Starší dorost veze bod z Mladé Boleslavi

Jan Tajzler • 11.01.2014

Vyrovnané utkání se odehrálo v rámci 4.kola skupiny B RAKO Extraligy staršího dorostu v Mladé Boleslavi. Hostující Vsetín se dostal zásluhou Strmisky do jednobrankového vedení. Těsný náskok drželi Valaši až do třetí třetiny, zde se však domácí Bruslaři vzchopili a dokázali otočit stav utkání. Když už se zdálo, že tři body zůstanou v Mladé Boleslavi, dokázal Vsetín využít hru v šesti hráčích a Ondřej Tydlačka poslal v čase 59:26 utkání do prodloužení. Zde se však nerozhodlo a na řadu přišly samostatné nájezdy, o bonusovém bodu navíc pro domácí rozhodl hned prvním nájezdem Veselý. Valaši tak dokázali bodovat již popáté v řadě.

ELSD - 32.kolo so 11.1.12:00
BK Mladá Boleslav
3:2sn(0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 45. Vajsejtl (Durdil, Tůma), 51. Planý (Prokop) – 8. Strmiska (Svozílek, Augustín), 60. Tydlačka (Mikula). Rozhodčí:Wagner – Grundler, Kettner. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání:0:0, 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
BK Mladá Boleslav: Růžička (Kořínek) – Semrád, Rečinský, Adamík, Tůma, Žalud, Mašek, Mattis – Macura, Průšek, Prokop, Musliu, Vajsejtl, Vaníček, Planý, Skořepa, Němec, Veselý, Sedmík, Durdil
VHK ROBE Vsetín: Bechný (Gerža) – Vítek, Weintritt, Augustín, Svozílek, Hohl – Rýpar, Hořanský, Kovář, Konopka, Lainka, Mikula, Janošek, Tydlačka, Grygar, Toman, Miko, Strmiska

Bruslaři nevstoupili do utkání vůbec špatně. Už ve druhé minutě se dokázal dostat do dobré příležitosti Sedmík, ale nebyl proti brankáři Bechnému úspěšný. Aktivitu domácích ale záhy ukončilo vyloučení Jakuba Durdila, který si šel odpočinout na trestnou lavici za zdržování. Toto vyloučení tak rozjelo řadu nudných přesilovek na obou stranách. Sotva se totiž Durdil posadil, už byly síly na ledě vyrovnané, díky Kovářovi a jeho sekání.

V sedmé minutě se ale Durdil na trestnou lavici vydal podruhé, a to mělo za následek první změnu stavu. Augustín vybojoval puk v útočném pásmu, nahrál go Svozílkovi, který už jej jen přiťukl Petru Strmiskovi, který překonal domácího brankáře Růžičku. To bylo kromě mnoha dalších vyloučení z první třetiny vše podstatné.

Ve druhé třetině se domácím hráčům dostalo hned dvakrát příležitosti hry pěti proti třem. Ani jednou však nebyli Bruslaři úspěšní. Druhá třetina se velmi kouskovala, což nahrávalo hostům, neboť si domácí nebyli schopni vytvořit souvislejší tlak. Největší šanci ke vstřelení gólu si tak vytvořil až Jiří Veselý sedmadvacet vteřin před koncem třetiny, když trefil tyč Bechného branky. Puk se ale od tyče ke smůle domácích odrazil pod záda brankáře Vsetína.

Ve třetí třetině byla jasně lepším mužstvem Mladá Boleslav. Bruslaři hosty ze Vsetína sice tlačili, ale vytvořit si pořádnou šanci ke vstřelení branky se jim moc nedařilo. Ve čtyřicáté páté minutě už se ale domácí přeci jen mohli radovat. Trio Jakub Durdil, Dominik Tůma a Pavel Vajsejtl přeci jen obranný blok hostí překonali a puk se posledně jmenovanému povedlo dostat i za Bechného záda.

Bruslaře vstřelená branka pořádně nabudila a v padesáté první minutě dokonal obrat. Prokop vybojoval kotouč pro Jakuba Planého, a stav zápasu byl rázem 2:1 pro domácí. Když už se zdálo, že je o vítězi rozhodnuto, dostali hosté Bruslaře pod tlak. Minutu a dvě vteřiny před závěrečnou sirénou Strmiska smolně přestřelil Růžičkovu branku, ale hosté se nevzdali a v čase 59:26 překonal podruhé v utkání domácího gólmana Ondřej Tydlačka. Od vítězství přitom dělilo domácí celek šestatřicet sekund.

Jelikož prodloužení žádnou branku a rozuzlení nepřineslo, dospělo utkání až k samostatným nájezdům. V nich byli Bruslaři úspěšnější a po brankách Jiřího Veselého a Vojtěcha Sedmíka.