Těsný výsledek pro Olomouc. Dorostenci sestup neodvrátili

Anna Pavlína Sedláčková • 17.02.2022

Výsledek 3:4 proti Olomouci nezní pro dorostence špatně, jenže to byl zápas o všechno. V úvodu utkání se na Lapači dvakrát prosadili hosté. Valaši odpověděli, ale ve druhé části zápasu se prosadili pouze kohouti, kteří změnili stav na 1:4. V poslední periodě začal Vsetín gólově dotahovat. Před konečnou sirénou však domácí nevyrovnali. Vsetínským dorostencům se tak nepodařilo využít poslední šance na udržení v extralize. Další sezonu tak budou hrát o ligu níž.

Extraliga dorostu - 15. kolo - 2. část čt 17.2.19:15
HC Olomouc
3:4(1:3, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 15. Pejchal (Rigo, Škarka), 46. Raušer (Budín), 46. Rigo (Škarka, Pejchal) – 8. Jeřábek (Belan), 10. Bošek (Galvas, Marek), 19. Najman (Šenk, Konobejl), 31. Jeřábek (Belan, Konobejl). Rozhodčí: Rimmel – Wesley, Poláček. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 113. Střely na branku: 18:44. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 3:4.

VHK ROBE Vsetín: Konečný – Stodůlka, Kučný, Šedlbauer, Sadílek, Herman – Rigo, Bartoněk, Koláček, Juráň, Vaněk, Kovář, Škarka, Budín, Pejchal, Raušer.
HC Olomouc: Čerbák – Marek, Zimovčák, Šlahora, Bohatý, Vrána, Kalman,Galvas – Šulgan, Šenk, Miškovský, Najman, Jeřábek, Izák, Bošek, Konobejl, Neorel, Belan.