Starší dorostenci vezou do odvety nadějnou remízu

Radek Bařina • 08.03.2012

Cennou remízu v podobě 1:1 vyválčili starší dorostenci VHK v prvním osmifinálovém zápase na ledě Třince. Domácí se ujali vedení ve 24. minutě zásluhou Franka, další příležitosti Ocelářů ovšem zmařil výborně chytající Svoboda a domácí toho v závěru litovali. Martin Kohout totiž v 54. minutě dokázal potrestat zaváhání v třinecké rozehrávce a svou trefou stanovil výsledek zápasu na 1:1. Odveta, která s konečnou platností rozhodne o postupujícím do čtvrtfinále, se bude hrát na Lapači v sobotu od 15:30.

ESD - OF1 čt 8.3.14:00
HC Oceláři Třinec
1:1(0:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 24. Franek (Kasala) - 54. Kohout. Rozhodčí: Šír - Hrubec, Řezáč. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 325. Střely na branku: 28:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1.
HC Oceláři Třinec: Němec - Cienciala D., Růžička, Kovařčík, Samek, Kasala, Pěnčík, Kofroň, Mičulka, Valíček, Rataj, Derkowski, Cienciala A., Heider, Zahradníček, Franek, Běhal, Ohera, Christov, Foltýn, Jaroš
VHK ROBE Vsetín: Svoboda - Žabčík, Zvonek, Surý, Neuwirth, Stupka, Hryciow, Forch, Kohout, Stodůlka, Vašíček, Helešic, Kuchařík, Ščotka, Zuzaník, Svozílek, Grygar, Šjafotdinov, Mikula

Úvod klání nabídl aktivní a atraktivní hokej. Šance se tvořily na obou stranách, utkání od úvodu kralovali oba brankáři. Do vedení mohli jako první jít domácí, Kofroň ale v dobré šanci trefil jen beton hostujícího brankáře. Z následné protiakce se mohl radovat vsetínský Zvonek, ten ale ztroskotal na betonech gólmana Němce.

Dobré šance se pak střídaly na obou stranách, i nadále ale pány nad děním na ledě byli oba gólmani. Jak Karel Němec, tak Miroslav Svoboda předváděli neskutečné zákroky. Svobodovo kouzlo vydrželo ale jen necelých čtyřiadvacet minut. Kotouč se od Lukáše Kasaly dostal k nehlídanému Tomáši Frankovi, který se nijak nerozpakoval a střelou z voleje propálil dosud stoprocentního brankáře Vsetína.

Hra se poté trochu uklidnila, na větší šance si diváci ve Werk aréně museli počkat do poloviny zápasu. V šanci byli opět domácí, jmenovitě Tomáš Rataj. Ten se dostal za vsetínskou obranu a chtěl si položit brankáře Svobodu. To se třineckému forwardovi povedlo, v závěrečné fázi ale trefil jen vyrážečku hostujícího brankáře. Hosté mohli odpovědět v sedmatřicáté minutě, když Němcovi po jednom zákroku vypadl puk. Dezorientovaný Němec nevěděl, kde se kotouč nachází. Naštěstí pro domácí hráče poblíž nebyl žádný z hráčů v zelených dresech, který by dorazil puk do sítě.

Také poslední dvacetiminutovka přinesla několik slibných šancí. Navýšit vedení Třince mohl Vít Christov, který se ve vlastním oslabení dostal k zakončení. Christov mířil na vyrážečku, Svoboda v tu dobu podržel svůj tým. Hosté se poté dokázali dostat do neskutečné šance, brankář Němec ale v leže dokázal zastavit střely Kohouta a Šjafotdinova. Další akci hostů už ale Němec zastavit nedokázal. Třinečtí hráli přesilovku, na vlastní modré chyboval Mičulka. Do samostatného úniku dosta hostující kapitán Martin Kohout. Jeho akci chtěl Němec zastavit včasným výjezdem z branky, Kohout ale zachoval chladnou hlavu, udělal kličku do strany a poslal kotouč do prázdné branky.

V závěru utkání ještě v dobré šanci byli Neuwirth, Šjafotdinov, či domácí Růžička s Davidem Ciencialou. Jelkož ani jeden neuspěl, skončilo první klání remízou. Třinec – Vsetín 1:1.

Miroslav Macháček (Oceláři Třinec): Odehráli jsme dobré utkání, svou situaci jsme si ale sami zkomplikovali. Neproměnili jsme spoustu šancí. Celý mančaft poctivě odmakal utkání, hrál na hraně svých možností. Teď jsme v poločase, je to v podstatě nula nula, ten kdo vyhraje, tak postoupí. Šance jsou naprosto vyrovnány, já doufám, že šťastnější nakonec budeme my.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): Série je v poločase, výsledek 1:1 pro nás znamená dobrou výchozí pozici před odvetou. My jsme tady jeli uhrát nějaký příznivý výsledek, abychom měli v sobotu o co hrát. V této kategorii to je ale velmi ošemetné, protože můžeme venku vyhrát 3:0, pak ale doma prohrát 0:4. Jak my, tak Třinec má stále o co hrát, sobotní utkání bude velmi zajímavé. S dnešním výsledkem jsme spokojení.