza vlastní branky.

Kotouč šel podél mantinelu k Adamu Koláčkovi, který byl ve středním pásmu těsně bráněn, a tak poslal lehkou zadovku do míst, kde tušil spoluhráče. A právě tady si ve správný moment nabruslil David Heinrich, který sám před gólmanem zamířil přesně k levé tyči. Snížení Vsetínské povzbudilo natolik, že jich bylo všude plno. Za vyrovnáním si šli, trápila je jen koncovka. A nakonec už jen kroutili hlavou. Domácí se cpali do brankoviště, vytvořili si tlak u levé tyče, vytáhli gólmana z brány, ale ani to nestačilo. Mošnička pak měl problém se zpracováním volného kotouče na ose kluziště, ale i tak mohl zakončovat nad ležícího Hnízdila. V tomto případě do jeho střely skočil Červenka.

Necelé tři minuty před koncem základní hrací doby to pak domácí celek zkusil v šesti. Šancí bylo požehnaně, ale až šest sekund před koncem se zadařilo. Ve zmatku před brankovištěm to byl Filip Kovář, kdo dostal puk kolem pravé tyče za brankovou čáru. V prodloužení pak Valaši využili psychickou výhodu k dokonání obratu. Matěj Šedlbauer uhájil kotouč u mantinelu, kličkou zmátl soupeře a přihrál zcela volnému Lukáši Stodůlkovi, který střelou z první z mezikruží poslal puk po ledě přesně k levé tyči.