Šumperk porazil mladší dorostence 4:2

Kristýna Zigmundová, Helena Hegeďová • 15.01.2017

Hned v úvodu utkání se jako aktivnější celek jevil Vsetín, po pár minutách ho ale jakoby opustily síly a hostům se podařilo skórovat. Ve druhé třetině došlo k vyloučení jednoho z domácích hráčů, což nesly oba týmy těžce a při každé vhodné příležitosti se začali hráči pošťuchovat. Hra byla tedy hodně rozkouskovaná. Domácímu týmu se navíc podařila vsítit branka na 2:2, která nebyla uznána. To ještě víc podnítilo domácí tým, který si o pár chvil později vsítil branku vlastní. V závěru sice ještě snížil na 2:4 a snažil se tlačit do brány, to už k zvratu nestačilo.

ELMD - 2Č/10 ne 15.1.13:00
HK MD Šumperk
2:4(0:1, 0:1, 2:2)

Branky a nahrávky:41. Kunst (Lukačka, Šánek), 57. Vávra (Šánek, Lukačka) – 13. Vogel (Horký), 31. Scheuter (Žižlavský), 49. Žižlavský (Kaplan), 53. Kesler (Kaplan, Blaháček).Rozhodčí:Fiedler – Kučera, Valentík. Vyloučení:9:12 navíc Jenáček (VHK) do konce utkání, Urban (SUM) 10 minut OT. Využití: 0:1.V oslabení:0:0.Diváci:76.Střely na branku:19:35. Průběh utkání:0:2, 1:2, 1:4, 2:4.

VHK ROBE Vsetín: Ševců – Fojtášek, Vávra, Mikulík, Kuboš, Lukačka, Kunst, Sviták, Navrátil – Půček, Adámek, Dohnal, Jenáček, Baďura, Šánek.
HK MD Šumperk: Kašpar D. – Ott, Štrbík, Blaháček, Hrůzek – Hepnar, Kesler, Drlík, Vogel, Horký, Kaplan, Scheuter, Žižlavský, Kašpar J., Mácha, Urban, Vintr.

Začátek utkání byl ve znamení útočné aktivity domácího celku, který troskotal na nepřesnosti střel a nahrávek. Uprostřed první třetiny zazněla tyčka brány Ševců. Draci se dokázali před domácím gólmanem usadit, ani jim však puky nesedly. Nakonec se hosté přeci jen radovali, když kombinaci dokázal zakončit Radek Vogel. Hostující celek branka nabudila a Vsetín začal ztrácet. Vsacanům se nevyvedla ani nabídnutá přesilová hra, ve vlastním oslabení se ale na puku naopak drželi a zabránili Šumperku v navýšení skóre.

Z kraje druhé třetiny se domácí hnali do útoku, k čemuž jim pomohla také početní výhoda. Brankou zahrozil také Žižlavský na druhé straně, když vystřelil z levého kruhu. Při vyloučení Jenáčka se hosté dostali ke kombinaci, kterou nakonec zakončil gólem Adam Scheuter. Prostřední dějství bylo plné přerušení a trestů. Po vzájemném vyloučení ve 36. minutě byli aktivnější Valaši. Ale i Ševců měl ke konci třetiny hodně práce, když o navýšení stáli střelci předchozích dvou branek.

Dvaapadesát vteřin po startu třetí třetiny přišlo snížení ze strany žlutozelených. Stanislav Kunst se trefil po nahrávce Marca Lukačky. V minutě 44. usedl na trestnou lavici hostující Hepnar, čímž dal domácím možnost ke vstřelení vyrovnávací branky. První část hry při nevyrovnaném počtu hráčů se dařila spíše hostům, ke konci přesilovky však Valaši puk do branky dostali. Skóre se ale nezměnilo, jelikož rozhodčí gól neuznal.

Vsetínským se v dobrých pozicích před Kašparem nedařilo trefovat. U domácích stála smůla a gól do vsetínské branky, nakonec připsaný Martinu Žižlavskému, padl po odrazu od jednoho z jejich řad. Hosté se dostali do tříbrankového náskoku po individuální akci Marka Keslera, který poslal kotouč nad rameno. Konec zápasu byl opět vyhrocený a na ledě nechyběla ani potyčka. Poslední gólové slovo řekl v 57. minutě Matěj Vávra, když Kašpara propálil střelou od modré, snížil a určil tak konečný stav zápasu.